Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgirio“ nesėkmės Eurolygoje tęsiasi – šį kartą Lietuvos čempionai namuose 67:76 neprilygo Kazanės UNIKS.

Kauniečiai nesulaikė Brownų tandemo, o patys sėkmingai taškus rinko tik pirmajame kėlinyje, per kurį įmetė 26 taškus.

„Žalgirio“ šviesuliai rungtynėse – Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas, surinkę po 20 naudingumo balų.

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino kauniečių individualius pasirodymus su Rusijos klubu.

Edgaras Ulanovas – 8,5 balo
30 min., 16 tšk. (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 7 atk. kam., 3 kld., 4 išpr. praž., 20 naud. balų.

Nuotr. BNS

Statistiškai tai buvo vienos sėkmingiausių Ulanovo rungtynių šį sezoną. Taip, galima kabinėtis prie kelių Edgaro klaidų gynyboje, pamestų žmonių, tačiau jo noro trūkumu negali apkaltinti. Tai buvo 11-tas kartas per paskutines 12 rungtynių, kai Ulė nusiima bent 5 kamuolius, o tai daug ką pasako. Sunkiai sezoną pradėjęs lietuvis dabar yra vienas stabiliausių „Žalgirio“ žaidėjų, matosi, jog jam dėl susidariusios situacijos skauda, o jo vidurkiai grįžta prie įprastų karjeroje.

Lukas Lekavičius – 8 balai
24 min., 14 tšk. (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 2 kld., 20 naud. balų.

Nuotr. BNS

Milžinišką krūvį gaunantis Lekavičius išlaikė stabilumą puolime ir tik jo dėka „Žalgirio“ puolimas buvo padorus. Tiesa, gynyboje varžovai naudojosi pranašumais ir lietuvis buvo baudžiamas tiek ant ūselio, tiek pikenrolais. Luko geriausias karjeros sezonas statistiškai – 10,5 taško ir 10,2 naudingumo balo. Jei jam ir toliau pavyks išlaikyti tokį ritmą, tikėtina, jog šie skaičiai šį sezoną bus pagerinti. Žinoma, tam prireiks žvėriškų pastangų, kad kūnas atlaikytų.

Regimantas Miniotas – 6,5 balo
12 min., 8 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Miniotas labai aktyviai pradėjo rungtynes ir pelnė 5 taškus paeiliui. Jis neskubino įvykių aikštėje, gerai vertino situacijas, gynyboje taip pat nebuvo atakuojamas ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes Eurolygoje. Likusi sezono dalis labai svarbi Regimantui užsirekomenduoti „Žalgiryje“, o demonstruojamas žaidimas po traumos jam palieka galimybę likti Kaune ir kitą sezoną.

Nielsas Giffey – 6 balai
20 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Po dviejų tuščių mačų Eurolygoje Giffey pagaliau davė kažkokios naudos komandai. Pastaruoju metu aplink vokiečio žaidimą nebuvo jokio pozityvo, todėl kiekvienas sėkmingas epizodas prieš UNIKS Nielsui turėjo pridėti pasitikėjimo savo jėgomis.

Tyleris Cavanaugh – 5,5 balo
25 min., 9 tšk. (3/4 dvit., 1/4 trit.), 6 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tyleris prametė nemažai laisvų metimų, kurie būtų stipriai žalgiriečius truktelėję į priekį, o gynyboje puolėjas neatlaikė fizinės kovos su Johnu Brownu. Taip pat amerikiečiui reikia padirbėti su perdavimų kokybe, kadangi dažnai pritrūksta užtikrintumo.

Joffrey Lauvergne'as – 4,5 balo
12 min., 3 tšk. (1/4 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 3 išpr. praž., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Lauvergne'as mačą pradėjo sėkmingai, su gera energija ir pamatėme seniai regėtą vaizdą – prancūzas sugavo kamuolį ore ir sugrūdo jį iš viršaus. Vis dėlto po to Joffrey kelis kartus perskubėjo puolime, taip pat buvo arti sukuriamų antrųjų šansų, bet vis kažko pritrūkdavo. Aukštaūgis sužaidė šiek tiek geresnį mačą nei antradienį, tačiau užtruks laiko, kol vėl matysime seną gerą Lauvergne'ą.

Marekas Blaževičius – 4 balai
21 min., 4 tšk. (2/4 dvit.), 3 atk. kam., 4 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Marekas – dar labai jaunas žaidėjas ir natūralu, jog pasitaikys blogesnių rungtynių. Būtent tokios buvo su UNIKS. Iki Blaževičiaus dažnai nenueidavo kamuolys, pats jis buvo apstumdytas po krepšiais, rinkosi pražangas ir savo kailiu pajuto, kodėl Kazanės ekipa lyderiauja pagal perimtus kamuolius.

Karolis Lukošiūnas – 4 balai
24 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/2 trit.), 1 atk. kam., 1 rez. perd., 4 praž., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Lukošiūnas toliau gauna solidžias minutes. Panašu, jog taip bus iki sezono pabaigos ir čia vienas iš nedaugelio „Žalgirio“ pliusų šį sezoną. Puolime Karolis daug progų neturėjo, išmetė tris metimus, iš kurių vienas buvo priverstinis. Jis taip pat įmetė gražų floaterį. Problemų gynyboje lietuvis turi ir šią savaitę surinko 9 pražangas per 46 minutes.

Tai Websteris – 3 balai
19 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 2/3 baud.), 2 rez. perd., 3 kld., 4 praž., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Jure Zdovcas ryžosi zelandą leisti į starto penketą ir iš pradžių tai pasiteisino. Vis dėlto vėlesni Tai pasirodymai aikštėje buvo katastrofa ir akivaizdu, jog kitą sezoną Websterio Kaune nematysime. Likusią sezono dalį reikia apsišarvuoti kantrybe, kentėti kartais nesuvokiamas klaidas ir laukti tų retų blykstelėjimų.

Artūras Milaknis – 2 balai
12 min., 0 tšk. (0/1 trit.), -2 naud. balai.