Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Trejas rungtynes praleidęs Jonas Valančiūnas grįžo į Naujojo Orleano „Pelicans“ (18-32) rikiuotę ir iškart buvo šalia dvigubo dublio, tačiau tai pergalės komandai negarantavo.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Sėkmingai sausio mėnesį uždarė Klivlando „Cavaliers“ (31-20), kuris namie 93:90 (17:19, 21:20, 22:27, 33:24) palaužė „Pelicans“ (18-32).

Rezultatui švieslentėje degant 92:90 ir „Pelicans“ lemiamai atakai turint pusšeštos sekundės, iniciatyvos ėmėsi Valančiūnas. Centras gavęs kamuolį pabandė įveikti Jarretto Alleno gynybą, tačiau prametė iš po krepšio, o šeimininkų pergalę įtvirtino tiksli Lamaro Stevenso bauda.

„Norėjome kamuolį atiduoti Devonte Grahamui, bet Okoro jį gerai atkirto. JV įvertino situaciją geram prasiveržimui, deja, nepataikė“, – po rungtynių apie paskutinę ataką kalbėjo svečių strategas Willie Greenas.

Lietuvis aikštėje praleido 31 minutę ir per ją pelnė 16 taškų (7/10 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir 3 sykius suklydo.

Tai buvo ketvirtoji paeiliui „Pelicans“ nesėkmė, o „Cavaliers“ tai buvo geriausiai sužaistas mėnesis nuo 2017-ųjų – per 15 mačų iškovota 11 pergalių.

Lemiamoje atakoje apsigynęs Allenas Klivlando komandai per 33 minutes pelnė 16 taškų (7/12 dvit., 2/2 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Brandonas Goodwinas, per 26 minutes pelnęs 21 tašką (5/7 dvit.,  3/4 trit., 2/2 baud.).

Naujojo Orleano ekipos gretose išsiskyrė Jaxsonas Hayesas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 19 taškų (8/8 dvit., 1/2 trit.), 7 atkovoti kamuoliai bei 3 blokai.

„Cavaliers“: Brandonas Goodwinas 21 (5/7 dvit., 3/4 trit.), Jarrettas Allenas 16 (7/12 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Kevinas Love'as 15 (3/7 dvit., 3/8 trit., 11 atk. kam., 2 blok.), Isaac Okoro 14 (2/2 trit.), Lamaras Stevensas 11 (5/6 dvit., 3 per. kam., 2 blok.), Cedi Osmanas 7 (3/9 dvit., 0/7 trit., 12 rez. perd.).

„Pelicans“: Devonte Grahamas 20 (3/11 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Jaxsonas Hayesas 19 (8/8 dvit., 7 atk. kam., 3 blok.), Jonas Valančiūnas 16 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Joshas Hartas 10 (1/5 trit., 5/6 baud., 10 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 8 (4/6 dvit., 5 rez. perd.), Guillermo Hernangomezas 7 (2/12 dvit., 10 atk. kam.).