Fantastiška kaktomuša Čikagoje, mėsmalė Rytuose, NBA čempionų trio, Domanto Sabonio įspūdingas dėjimas – tai ir dar daugiau – vasario 7-osios NBA pulse.

Vasario 7-osios NBA pulsas

KAKTOMUŠA. Čikagoje susitiko Rytų konferencijos lyderiai – vietos „Bulls“ ir Filadelfijos „76ers“, o DeMaras DeRozanas su Joeliu Embiidu sukūrė fantastišką šou.

„76ers“ galop šventė pergalę 119:108, o Embiidas surinko 40 taškų (14/23 met., 10/11 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių.

Tuo metu Zacho LaVine'o pašonėje neturėjęs DeRozanas sužaidė sezono rungtynes – 45 taškai (18/30 met., 9/11 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

MĖSMALĖ. Dabar Rytų konferencijos viršūnėje darosi ankšta – pirmoje vietoje esančią Majamio „Heat“ ir penktoje pozicijoje žengiančią „76ers“ skiria 1,5 pergalės.

PABANDĖ. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Minesotos „Timberwolves“ lyderis Anthony Edwardsas buvo šalia sezono dėjimo.

Puolėjas pasileido su kamuoliu palei galinę liniją ir aukštai iššokęs pabandė nubausti Detroito „Pistons“ aukštaūgį Isaiah Stewartą, tačiau pastarąjį išgelbėjo pražanga – Edwardsas neįkrovė kamuolio iš viršaus ir turėjo pasitenkinti dviem baudų metimais.

Pergalę 118:105 šventę namuose žaidusi „Timberwolves“, o rezultatyviausias nugalėtojų gretose su 24 taškais (11/18 met.) buvo Karlas-Anthony Townsas, dar atkovojęs 12 kamuolių.

SUSTOJO. Viena lygos favoričių Bruklino „Nets“ pralaimėjo aštuntą kartą paeiliui. Šį kartą „Nets“ išvykoje 104:124 neatsilaikė prieš Denverio „Nuggets“.

Tai ilgiausia „Nets“ pralaimėjimų serija nuo 2019-ųjų.

Tiesa, tam yra objektyvių priežasčių – „Nets“ ir vėl vertėsi be Jameso Hardeno, Kevino Duranto, LaMarcuso Aldridge'o, Joe Harriso ir Nico Claxtono.

„Mes nežadame panikuoti, bus dar labai daug rungtynių po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio ir tuomet jau tikimės turėti Durantą, – ramus išliko „Nets“ strategas Steve'as Nashas. – Kalbame apie žaidimą be penkių žaidėjų, tai potencialiai galėtų būti starto penketas.“

Dabar „Nets“ su 29 pergalėmis ir 24 pralaimėjimais Rytuose žengia 7-oje vietoje.

DOMINUOJA. Trijų pralaimėjimų seriją nutraukusi „Nuggets“ eilinį kartą buvo tempiama Nikola Jokičiaus. Serbas surinko 27 taškus (12/15 met.), 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Jokičiui tai buvo 14-tas trigubas dublis šį sezoną ir jis pagal juos pirmauja NBA.

KAPITULIAVO. Puikiai rungtynes pradėjusi Indianos „Pacers“ antrajame kėlinyje turėjo 20 taškų persvara, o prieš lemiamą ketvirtį dar buvo priekyje (68:61), tačiau galiausiai Klivlande kapituliavo prieš vietos „Cavaliers“ – 85:98.

18 taškų per ketvirtąjį kėlinį pelnęs Cedi Osmanas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose – 22 taškai (8/16 met.) ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

GRĮŽO. Dėl COVID-19 trejas rungtynes paeiliui praleidęs Domantas Sabonis grįžo ant parketo ir per 26 minutes surinko 9 taškus (4/8 dvit., 1/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir 4 klaidas.

Lietuvis užfiksavo įspūdingą epizodą, įkraudamas kamuolį per Jarrettą Alleną. Dėjimas pateko į gražiausių nakties epizodų rinkinį.

KARJEROS DĖJIMAS? Bostono „Celtics“ smaginosi Orlande ir sutriuškino vietos „Magic“ – 116:82.

Jaylenas Brownas ne tik su 26 taškais (9/13 dvit., 1/9 trit., 5/5 baud.) buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, bet ir užfiksavo įspūdingą epizodą.

Gynėjas trečiajame kėlinyje įsibėgėjo ir sugrūdo kamuolį per 213 cm ūgio Mo Bambą.

EPIZODINIS. Lietuvis Ignas Brazdeikis per aikštėje praleistas 5 minutes į krepšį nemetė ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

IŠPROVOKAVO. Trae Youngas trečiojo kėlinio pradžioje pergudravo Luką Dončičių, kuris po užfiksuotos pražangos pratrūko ir dar buvo nubaustas technine pražanga.

Dėl susirinktų asmeninių pražangų jis žaidė 28 minutes. Trečiajame ketvirtyje ant suolo sėdęs Dončičius ant jo praleido 14 minučių ir grįžo likus 9 minutėms iki mačo pabaigos.

NESUTRIKO. Net ir ilgą laiką be lyderio žaidusi Dalaso „Mavericks“ namie 103:94 įveikė Atlantos „Hawks“, o slovėnas vis tiek surinko trigubą dublį – 18 taškų (6/17 met.), 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

PERGALĖS KALVIS. Jonas Valančiūnas įmetė 18 taškų (4/9 dvit., 1/1 trit., 7/10 baud.), o jo atkarpa ketvirtajame kėlinyje su 7 taškais paeiliui įtvirtino Naujojo Orleano „Pelicans“ pergalę.

Lietuvio atstovaujamas klubas išvykoje 120:107 palaužė Hjustono „Rockets“ ir iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Šis laimėjimas leido „Pelicans“ užlipti į 10-ąją vietą Vakaruose, kuri leistų varžytis įkrintamosiose.

TRIO. Milvokio „Bucks“ pasismagino išvykoje prieš Los Andželo „Clippers“ (137:113), o pergalę jiems garantavo Giannio Antetokounmpo, Bobby Portiso ir Jrue Holiday trijulė.

Antetokounmpo nugalėtojams surinko 28 taškus (8/15 met., 10/12 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių, Holiday – 27 taškus (11/16 met.) ir 13 rezultatyvių perdavimu, Portisas – 24 taškus (8/12 met.) bei 12 sugriebtų kamuolių.

Tai buvo pirmas kartas nuo praėjusių metų balandžio, kuomet reguliariajame sezone „Bucks“ trys krepšininkai rungtynėse surenka bent 24 taškus.