Nuotr.: AP-SCANPIX
Nuotr. AP-SCANPIX

Jonas Valančiūnas galynėjosi su praėjusių metų NBA reguliariojo sezono MVP, o Naujojo Orleano „Pelicans“ (20-32) pasiekė pergalę.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 113:105 (27:29, 24:23, 31:30, 31:23) įveikė Denverio „Nuggets“ (28-24).

Valančiūnas nesubyrėjo prieš vieną ryškiausių lygos centrų Nikola Jokičių. Jo sąskaitoje per 32 minutes – 18 taškų (7/10 dvit., 1/3 trit., 1/2 baudų), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 5 asmeninės pražangos.

Uteniškis jau 10 mačų iš eilės baigė su dviženkliu rezultatyvumu. Lietuvis šiame mače rinko auksinius taškus – iš 18 pelnytų 7 buvo ketvirtajame kėlinyje.

Denverio komandai Jokičius per 34 minutes pelnė 25 taškus (4/7 dvit., 3/3 trit., 8/8 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, po 4 kartus suklydo ir prasižengė bei perėmė 2 kamuolius.

Serbas sugrįžo į aikštę po vienerių praleistų rungtynių, bet, kaip teigia „Associated Press“, nepaisant gražios statistikos, nedemonstravo optimalaus žaidimo ir išsimetė vos 10 metimų, nes dažnai buvo dvigubinamas.

Tviteryje „Nuggets“ apžvalgininkas Joelis Rushas turėjo daug pastabų teisėjams. Pasak jo, Valančiūno kontaktai su Jokičiumi ne viename epizode buvo traktuojami skirtingai nei kitoje aikštės pusėje.

Vaizdo įraše pateikiamas epizodas, kaip Jokičius po krepšiu atsitrenkia į „Pelicans“ žaidėją ir gauna pražangą puolime, o po kontakto lietuvis lengvai priliečia serbą.

„Jie (aut. past. teisėjai) tikrai nepatvirtino šio iššūkio, – rašė Rushas. – Visiškas klounų šou. Valančiūnas aiškiai stūmė į nugarą Jokičių prieš pražangą puolime.“

Nugalėtojų gretose itin svarbus buvo Herberto Joneso benefisas. Jis per 34 minutes pelnė 25 taškus (5/6 dvit., 3/4 trit., 6/6 baudų) ir atkovojo 2 kamuolius.

Gimimo vieta: Serbija

Jonesas likus žaisti 5 minutes turėjo gerą atkarpą, kai nukniaukė kamuolį iš Jokičiaus ir kitoje aikštės pusėje išvedė savo komandą į priekį (99:97). Už minutės Valančiūnas dėjimu didino „Pelicans“ atotrūkį (101:97).

Likus 3 minutėms Monte Morriso tritaškis grąžino viltį „Nuggets“, bet Valančiūnas vėl užbaigė ataką taškais, Jonesas pridėjo dar 6 iš 18 savo ketvirtojo kėlinio taškų ir garantavo pergalę.

Po šio mačo „Pelicans“ trūksta vos vienos pergalės iki 10-osios vietos, kuri garantuotų bent jau įkrintamąsias. Dabar ją užima Portlando „Trail Blazers“ (21-32).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 25 (4/7 dvit., 3/3 trit., 8/8 baud., 12 atk. kam., 9 rez. perd., 4 kld.), Monte Morris 19 (5/8 trit., 4 rez. perd.), Willas Bartonas 17 (7/11 dvit., 3 per. kam.), Davonas Reedas 9 (3/6 trit.), Nah'Shonas Hylandas (2/6 trit.) ir Zeke'as Nnaji (6 atk. kam., 2 blok.) po 8.

„Pelicans“: Herbertas Jonesas 25 (5/6 dvit., 3/4 trit., 6/6 baud., 25 naud.), Brandonas Ingramas 23 (8/16 dvit., 7/7 baud., 12 rez. perd., 2 blok.), Jaxsonas Hayesas 22 (9/9 dvit., 11 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 18 (7/10 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 10 (4 rez. perd., 2 blok., 5 kld.).

Citata: "Valančiūnas aiškiai stūmė į nugarą Jokičių prieš pražangą puolime.“. Nesąmones plepa - Valančius buvo uždėjęs ranką, lietė, bet nestūmė, o tas nugriuvo tik todėl, kad užlipo ant kito žaidėjo.