Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Kauno „Žalgiris“ triumfuoja. Po labai sunkios sezono atkarpos Jure Zdovcas pagaliau gali šypsotis – žalgiriečiai išvykoje 72:67 įveikė amžiną varžovą Vilniaus „Rytą“.

Visų rungtynių metu žingsniu priekyje buvęs „Žalgiris“ pabaigoje pritrūko stabilumo, tačiau galiausiai šventė pergalę, o prie jos labiausiai prisidėjo Edgaras Ulanovas – 19 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 24 naudingumo balai.

Puolime „Rytui“ trūko pagalbos Ivanui Buvai. Kroatas pelnė 20 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Ryto“, tiek „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymus sostinėje.

„Rytas“

Ivanas Buva – 8 balai
24 min., 20 tšk. (7/10 dvit., 0/2 trit., 6/7 baud.), 3 atk. kam., 4 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. LKL

Vienintelis tikras „Ryto“ ginklas puolime. Kroatas išsikeitimo situacijose puolime nesulaukdavo pasipriešinimo, o ir varžovų centrai nebuvo pajėgūs jo sustabdyti. Vis dėlto rungtynių pabaigoje kairiarankis prametė labai svarbų dvitaškį iš patogios padėties. Matant, kaip vilniečiai neturi ginklų puolime, atrodė, kad Buva privalo būti ant parketo, tačiau tuo metu „Rytas“ turėdavo aukoti gynybą. Šeimininkai nuolat keitėsi ginamaisiais ir tokioje gynybos sistemoje Ivanas spėdavo tik su Kalniečiu. Dažnai gynyboje ne tik atrodydavo, kad Buvai trūksta greičio, bet ir pastangų.

Arnas Butkevičius – 8 balai
32 min., 13 tšk. (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), 7 atk. kam., 4 išpr. praž., 19 naud. balų.

Nuotr. LKL

Kapitonas surinko solidžius skaičius, bet taip atsitiko sėkmingos pabaigos dėka, kai vilniečiams svilo padai ir Butkevičius susmeigė du tritaškius paeiliui. Tie tritaškiai ne tik pagražino Arno skaičius, bet ir grąžino intrigą rungtynėse. Vis dėlto iki tol Butkevičiui nebuvo lengva, ypatingai ketvirtoje pozicijoje prižiūrint Cavanaugh. Tiesa, lietuvis pasižymėjo įspūdingu dėjimu ir jam pavyko išprovokuoti net tris varžovų pražangas puolime.

Tanneris Leissneris – 7 balai
20 min., 7 tšk. (2/2 dvit., 3/3 baud.), 4 atk. kam., 4 išpr. praž., 16 naud. balų.

Nuotr. LKL

Dėl situacijos „Ryto“ priekinėje linijoje Leissneris daugiausiai turėjo žaisti vidurio puolėjo pozicijoje, o tai lėmė, jog žalgiriečiai fiziškumu dominavo šeimininkų baudos aikštelėje. Nors Tannerio indėlis ir buvo menkai pastebimas, jis sugebėjo surinkti 16 naudingumo balų. Sau įprastoje puolėjo pozicijoje amerikietis tikrai būtų išmetęs daugiau metimų, tačiau dabar turėjo atlikti daug nematomo darbo.

Lukas Uleckas – 6,5 balo
18 min., 10 tšk. (3/3 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), 1 atk. kam., 2 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Uleckui patinka žaisti prieš „Žalgirį“, o taip pat turbūt ir netrūksta motyvacijos prieš organizaciją, kurioje užaugo. Lukas vėl buvo faktorius puolime ir net galėjo stebuklingai išplėšti pratęsimą, tačiau prieš jo tikslų tritaškį buvo užfiksuota „Žalgirį“ išgelbėjusi pražanga. Gynyboje – kita istorija. Čia Uleckui daug reikėjo žaisti ketvirtoje pozicijoje ir jis nieko negalėjo padaryti prieš Cavanaugh.

Kennethas Smithas – 4,5 balo
29 min., 9 tšk. (2/5 dvit., 1/6 trit., 2/3 baud.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., 2 kld., 4 naud. balai.

Nuotr. LKL

Kai Smithui gerai, viskas gerai, tada ir visas „Rytas“ kartu su juo eina į priekį. Tačiau tokių dienų nebūna daug ir su amerikiečio vadovavimu, ypatingai trečiojo kėlinio pradžioje, vilniečiai tiesiog nugrimzdo į duobę. Kennethas retai gerai įvertindavo situacijas ir nors kelis kartus jam pavyko iššauti, ASG arenoje fanai po jo veiksmų dažniau griebėsi už galvos nei plojo.

