Nuotr.: ZUMAPRESS.com-SCANPIX
Nuotr. ZUMAPRESS.com-SCANPIX

Sekmadienio vakarą Ispanijos ACB lygoje – gardėsis krepšinio aistruoliams. Principiniame mūšyje susitiko Madrido „Real“ (16-2) su „Barcelona“ (12-3).

Amžinų varžovų mūšyje Šarūno Jasikevičiaus kariauna išvykoje 85:75 (18:24, 24:16, 21:14, 22:21) palaužė Karališkąjį klubą.

Tai buvo trečiasis „El Clasico“ šiame sezone. Pirmąjį laimėjo „Real“ ir iškovojo Ispanijos Supertaurę. Eurolygos susitikime pranašesni jau buvo katalonai.

Madrido ekipa jau galėjo disponuoti pajėgiausiais savo ginklais – į rotaciją grįžo COVID-19 persirgę Walteris Tavaresas ir Rudy Fernandezas. „Barcai“ taip pat jau galėjo padėti koronavirusą išsigydęs Nikola Mirotičius.

Atmosfera stipriai įkaito po rungtynių, kai vienas kitam rankų paspausti ėjo Jasikevičius ir „Real“ strategas Pablo Laso. Lietuvis labai emocingai aiškino oponentui savo nuomonę, kai jis tiesiog pamojavo pirštu.

Rokas Jokubaitis per 18 minučių pelnė 6 taškus (3/6 dvit.), atliko rezultatyvų perdavimą, dukart prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

Susitikimo metu įvyko gražus gestas „Real“ legendai Felipe Reyesui. Devintuoju numeriu pažymėtus marškinėlius vilkėjęs krepšininkas buvo pagerbtas būtent devintąją mačo minutę.

„Real“ sužaistų rungtynių rekordininkas Reyesas žengė į aikštės vidurį kartu su savo vaikais, o „WiZink“ arena plojo atsistojusi.

Taškas į tašką prasidėjusios rungtynės greitai pakrypo „Real“ naudai, kai po geros atkarpėlės įgytas 6 taškų pranašumas (24:18). Antrajame ketvirtyje svečiai neleido varžovams pabėgti į priekį. Rezultatą išlyginusi „Barca“ nemažino apsukų ir po pirmosios mačo pusės buvo priekyje (42:40).

Po pertraukos „Barcelona“ rodė pirmuosius signalus, kad yra pasiruošusi perlaužti rungtynes. Katalonai trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 7:0 ir pradėjo kontroliuoti situaciją aikštėje. Pranašumas buvo pasiekęs ir rekordinę 10 taškų ribą (61:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šaro vyrai buvo padidinę pranašumą ir iki 12 taškų (68:56), bet šeimininkai kilo į lemiamą šturmą. Aštuoni taškai be atsako leido įplieksti nemenką intrigą likus 5 minutėms (66:68).

Maksimalioje įtampoje „Barca“ nesubliuško. Svečiai buvo kur kas akylesni gynyboje, nors taškus taip pat sekėsi rinkti sunkiai. Labai svarbius baudos metimus pataikė Mirotičius ir Kyle'as Kuričius (76:69). Likus minutei toks deficitas „Real“ buvo nebeįveikiamas.

Katalonus į priekį vedė Kyle'as Kuričius. Slovakas per 24 minutes pelnė 17 taškų (1/3 dvit., 4/5 trit.), atkovojo tris kamuolius ir sukaupė 19 naudingumo balų.

Madrido ekipai Walteris Tavaresas pelnė 12 taškų (6/6 dvit), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir sukaupė 18 naudingumo balų.

„Real“: Walteris Tavaresas 12 (3 atk. kam., 6/6 dvit.), Sergio Llullas 11 (3/7 trit.), Alberto Abalde, Vincentas Poirier ir Jeffery Tayloras po 8, Nigelis Williamsas-Gossas ir Guerschonas Yabusele (5 atk. kam.) po 7.

„Barcelona“: Sertačas Šanli 17 (6/11 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudų, 5 atk. kam.), Kyle'as Kuričius 14, Nikola Mirotičius 13, Nicolasas Laprovittola 9 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Brandonas Daviesas (4 rez. perd.) ir Cory Higginsas po 8.

Atrinkti (0) Visi (7)
?
Jokubaitis Jokubaitis, bet jam bunant aiksteleje Real meta daugiau 11 tasku.
2022-01-24
-3
eee
Jau primena USA su savo rekordų ceremonijom, stabdyti rungtynes tam kad kažką pažymėti.. yra pertraukos, tam tarp ir ilgoji jei daugiau dėmesio norima skirti, pirmyn