Nuotr.: RS – Scanpix
Nuotr. RS – Scanpix

Joelis Embiidas pelnė 42 taškus ir jo vedama Filadelfijos „76ers“ (28-19) iškovojo antrąją pergalę paeiliui Nacionalinėje krepšinio asociacijoje.

Rezultatyvūs perdavimai 4

Filadelfijos klubas savo aikštėje 117:107 (20:24, 30:34, 36:28, 31:21) įveikė be Jono Valančiūno kovojusius Naujojo Orleano „Pelicans“ (18-29) krepšininkus.

Prieš rungtynes „Pelicans“ ekipa pranešė, kad 29-erių lietuvis neišbėgs į aikštę, nes yra ilsinamas.

Valančiūnas praleido ketvirtąsias savo rungtynes šiame sezone. Prieš tai jį iš rikiuotės išmušė koronavirusas. Kol kas uteniškis yra sužaidęs 43 mačus.

Filadelfijos komandai Embiidas per 33 minutes pelnė 42 taškus (12/21 dvit., 0/3 trit., 18/20 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Iki ilgosios pertraukos pirmavusi lietuvio ekipa pradėjo byrėti trečiajame kėlinyje, kai ne tik prarado 6 taškų pranašumą (64:58), bet ir netrukus pradėjo atsilikti (79:84).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos mainėsi taškais (95:95), tačiau galiausiai „76ers“ sužaidė įspūdingą atkarpą 15:3 ir nušuoliavo į priekį (110:98), o „Pelicans“ per likusias 3,5 minutes rimčiau pasipriešinti nesugebėjo, tad namų komanda šventė pergalę.

Embiidas jau ketverias rungtynes iš eilės pelnė mažiausiai 35 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Po šio mačo „76ers“ vedlys prisijungė prie Shaquille'o O'Nealo ir Anthony Daviso kompanijos, kuri taip pat yra pasiekusi su šiais rodikliais ketverių iš eilės rungtynių seriją. Už šią trijulę ilgesnę seriją turi tik Karlas Malone'as, pasiekimą pakartojęs 5 kartus paeiliui 1987–1988 m. sezone.

Daugiausia pataiko: Brandon Ingram

Tai penktosios rungtynės paeiliui, kai „76ers“ centras surenka daugiau taškų nei praleidžia minučių aikštėje.

„Tai buvo vienas iš mano tikslų, tiesiog tokiam būti. Neplanuoju sustoti“, – sakė Embiidas.

Naujojo Orleano ekipos gretose išsiskyrė Willy Hernangomezas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 29 taškai (10/13 dvit., 1/2 trit., 6/7 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 1 rezultatyvus perdavimas.

Rungtynes praleido ir trys Valančiūno komandos draugai: Devonte Grahamas, Brandonas Ingramas ir Joshas Hartas. Jie gydosi traumas.

„76ers“: Joelis Embiidas 42 (12/21 dvit., 18/20 baud., 14 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blok.), Tobiasas Harrisas 33 (10/16 dvit., 3/3 trit., 11 atk. kam., 2 blok.), Furkanas Korkmazas 13 (2/7 trit., 5/5 baud.), Tyrese'as Maxey 10 (2/4 trit., 5 rez. perd.).

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 31 (6/13 dvit., 5/9 trit., 5 rez. perd.), Willy Hernangomezas 29 (10/13 dvit., 6/7 baud., 10 atk. kam.), Jaxsonas Hayesas 15 (6/9 dvit., 5 atk. kam.), Herbertas Jonesas 12 (4/9 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Jose Alvarado 11 (3/9 dvit., 5 rez. perd., 2 blok.).

Atrinkti (0) Visi (2)
Taip galingai žaidžia Embiidas,bet pati komanda vargsta dėl tų pergalių net ir prieš silpnesnius varžovus.Atrodytų,su tokiu dominuojančiu žaidėju turėtų lengvai tas pergales skinti,tačiau gana dažnai tenka vargti iki rungtynių pabaigos.Trūksta to galutinio varžovo užbaigimo kažkaip.