Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą dominavo Nemuno saloje ir paliko Madrido „Real“ su klubo taškų antirekordu Eurolygoje – 68:47.

Fotogalerija

Nuo pirmųjų minučių rungtynių vadeles į savo rankas paėmę Lietuvos čempionai pergalę grindė gynyba, iki pertraukos leisdami tituluotiems varžovams pelnyti 29 taškus, o po jos – vos 18.

Lemiamu metu svarbiausią žodį puolime taręs Edgaras Ulanovas buvo naudingiausias nugalėtojų gretose – 15 taškų ir 17 efektyvumo balų.

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą istorinėse rungtynėse prieš Ispanijos krepšinio pasididžiavimą.

Edgaras Ulanovas – 9 balai
28 min., 15 tšk. (3/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Senas geras Ulanovas. Mačą Edgaras pradėjo kantriai, dirbdamas gynyboje ir neskubindamas įvykių puolime, bet dvikovoje pamatėme gražiausią lietuvio versiją – žaidimas ant ūso, situacijų skaitymas, solidus darbas gynyboje bei du kertiniai tritaškiai. Septintasis mačas paeiliui, kuomet puolėjas surenka dviženklį naudingumo skaičių Eurolygoje ir jei sezono startas buvo tragiškas, tai dabar Ulanovas staigiai keliasi rinkos kainą.

Lukas Lekavičius – 8 balai
24 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 2/4 trit.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld., 7 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Svarbiais momentais tritaškius smeigęs Lekavičius išliko solidus. Jei naivu tikėtis, kad Lukas tokiais krūviais išlaikys nuostabų žaidimą iki sezono pabaigos, tai bent pasimėgaukime šia besitęsiančia atkarpa. Agresiją visų rungtynių metu išlaikęs gynėjas vėl buvo didžiausias „Žalgirio“ puolimo kūrėjas ir 4 rezultatyvūs perdavimai bei 7 išprovokuotos pražangos gynybinėse rungtynėse praktiškai atperka 5 klaidas. O gynyboje lietuvis neleido varžovams pasinaudoti ūgio pranašumu, nors tą jie bandė daryti ne sykį.

Joffrey Lauvergne'as – 7,5 balo
17 min., 10 tšk. (5/7 dvit., 0/1 baud.), 6 atk. kam., 2 kld., 14 naud. balų.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Kad Lauvergne'as grįžta, visi suprato per KMT savaitgalį, o mačas ketvirtadienį taip pat buvo solidus. Pasirodęs ant parketo Joffrey keliskart perskubėjo su sprendimais, tačiau neblogai tvarkėsi gynyboje bei vėliau išnaudojo savo šansus puolime. Į rikiuotę grįžęs prancūzas pridėjo įvairovės kauniečių puolime.

Paulius Jankūnas – 7 balai
14 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 per. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. D. Repečka/BasketNews

Labai solidžios kapitono rungtynės ir antrą kartą sezone surinktas dviženklis naudingumas. Per 14 minučių Paulius sugebėjo perimti net 3 kamuolius, gynyboje puikiai perskaitydamas visas situacijas, išskyrus pirmojo kėlinio pabaigoje. Pagalbos, rankos pakišimas, komunikacija, kova dėl kamuolių – Jankūnas buvo vienas pagrindinių „Žalgirio“ gynybos pamatų statybininku.

Joshas Nebo – 6,5 balo
21 min., 10 tšk. (2/8 dvit., 0/1 trit., 6/8 baud.), 9 atk. kam., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Pirmą kartą savo kelyje Walterį Tavaresą sutikęs Nebo pirmosiomis minutėmis turėjo būti šoke. Varžovų milžinas greitai išrašė pora blokų žalgiriečiui, o mačą Joshas iš viso pradėjo trimis nesėkmingais dėjimais. Vis dėlto tragišką dvikovos pradžią amerikietis vėliau kompensavo savo energija – vidurio puolėjas varžovus tiesiog apšokinėjo, aikštėje kovėsi kaip liūtas ir nebeleido Tavaresui taip bausti savęs.

Nielsas Giffey – 6 balai
22 min., 4 tšk. (2/6 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 4 praž., 2 naud. balai.

Nuotr. BasketNews/D.Repečka

2 iš 8 metimų bei 2 naudingumo balai neskamba seksualiai, bet Nielsas aikštėje vaizdo tikrai negadino. Jis žalgiriečiams suteikė fiziškumo, kovojant su aukštu varžovų penketu, o ir dėl pramestų metimų negali pernelyg kaltinti vokiečio, nes dauguma jų buvo logiški. Šįsyk taškų, kiek Monake, Giffey nesumetė, bet jis tęsia įrodinėjimą, jog nėra toks prastas žaidėjas, kaip atrodė pastaruosius kelis mėnesius.

Tyleris Cavanaugh – 5,5 balo
26 min., 7 tšk. (3/6 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.), 5 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dukart Cavanaugh sėkmingai sužaidė ant ūso ir pagirtinai kovojo dėl kamuolių, bet tritaškiai nekrito, o bėdų buvo individualioje gynyboje. Tiek Guerschonas Yabusele, tiek Trey Thompkinsas žymiai geriau jautėsi žaisdami prieš Tylerį, nei prieš Jankūną.

Janis Strelnieks – 5 balai
17 min., 6 tšk. (2/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Latvis pagaliau grįžo į Eurolygą ir šiek tiek nuėmė krūvio nuo Lekavičiaus, kas šioje sezono stadijoje yra labai svarbu. Strelnieks aktyviai pradėjo mačą ir iki idealaus sugrįžimo būtų buvę tikslūs tritaškiai. Vis dėlto varžovų dydis ir greičiai neleido Janiui kurti žaidimo ir nors jis ilgai buvo su kamuoliu, neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Artūras Milaknis – 5 balai
15 min., 2 tšk. (1/1 trit., 0/1 trit.), 1 rez. perd., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Progų metimams Milaknis praktiškai neturėjo, o vieninteliai jo taškai buvo po sunkaus prasiveržimo į kairę pusę. Tikrai ne Milaknio dalykai, bet svarbu, jog veteranas komandinėje gynyboje neklydo ir gerai įvertindavo situacijas iki bonuso.

Tai Websteris – 3 balai
15 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., -4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Į savo svajonių komandos krepšį Websteris taškų neįmetė, o su juo „Žalgirio“ puolimas išties stagnavo. Akivaizdu, jog zelandas šio lygio netempia, bet paguoda ketvirtadienį buvo ta, jog per Tai atkarpas „Real“ nesugebėdavo jo užatakuoti.