Margiris Normantas – 4 balai
27 min., 5 tšk. (2/4 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.), 3 rez. perd., 4 praž., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Tikras Vilniaus klubo karys derbyje akivaizdžiai perdegė. Didžioji dalis Normanto metimų buvo toli nuo tikslo, jam sunkiai sekėsi ir prieš varžovų išsikeitimus ir jis dažniau ginčijosi su rungtynių teisėjais nei pelnė taškų. Gynyboje gerus momentus keitė blogi. Margo tikrai gali geriau.

Vaidas Kariniauskas – 3 balai
16 min., 3 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit.), 3 rez. perd., 4 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. LKL

Pirmąjį derbį praleidęs Kariniauskas turėjo suteikti „Rytui“ solidumo prie Smitho avantiūrų, tačiau taip neatsitiko. Vaidas dažnai lipo į medį ir užsidirbo dvi pražangas puolime, o kurti komandos draugams taip pat nesisekė. Lietuviui taip pat nebuvo parankus varžovų susikeitimas ginamaisiais.

Gytis Radzevičius – 2 balai
22 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 4 atk. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. LKL

Fantastišką sezoną žaidžiantis Radzevičius sekmadienį atsidūrė mokinuko vietoje ir mokėsi iš Ulanovo. Nei puolime, nei gynyboje Gytis nieko negalėjo padaryti prieš Lietuvos rinktinės narį, o mačo pabaigoje buvo galutinai palaužtas, kuomet nuleido rankas, o Ulanovas smeigė tritaškį į paširdžius.

Mindaugas Girdžiūnas – 1 balas
12 min., 1 tšk. (0/1 trit., 1/2 baud.), 1 rez. perd., 0 naud. balų.

Nuotr. LKL

Geriausiai pirmajame derbyje žaidęs Girdžiūnas sekmadienį buvo nepastebimas. Mindaugas yra pavojingiausias izoliacijoje, tačiau tokių situacijų nematėme, o gynyboje jis dukart kliuvo už užtvarų ir praleido Lekavičiaus tritaškius. Dar tik pora savaičių, kuomet lietuvis grįžo po traumos, ir jis atrodo dar toli nuo optimalios sportinės formos.

„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 10 balų
36 min., 19 tšk. (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 8 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 4 išpr. praž., 24 naud. balai.

Nuotr. LKL

Kuomet ateina didieji mūšiai Lietuvoje, Ulanovas yra numeris 1 žmogus jau eilę metų. Sezono starte Edgaras buvo į save nepanašus, tačiau pastaruoju metu žaidžia vis solidžiau, o sekmadienio vakaras Vilniuje priklausė jam. Pradžioje jis skirstė perdavimus komandos draugams prie dvigubos gynybos, o po to pradėjo imtis iniciatyvos pats. Puolėjas pataikė tiek sudėtingų metimų paskutinėmis sekundėmis, tiek žaisdamas nugara į krepšį, tiek ir lemiamą tritaškį, užtildžiusį ASG areną. Gynyboje – taip pat 10 balų. Išsikeitimo situacijose jis sugebėdavo sustovėti su Buva, nieko neleido padaryti Radzevičiui, o taip pat atėmė žaidimo organizavimą iš Kariniausko.

Tyleris Cavanaugh – 9 balai
34 min., 15 tšk. (4/8 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), 3 atk. kam., 7 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. LKL

Cavanaugh faktorius „Rytui“ buvo neišsprendžiama mįslė pirmoje rungtynių pusėje. Po pertraukos varžovai jau daugiau susitelkė gynyboje prieš jo centravimus, tačiau tuomet amerikietis pradėjo daryti įtaką gynyboje ir dukart paeiliui išprovokavo Kariniausko pražangas puolime. Tylerio statistika galėtų būti dar gražesnė, bet nepavyko realizuoti tritaškių iš patogių padėčių.

Lukas Lekavičius – 8 balai
29 min., 16 tšk. (5/8 dvit., 2/5 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 11 naud. balų.

Nuotr. LKL

Rungtynių pradžia nebuvo labai sėkminga Lukui ir jis klydo tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau jo valanda išmušė trečiajame kėlinyje. Kuomet vilniečiai bandė perlaužinėti rungtynes, Lekavičius pataikė tiek super sudėtingą dvitaškį, tiek ir du tritaškius paeiliui. Gynėjas nuolat įeidavo į sau patogią kairę pusę ir demonstravo varžovų gynybos spragas.

Joshas Nebo – 6 balai
16 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 2 kld., 6 naud. balų.

Nuotr. LKL

Nebo buvo vangus pirmuoju išėjimu, nesitvarkė su Buva ir Zdovcas iki ketvirtojo kėlinio jį naudojo labai trumpai. Vis dėlto amerikietis savo žodį tarė rungtynių pabaigoje – iš pradžių atkovojo sunkų kamuolį puolime ir išprovokavo pražangą, tada atėjo dėjimas po Kalniečio perdavimo ir galiausiai – puskablis. Centras, nors ir nedominavo, svariai prisidėjo, kad „Žalgiris“ išsaugotų pergalę.

