Nuotr.: Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images

Užsitęsusią pralaimėjimų seriją Eurolygoje nutraukusi Tel Avivo „Maccabi“ (9-11) gaivina ritmą.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai namie 87:78 (23:23, 24:16, 20:19, 20:20) palaužė Berlyno ALBA (6-14) ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Praėjusiame ture aštuonių iš eilės nesėkmių seriją nutraukęs „Maccabi“ po šios pergalės dalinasi 9-11 vietas. ALBA išliko 16-oje pozicijoje.

„Maccabi“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (22:29), tačiau tai kompensavo kontroliuodami klaidas – padarė vos 3.

Tel Avivo komandai Scottie Wilbekinas per 31 minutę pelnė 18 taškų (6/10 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Berlyno ekipos gretose išsiskyrė Maodo Lo, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 18 taškų (5/6 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudų), 1 atkovotas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 18 naudingumo balų.

Pirmajame kėlinyje Berlyno ekipa įrodinėjo, kad neatvažiavo pasiimti pralaimėjimo ir įgijo 6 taškų pranašumą (15:9). Gero ritmo nepavyko išlaikyti – iki ketvirčio pabaigos svarstyklės išsilygino (23:23).

Antrąjį ketvirtį „Maccabi“ pradėjo spurtu 11:2 ir po šio momento daugiau nė karto neatsiliko (34:25). Vokiečiai buvo priartėję (33:36), bet Wilbekino vedami šeimininkai greitai rasdavo atsakymą.

Po pertraukos Tel Avivo ekipa norėjo kuo greičiau įtvirtinti pranašumą. Uždavinys pavyko: atkarpa 8:0 ir 17 taškų pranašumas (65:48). Kiek primigę šeimininkai dar iki trečiojo kėlinio pabaigos leido svečiams apkarpyti deficitą (58:67).

Daugiausia pataiko: Oscar da Silva

Saugų pranašumą „Maccabi“ saugojo iki ketvirtojo kėlinio galo. Likus 3 minutėms po tritaškį įsmeigė Lo ir Luke'as Sikma ir intriga staigiai sugrįžo (76:79). Įsibėgėjusius varžovus kiek apramino Keenano Evanso dvitaškis (81:76). Galiausiai tašką padėjo Johnas DiBartolomeo (84:76).

„Buvome pavojuje, – po mačo sakė „Maccabi“ lyderis Wilbekinas. – Atidavėme kelias rungtynes būtent tokiu būdu, bet šiandien išlikome susikaupę, Keenanas Evansas pataikė svarbių metimų ir iškovojome pergalę.“

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 18 (6/10 dvit., 2/4 trit., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Derrickas Williamsas 16 (5/5 dvit., 2/6 trit.), Ante Žižičius (5/6 dvit.) ir Jalenas Reynoldsas (6/11 dvit., 6 atk. kam.) po 14, Kameronas Tayloras 11 (4/6 dvit.), Keenanas Evansas 9 (2/3 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.).

ALBA: Maodo Lo 18 (5/6 dvit., 2/2 trit., 4 kld.), Luke'as Sikma 12 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Yovelis Zoosmanas 10 (2/3 trit.), Benas Lammersas 9 (3/9 dvit.), Christas Koumadje 8 (7 atk. kam.).