Kauno „Žalgiriui“ (3-19) nepavyko pagerinti savo situacijos Eurolygoje – patirta devintoji nesėkmė paeiliui.

Jure Zdovco kariauna namuose turėjo šansų, bet galiausiai 70:74 (18:17, 17:18, 16:18, 19:21) nusileido vienai turnyro lyderių Milano „Armani Exchange“ (16-7).

Devynių iš eilės pralaimėjimų serija prilygsta tokiai pačiai, su kuria „Žalgiris“ pradėjo 2021-22 m. sezoną. Tada ledus pavyko pralaužti mače su Atėnų „Panathinaikos“. Žaliai balti pastarąjį kartą pergalės skonį tarptautiniame fronte juto prieš daugiau nei du mėnesius.

Iki mačo pabaigos likus 6 min. Lukas Lekavičius dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (64:64). Likus 3 minutėms Joshas Nebo įmetė vieną baudą ir „Žalgirį“ priartino iki 2 taškų deficito (65:67).

Abi komandos pusantros minutės nepelnė taškų, o likus 84 sekundėms Sergio Rodriguezas įmetė abi baudas, netrukus vieną baudą pridėjo Kyle'as Hinesas (70:65).

Likus 30 sek. Lukas Lekavičius tritaškiu galėjo deficitą nukirpti iki 2 taškų, bet nepataikė.

Likus 18 sek. iš toli pataikė Tyleris Cavanaugh, bet šis šūvis mažino skirtumą tik iki 4 taškų (68:72). Galiausiai Devonas Hallas sumetė baudas ir rungtynėse buvo padėtas taškas.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pagerbė 90-ąjį gimtadienį švenčiantį Vladą Garastą. Treneriui skirtas vaizdo įrašas arenos kube ir asmeninis Pauliaus Motiejūno sveikinimas. Žiūrovai legendiniam treneriui skyrė plojimus atsistojus.

„Žalgirį“ vėl į priekį tempė Lukas Lekavičius. Kauniečių vijurkas per 27,5 minutės pelnė 16 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 8/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 ir prarado 2 kamuolius, dukart prasižengė ir sukaupė 23 naudingumo balus.