Regimantas Miniotas – 5,5 balo
21 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 6 atk. kam., 4 praž., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Miniotas pirmą kartą karjeroje pajuto, kas yra derbio atmosfera, ir negalima sakyti, jog sudegė. Tai buvo pirmosios minutės po rankos traumos, tačiau jis praplėtė išretėjusią „Žalgirio“ rotaciją priekinėje linijoje ir bent jau puolime davė naudos. Taip, išsikeitimo situacijose gynyboje Regimantui dažnai pritrūkdavo greičio ir čia yra didžiausias rezervas, kur lietuvis gali pagerinti savo žaidimą, nes tikrai nėra toks lėtas, kaip kartais gali pasirodyti.

Marekas Blaževičius – 4,5 balo
10 min., 7 tšk. (2/4 dvit., 3/4 baud.), 1 atk. kam., 3 kld., 4 praž., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Rungtynes Marekas pradėjo išsiblaškęs, prametė iš po krepšio, o po to ir baudą. Po karjeros rungtynių Eurolygoje, Blaževičius buvo toli nuo savo geriausios versijos ir antrajame kėlinyje užsidirbo trečiąją pražangą. Po pertraukos lietuvis ritmo taip ir nespėjo pagauti, nes lygioje vietoje užsidirbo ketvirtąją nuobaudą.

Mantas Kalnietis – 4,5 balo
21 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., 0 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. LKL

Mantui buvo labai sunku išsikeitimo situacijose ir net prieš lėtą Buvą jam nepavykdavo susikurti jokio pranašumo. Po pertraukos Kalnietis žaidė su nuskausminamaisiais ir tai buvo labai svarbu „Žalgiriui“, kadangi Lekavičius nebūtų atlaikęs tokio tempo. Mačas tikrai nebuvo iš sėkmingiausių veteranui, tačiau negalima sakyti, jog buvo ir labai blogai, o 0 klaidų geriausiai tai įrodo.

Karolis Lukošiūnas – 3 balai
23 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit.), 2 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž., 3 naud. balai.

Nuotr. LKL

13 tritaškių Stambule išmetęs Lukošiūnas Vilniuje buvo gerokai santūresnis, o ir progų varžovai jam praktiškai nesuteikė. Labai nesėkminga snaiperiui buvo pirmoji rungtynių pusė, kuomet su jo pražangomis varžovai net tris sykius pelnė taškus su pražanga. Po pertraukos Karolio gynyba taip akių nebebadė, tačiau 23 minutės ir tik vienas išmestas tritaškis „Žalgiriui“ yra per didelė prabanga.

Nielsas Giffey – 1 balas
11 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 2 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. LKL

Labai blogai. Tiesiog. Viskas, ką darė Giffey, buvo blogai ir dabar yra aišku, kodėl jo žaidimo laikas yra taip sumažėjęs. Vokietis yra absoliučiai praradęs pasitikėjimą ir tiek gynyboje, tiek puolime jis atrodo toli nuo Eurolygos lygio žaidėjo. Tik išėjęs ant parketo Nielsas nesustovėjo su Normantu izoliacijoje, o vėliau atėjo jo vaikiškas perdavimas ir žingsniai.

Atrinkti (0) Visi (7)
Rytas turi pranašumą prieš Žalgiri Kaune laimėjo +9, Žalgiris +5, trečiosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje Rytui užtenka jas laimėti ir užsitikrintu 1 vieta po reguliaraus sezono ir namų pranašuma nors ir turėtu po lygiai surinkę pergalių bendras santykis dėl tarpusavyje laimėtu rungtynių būtu 2:1 Ryto naudai. Rytas vis dar favoritas šio LKL sezono ne Žalgiris, nepamirškit kad prie Ryto dar prisijungs atletiški Ndour, Williams, bei Elmoras naujas combo scoreris iš Šiaulių už išpirka Rytas nupirks.
2022-01-24
-7
Jei Ule su Luku nores LKL ziedo, tai rytui niekas nepades. Vakar be jokiu deriniu jie ejo kiaurai per visus ryto zaidejus.
2022-01-24
+14
pasirodo sita komanda gali gintis. vienintelis tada paaiskinimas kad treneris to is ju neisreikalauja.
2022-01-23
+1
Rytas šiame sezone dės visas pastangas kad LKL finale nukaltu silpna Žalgiri nes supranta kad po to gali tekti laukti vėl 10 metų, plius dar viena Vilniaus komanda atsiras konkurentas, tad Rytas privalo iš kitam sezonui numatyto komandos rezervo pinigų paimti 200k ir įsigyti Johna Elmora combo gynėja iš Šiaulių, Elmoras Rytui ir Čempionų lygoje praverstų kuo toliau nueiti tuo daugiau pinigų papildytu Ryto saskaita ir tai atpirktu John Elmor nupirkima ir LKL finale padėtu nukalti silpna Žalgiri.