Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgirio“ (3-18) nesėkmių serija Eurolygoje tęsiasi toliau. Po eilinio pralaimėjimo žaliai balti Eurolygoje jau fiksuoja prastesnį pergalių-pralaimėjimų santykį nei pernai.

Žalgiriečiai nerado vaistų varžovų lyderiams ir namuose 67:76 (26:24, 13:21, 15:18, 13:13) nusileido Kazanės UNIKS (13-10).

Du mėnesius be pergalių Eurolygoje žygiuojantis „Žalgiris“ patyrė aštuntą nesėkmę iš eilės. Praėjusiame sezone Kauno komanda patyrė iš viso 17 pralaimėjimų, o dabar yra suklupę daugiau kartų dar neprabėgus antrajam sezono trečdaliui.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje po Luko Lekavičiaus tritaškio įgijo trapų 2 taškų pranašumą (26:24), tačiau UNIKS smogė atkarpa 16:2, o po Tonye Jekiri dvitaškio svečių persvara pasiekė dviženklę (40:28).

Visgi „Žalgiris“ prieš pertrauką atkuto, atsakė spurtu 11:5 bei po Karolio Lukošiūno tritaškio į rūbinę išėjo turėdami 6 taškų deficitą (39:45).

Trečiajame ketvirtyje Zdovco auklėtiniai buvo sumažinę skirtumą iki minimumo (52:53), tačiau 10:2 kėlinį užbaigę UNIKS prieš lemiamą atkarpą vėl susigražino apčiuopiamą persvarą (63:54).

Likus 5 minutėms svečiai tvirtai laikė žaidimo vadeles savo rankose (71:59), bet kauniečiai kilo į lemiamą šturmą, spurtavo 8:3, o Tyleris Cavanaugh nukirpo deficitą iki 8 taškų (66:74).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti „Žalgiriui“: atstumą išlaikę UNIKS triumfavo.

Po eilinio pralaimėjimo treneris Zdovcas pats ieškojo atsakymų.

„Žinojome, kad UNIKS atvyks galingi. Stengėmės. Jei būtume susigynę kaip antroje pusėje, kai praleidome 31 tašką, būtume turėję šansų. Bet su 16 klaidų ir 15 jų puolime atkovotų kamuolių, sunku laimėti. Nesusitvarkėme su agresyvumu. Turėjome problemų su žaidimo kūryba, bet vis tiek pelnėme taškų. Gynyba ir atkovoti kamuoliai buvo kertiniai dalykai šiose rungtynėse“, – sakė strategas.

Kauno komandai Edgaras Ulanovas per 29 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

Ulanovas kunkuliuojantį nusivylimą sunkiai tramdė spaudos konferencijoje. Puolėjas savo kalbą pradėjo pratylėjus pirmas 15 sekundžių.

„Prie to, kad esame paskutiniai Eurolygoje, UNIKS atvažiavo su tokia nepagarba mums ir pirmajame kėlinyje žaidė puse kojos, – sakė Ulanovas, per 30 minučių pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. – Buvo visi šansai pasidaryti didelį pranašumą, bet nepadarėme to. Gerai, gali sakyti, jog maža rotacija. Ką žinau, kas dar, ką gali pasakyti... Mažai žiūrovų, dar kažką. Taip, pralaimime viską. Lūzeriai. Nesmagu būti lūzeriu, bet taip jau yra, tokia realybė.

Kauniečiai niekaip nesulaikė UNIKS lyderių Lorenzo ir Johno Brownų. Amerikiečiai vien per trečiąjį kėlinį kartu sumetė 15 iš 18 Rusijos ekipos taškų.

Johno Browno sąskaitoje per 35 minutes buvo 15 taškų (7/14 dvit., 1/3 baudų), 11 atkovotų ir 5 perimti kamuoliai bei 23 naudingumo balai.

Johnas užfiksavo naują Eurolygos perimtų kamuolių per sezoną rekordą. Energingasis puolėjas vien per šį sezoną pavogė 66 kamuolius – dviem daugiau nei buvęs rekordininkas Emmanuelis Ginobili 2000-01 m. sezone.

Lorenzo Brownas per 31 minutę pelnė 19 taškų (6/11 dvit., 2/4 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 14 (2/4 trit., 3 per. kam.), Tyleris Cavanaugh 9 (6 atk. kam.), Regimantas Miniotas 8.

UNIKS: Lorenzo Brownas 19 (6/11 dvit., 2/4 trit., 10 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.), Johnas Brownas 15 (7/14 dvit., 11 atk. kam., 5 per. kam.), Mario Hezonja 14 (5/9 dvit., 5 atk. kam.).

Velimiro Perasovičiaus komentaras:

Jure Zdovco komentaras:

Edgaro Ulanovo komentaras:

Atrinkti (0) Visi (48)
tai ka, po truputi zali panaseja i pernykscius chimkus, kur kitos komandos dar pries varzybas jau gali uzsidet W. :) tik anie ten kazkokiu problemu berods turejo, algu nemokejo ar kazkas ten, o cia kur bedos? ar bus dar bent viena pergale siam sezone?
2022-02-04
+2
Visiems fanams-iš Jankūno,Milaknio nieko nepagimdysite,kad ir koks treneris būtų
2022-02-04
+8
Kodėl fanai nepasitinka po rungtynių Milalknio,Jankūno,Kalniečio,Strelnieko,Giffey ir nereikalauja pasiaiškinti dėl tokio žaidimo.Praėjo 4 mėnesiai ,o jie kaip slankiojo ristele,taip ir niekas nepakito.Gal jau jie nebenori sportuoti profesionaliai ateityje.Sirgaliai,fanai turėtų reikalauti iš pasiaiškinimo ,nes dar liko rungtynių ar jie jau nenori sportuoti ateityje.Krapiką išleiskite į aikštelę tada.Matau tik kvailą Jankūno šypseną
2022-02-04
+12
liudna is tikruju, bet viskas labai desninga. su tokia vasaros komplektacija ir jos rudenine korekcija tiketis pergaliu eurolygoj naivu.paimkit kurtinaiti, jis uz slovena tikrai geriau paruos komanda lkl finalui, ir el viena kita pergale paims.
2022-02-04
+12
Zalgiris db tam paciam lygyje kaip tie lenkiski turistiniai klubai stelmet, turow, asseco prokom ir t.t. kur gaudavo viena karta sudalyvaut eurolygoj ir prasileisdavo nuo visu.
2022-02-04
+4
?
Šilerį po 2 rungtynių išspyrė. O kiek šitas slovėnų klounas jau pralaimėjo? Bet ir toliau laikomas. Ne treneriuose čia problemos. Komandos vadovybėje loc..i sėdi.