Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Šį sezoną nuolat kritikuojamas Russellas Westbrookas pagaliau turi, dėl ko džiaugtis – Los Andželo „Lakers“ (30-40) nutraukė 11-os pralaimėjimų išvykose seriją, o gynėjas buvo pagrindinė to priežastis.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Westbrookas neįtikėtinai išplėšė pratęsimą, o per jį Los Andželo klubas 128:123 (33:30, 26:25, 29:34, 28:27) įveikė Toronto „Raptors“ (39-31).

Likus 26 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Gary Trentas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį (116:113) ir pastatė „Lakers“ į nepatogią padėtį.

Kitoje atakoje LeBrono Jameso tritaškis tikslo nepasiekė, o antrąjį šansą turėjęs Westbrookas buvo labai netikslus ir „Raptors“ nuo pergalės skyrė 10 sekundžių.

Vis dėlto Westbrookas taip rungtynių paleisti nebuvo nusiteikęs – gynėjas perėmė kamuolį, pats persivarė jį į kitą pusę ir, prieš tai dar pažiūrėjęs ar nemina tritaškio linijos, smeigė tolimą metimą paskutinę sekundę – 116:116.

„Aukščiausio lygio IQ pasirodymas sudėtingiausiu metu. Didelis metimas didžio žaidėjo“, – komandos draugą gyrė LeBronas Jamesas.

Pratęsimo paskutinėje minutėje šeimininkai dar pirmavo (123:122), bet Avery Bradley smeigė tritaškį, o po to dar ir pridėjo dvi baudas (127:123) ir „Lakers“ šventė ilgai lauktą pergalę.

Rungtynių herojumi tapęs Westbrookas surinko 10-tą sezono trigubą dublį – 22 taškai (4/11 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų ir 4 klaidos.

„Jis labai gerai pasirodė, – auklėtinį gyrė Frankas Vogelis. – Jis vedė komandą į priekį organizuodamas žaidimą, jau nekalbu apie individualias atakas, kurias jis sukūrė.“

Daugiausia pataiko: Anthony Davis

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė LeBronas, kuris per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą pelnė 19 taškų. Iš viso puolėjo sąskaitoje per 44 minutes buvo 36 taškai (13/19 dvit., 2/7 trit., 4/7 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Toronto komandai Scottie Barnesas per 42 minutes pelnė 31 tašką (13/17 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 17 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Raptors“: Scottie Barnesas 31 (13/17 dvit., 17 atk. kam., 6 rez. perd., 45 naud.), Gary Trentas 23 (4/9 dvit., 4/8 trit.), Fredas VanVleetas 20 (6/10 dvit., 2/9 trit., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Preciousas Achiuwa 18 (4/5 dvit., 3/8 trit., 5 atk. kam.), Pascalis Siakamas 17 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 36 (13/19 dvit., 2/7 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 2 blok., 35 naud.), Russellas Westbrookas 22 (4/11 dvit., 4/7 trit., 10 atk. kam., 10 rez. perd., 4 kld., 27 naud.), Wenyenas Gabrielis 17 (4/5 dvit., 3/3 trit.), Avery Bradley 14 (4/7 trit.), Austinas Reavesas 10 (2/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Malikas Monkas ir D.J. Augustinas (3/6 trit.) po 9, Dwightas Howardas 7 (5/7 baud., 6 atk. kam.).