Nuotr.: Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Penktadienio vakarą Marius Grigonis aikštėje nepasirodė, bet Aleksejaus Švedo vedama Maskvos CSKA (13-8) iškovojo nelengvą pergalę Eurolygoje.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Lietuvio klubas svečiuose 86:75 (16:20, 21:12, 27:25, 22:18) įveikė Kazanės UNIKS (12-9).

Pirmąsias tarpusavio rungtynes 88:67 laimėjo UNIKS.

Nėra skelbiama, kodėl Grigonis nepasirodė šiame susitikime.

Švedas per 27 minutes pelnė 27 taškus (3/4 dvit., 6/10 trit., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, vienąsyk suklydo bei surinko 23 naudingumo balus.

Tai rezultatyviausios Švedo pasirodymas vilkint CSKA marškinėlius. Ankstesnis gynėjo geriausias pasiekimas buvo 17 taškų, kuriuos jis šį sezoną atseikėjo Vilerbano ASVEL ekipai.

„Atėjome čia laimėti, nes du kartus šiame sezone jie laimėjo prieš mus. UNIKS žaidžia labai greitą krepšinį ir išsimeta daug tritaškių. Man asmeniškai patinka jų krepšinio stilius, bet atėjome čia nugalėti. Džiaugiamės tai padarę“, – po rungtynių sakė Švedas.

Rungtynes sausu spurtu 7:0 pradėjo CSKA, tačiau šeimininkai į tai atsakė atkarpa 20:9 ir po Tonye Jekiri dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 4 taškų pranašumą (20:16).

Vedami 8 taškus per antrąjį kėlinį pelniusio Nikola Milutinovo, raudonarmiečiai spurtavo 21:12 ir į pertrauką nusinešė 5 taškų persvarą (37:32).

Trečiojo ketvirčio viduryje UNIKS buvo priartėję iki vieno metimo 51:54, tačiau sėkminga atkarpa atsakę svečiai prieš lemiamą kėlinį buvo priekyje 7 taškais (64:57).

Visgi lemiamame kėlinyje UNIKS vėl smūgiavo – po Mario Hezonjos dvitaškio deficitas tapo minimalus (66:67), bet Willas Clyburnas smeigė dvitaškį ir tritaškį, o Švedas pridėjo tolimą metimą ir CSKA vėl susikrovė apčiuopiamą pranašumą (75:68).

Daugiausia pataiko: Isaiah Canaan

Per likusias 2 minutes UNIKS dar mėgino kabintis į mačą, bet Maskvos klubas spaudimą atlaikė ir šventė pirmąją Eurolygos pergalę šią savaitę.

Johnas Brownas šiandien mini 30-ties metų jubiliejų, tačiau jo pasirodymas buvo blankus. Aukštaūgis per 24 minutes pelnė 1 tašką (0/3 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir baigė rungtynes su 0 naudingumo balų.

Maskvos ekipos gretose taip pat išsiskyrė Milutinovas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 17 taškų (6/7 dvit., 5/8 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai.

Kazanės komandai Lorenzo Brownas per 38 minutes pelnė 21 tašką (7/13 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

UNIKS: Lorenzo Brownas (7/13 dvit., 9 rez. perd., 26 naud.) ir Mario Hezonja (6/9 dvit., 3/9 trit., 9 atk. kam., 5 kld.) po 21, Tonye Jekiri 11 (4/5 dvit., 3 blok.), Jarrellas Brantley 9 (4/5 dvit.), Dmitrijus Uzinskis 8 (2/3 trit.).

CSKA: Aleksejus Švedas 27 (6/10 trit.), Nikola Milutinovas 17 (6/7 dvit., 5/8 baud., 7 atk. kam., 2 blok., 28 naud.), Willas Clyburnas 16 (2/6 trit., 8/8 baud., 4 rez. perd.), Johannes as Voigtmannas 8, Gabrielis Lundbergas 7.