Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas Cade'as Cunninghamas sužaidė geriausias karjeros rungtynes.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Krepšininkas puikiu procentu atakavo krepšį iš toli ir pelnė 34 taškus, bet to Detroito „Pistons“ (11-36) klubui neužteko. Jis namuose 105:110 (32:34, 27:35, 26:28, 20:13) nusileido Denverio „Nuggets“ (25-21).

20-metis Cunninghamas pagerino asmeninius rezultatyvumo, išmestų ir pataikytų metimų bei blokų asmeninius rekordus.

Įžaidėjas per 39 minutes įmetė 34 taškus (8/17 dvit., 6/9 trit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir blokavo 4 metimus.

Ankstesnis jo pelnytų taškų rekordas buvo užfiksuotas sausio 11 d. mače su Jutos „Jazz“ – 29.

Debiutiniame NBA sezone Detroito komandos pirmasis šaukimas jau sužaidė 38 rungtynes, per kurias renka po 16,2 taško, 5,4 atkovoto kamuolio ir 5,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Kažkas nerealaus kautis su tokiais vyrukais kaip Jokičius, – komentavo Cunninghamas. – Apie tokius momentus svajojau visą gyvenimą.“

Nugalėtojams Nikola Jokičiaus sąskaitoje per 33 minutes buvo 28 taškai (6/12 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud.), 21 atkovotas kamuolys ir 9 rezultatyvūs perdavimai

„Nė kiek nesirūpinu tuo, – apie buvimą arti trigubo dublio sakė Jokičius. – Man tai buvo geros rungtynės, o komanda pasiekė pergalę. Jaučiau, jog laukia geras vakaras, bet nesikoncentravau į statistiką.“

Trečiajame kėlinyje „Nuggets“ turėjo susikrovusi 15 taškų pranašumą (86:71), tačiau po truputį pradėjo jį barstyti, o lemiamame kėlinyje jų persvara aptirpo iki vieno taiklaus metimo (99:96).

Tiksint paskutinėms 1,5 minutės Cunninghamas prasiveržimu švelnino namų komandos deficitą (102:106), bet kitose dviejose atakose metimus prametė, o Monte Morissas baudų metimais įtvirtino Denverio klubo pergalę.

„Pistons“: Cade'as Cunninghamas 34 (8/17 dvit., 6/9 trit., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 4 blok., 4 kld., 35 naud.), Saddiqas Bey 21 (5/11 dvit., 3/6 trit.), Hamidou Diallo 14 (7/14 dvit., 5 atk. kam.), Frankas Jacksonas 11 (4/6 dvit., 1/5 trit.), Trey Lylesas 10 (5/5 baud., 6 atk. kam.), Cory Josephas 7.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 28 (6/12 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud., 21 atk. kam., 9 rez. perd.), Jeffas Greenas 20 (7/10 dvit.), Aaronas Gordonas 16 (5/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Monte Morrisas 12 (3/10 dvit., 6/6 baud., 8 atk. kam.), Austinas Riversas 10 (2/2 trit.), Zeke Nnaji 9 (2/2 trit., 5 atk. kam.).