Maskvos CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas interviu su rusų portalu „Sports.ru“ kreipėsi į sirgalius ir pasidalino savo nuomone apie demonstruojamą komandos formą.
Maskvos CSKA / Tvarkaraštis
Rusijos klubas su 12 pergalių ir 8 pralaimėjimais Eurolygos turnyrinėje lentelėje užima 7-ąją vietą. Žinant CSKA standartus, šiuo rezultatu negalima didžiuotis.
„Nėra šventų karvių (žaidėjų ar trenerių, kurių negali atleisti), sporto verslą sprendžia rezultatas. Taigi, jei reikės, bus priimami sprendimai. Bet mes nesielgiame impulsyviai, tie sprendimai turėtų būti logiški. ir padėti ne tik šiandien, bet ir rytoj“, – galimus pokyčius pabrėžė Vatutinas.
Anot 48-erių vadovo, sunki situacija ir atsakomybė gula ant trenerių štabo, žaidėjų ir viso klubo personalo pečių.
„Tikime, kad situaciją galima ištaisyti, nes komanda turi kokybę ir didžiulį potencialą. Sudėtis gerai sukomplektuota. Taip, mes neturime žvaigždžių, bet Švedas, Hackettas, Lundbergas, Clyburnas ir Grigonis žino, kaip pradėti atakas. Paskutinės rungtynės parodė, kad mes galime sėkmingai judinti kamuolį ir atakuoti iš perimetro“, – dėstė Vatutinas.
CSKA prezidentas palietė probleminės įžaidėjo pozicijos temą. Pasak Vatutino, pastiprinimas šioje pozicijoje šiuo metu nėra tikėtinas, nes rinkoje nėra daug tinkamų variantų.
„Visiems aišku, kad CSKA reikia žaidėjo, kuris pats galėtų įmesti ir organizuoti puolimą. Jo vis dar ieškome. Siūloma daug variantų, bet nėra krepšininko, kuris galėtų garantuoti, kad mūsų žaidimo lygis pakils“, – pabrėžė CSKA bosas.
Jis taip pat paminėjo niuansus apie žaidėjų rinką, kurių dauguma gerbėjų tiesiog nežino.
„Žaidėjų pasirinkimas yra norų ir finansinių galimybių derinys. Pavyzdžiui, yra didelės agentūros, kurios atstovauja ne tik žaidėjams, bet ir treneriams. Daugelis krepšininkų net neįeina į rinką, jie patenka į komandą per trenerius, – komentavo Vatutinas.
Be to, aukščiausias CSKA vadovas atskleidė, kad kitais metais Eurolygos finansinės „Fairplay“ taisyklės gali būti dar griežtesnės.
„Pagal dabartinį Eurolygos reglamentą, kitą sezoną klubo savininko įnašas turėtų būti sumažintas iki 40 procentų. Taigi, norėdamas išlaikyti bendrą CSKA biudžetą 35 milijonų eurų lygyje, klubas turės pritraukti 21 mln. iš įmonės „Norilsk Nickel“.
Dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis, įskaitant lėtą sporto rinkos plėtrą Rusijoje, rublio kritimą, COVID-19 lankomumo apribojimus ir pajamų iš televizijos transliacijų trūkumą, tai atrodo beveik neišsprendžiama užduotis“, – pripažino Vatutinas.
Prenumeruokite BasketNews ir gaukite išskirtinį turinį.