Nuotr.: Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Dvidešimtąją pergalę Eurolygoje iškovojo lietuviškoji „Barcelona“ (20-5).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 95:79 (21:13, 26:26, 26:19, 22:21) įveikė Berlyno ALBA (9-14) krepšininkus.

Tai buvo jubiliejinės – 150-osios Šaro rungtynės stovint už „Barcos“ vairo.

Nuo 2020-ųjų rudens katalonus treniruojantis Jasikevičius ekipą atvedė į 118 pergalių. Tai reiškia, kad lietuvis su Eurolygos vicečempionais laimėjo beveik 79 proc. žaistų rungtynių.

Rokas Jokubaitis per 11,5 minutės surinko 2 taškus (1/2 dvit.), 2 rezultatyvius perdavimus, po du perimtus bei prarastus kamuolius, bloką, dvi pražangas ir nė vieno naudingumo balo.

Likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos Rokas, atsitrenkęs į Christą Koumadje, skaudžiai susižeidė dešinį petį, skausmo persmelktu veidu buvo priverstas palikti aikštelę ir ant parketo nebepasirodė.

Rungtynes geriau pradėjo „Barca“: katalonai pirmajame kėlinyje spurtavo 21:13 ir susikrovė 8 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki ilgosios pertraukos (47:39).

Trečiajame kėlinyje svečiai pradėjo šeimininkauti Berlyne: spurtavo 26:12 ir po Nikola Mirotičiaus tritaškio įgijo rekordinį 22 taškų pranašumą (73:51). Visgi ketvirtį ALBA uždarė atkarpa 7:0 ir prieš lemiamas 10 minučių nukirpo deficitą iki 15 taškų (58:73).

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos techninę pražangą užsidirbo Šaras, kuris apeliavo į arbitrų sprendimą neįskaityti Kyle'o Kuričiaus taškų, kuomet Koumadje numušė gynėjo mestą kamuolį nuo lanko.

Tuo metu ALBA buvo besugrįžtanti į rungtynes bei sumažinusi deficitą iki 10-ies taškų (68:78), tačiau Nigelas Hayesas pelnė dvitaškį, Kuričius smeigė tritaškį ir likus 4,5 minutės atstatė saugų pranašumą (83:68).

Per likusį laiką katalonai išlaikė atstumą ir triumfavo.

Barselonos ekipos gretose išsiskyrė Mirotičius, kurio sąskaitoje per 21 minutę buvo 18 taškų (2/4 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai.

Berlyno komandai Oscaras da Silva per 16 minučių pelnė 13 taškų (5/9 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 16 naudingumo balų.

ALBA: Oscaras da Silva 13 (5/9 dvit., 5 atk. kam.), Jaleenas Smithas 12 (4/7 dvit.), Tamiras Blattas 11, Malte Delowas (3/7 dvit., 5 atk. kam.) ir Yovelis Zoosmanas po 9.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 18 (4/8 trit., 6 atk. kam.), Kyle'as Kuričius 14 (4/5 trit.), Rolands Šmits 12 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), Nicolasas Laprovittola 10 (2/3 trit., 4 rez. perd.), Nickas Calathesas 9 (8 rez. perd.), Brandonas Daviesas (4/10 dvit., 7 atk. kam.), Nigelas Hayesas-Davisas ir Alexas Abrinesas (2/2 trit.) po 8.