Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Žiūrovų pyktį sekmadienį Kaune išprovokavęs Belgrado „Crvena Zvezda“ pateikė savo versiją.

Fotogalerija

„Crvena Zvezda“ ragina Eurolygą imtis sankcijų prieš Kauno „Žalgirį“, kurio fanai, kaip teigiama, „inicijavo suplanuotus incidentus, politizavo renginį, įžeidinėjo Serbiją ir klubą.“

Prieš rungtynes ekipų starto penketai tradiciškai sustojo aikštės viduryje, o žalgiriečiai iškėlė Ukrainos vėliavą su užrašu „STOP THE WAR“.

Praėjusiuose mačuose tapo įprasta, kad ir varžovų komanda prisijungia prie plakato iškėlimo, bet „Crvena Zvezda“ nesutiko to padaryti.

Po rungtynių tviteryje išstojo Aaronas White'as, kuris teigė, jog tokie buvo klubo nurodymai ir jis yra prieš karą. Pirmadienį išplatintame pranešime Serbijos klubas teigė palaikantis amerikietį, kuris neva susilaukia daug kritikos.

Klubas pripažino, kad nurodymą komandos žaidėjams neliesti plakato davė, bet kartu pažymėjo, kad tai yra pavyzdys, kaip „absurdiškai“ politika tampa sporto dalimi. Tai pagrindžiant, išskirti atvejai, kai Serbijai buvo skirtos necenzūrinės skanduotės bei arenoje skleidžiamos NATO vėliavos.

Rungtynes kauniečiai laimėjo per pratęsimą 103:98.

Visas „Crvena Zvezda“ pranešimas (netaisytas):

„Klubas, siekdamas išvengti spekuliacijų ir politinių žinučių dėl įvykių prieš 21-ojo Eurolygos turo rungtynes Kaune, yra priverstas pateikti savo įvykių versiją.

„Crvena Zvezda“ yra sporto klubas ir Serbijos atstovas, kuris išreiškė oficialią poziciją dėl konflikto Ukrainoje ir vadovaujasi šalies pozicija. Komunikavome su Eurolyga ir „Žalgiriu“ porą dienų prieš rungtynes ir nenorėjome leisti politizacijos, neštis plakato su bet kurios šalies vėliava, manipuliuoti ir politizuoti vieno iš humaniškiausių ir universaliausių šūkių: „Sustabdykite karą“.

Rungtynių žaidėjas
Lukas  Lekavičius
EFF
26
Lukas Lekavičius
Taškai 17
Taiklumas 5-11
Atkovoti kamuoliai 2
Rezultatyvūs perdavimai 7

Tiek žaidėjai, tiek personalas vadovavosi aukščiausias pareigas užimančių klubo vadovų nurodymais. Įskaitant ir Aaroną White'ą, kuris be atsikalbinėjimų pakluso klubo sprendimui ir rodė pavyzdį.

Todėl šiuo pranešimu „Crvena Zvezda“ gina savo žaidėją, kuris nepagrįstai yra puolamas viešumoje. Dėl to, kad jis palaiko tas pačias vertybes, kaip ir klubas – taika, karo pabaiga, nekaltų civilių ir vaikų kančių sustabdymas. Aarono White'o, kuris žaidė „Žalgiryje“ (kuris, kaip klubas, piktnaudžiavo situacija) ir dabar žaidžia „Crvena Zvezda“, atvejis parodo visą absurdą ir problemos, kurią turime, dydį. Taip pat ir politikos įsikišimo į sportą pavojų.

Dėl šios priežasties apeliuojame į visus „Crvena Zvezda“ žaidėjus nesmerkti Aarono White'o ir nemaišyti sporto su politika. Palaikykite jį kaip atletą, „Crvena Zvezda“ žaidėją, kuris elgiasi kaip aukščiausio lygio profesionalas nuo pat atvykimo ir sekmadienį nekėlė klausimų darydamas tai, ko daugelis jo atveju nedarytų.

Mūsų nusivylimui, prašymas kelti tik neutralų plakatą (dėl kažkieno spaudimo) buvo atmestas. Visi įvykiai po to buvo politinis pasirodymas, ne sportas. Tai buvo rimtas paprastų Eurolygos ir krepšinio taisyklių pažeidimas.

„Crvena Zvezda“ negali kitaip interpretuoti skanduočių „Fuck you Serbia“, atakos prieš Serbijos vėliavą turėjusius mūsų fanus, nepriklausomos šalies vėliavos atėmimo, NATO vėliavos iškėlimo (mūsų šalyje tai yra provokacija dėl gerai žinomų priežasčių) ir skanduotės „Šlovė Ukrainai“, kuri Serbijoje turi visai kitą istorinę prasmę ir konotaciją, skatinimo.

Ar 2022 m. reikėtų klausti to, kai 1999 m. NATO žudė tūkstančius nekaltų vaikų ir civilių, kodėl šį turnyrą laimėjęs „Žalgiris“ nesinešė plakato „Sustabdykite agresiją Jugoslavijoje“?

Ar po vakarykščių įvykių „Crvena Zvezda“ žaidėjai turi teisę reikalauti iš žaidėjų neštis plakatus su užrašais „Kosovas yra Serbija“ ir dar labiau eskaluoti mūsų pietinės provincijos bei 17 procentų Serbijos teritorijos pasisavinimą??

„Crvena Zvezda“ visuomet stengėsi gražiai priimti svečių klubus ir apsaugoti juos nuo bet kokios politizacijos. Tačiau taip pat skatinti taiką, ką ir darėme nuo konflikto Ukrainoje pradžios praėjusiuose mačuose, kai laikėme plakatus su prieš karą nukreiptomis žinutėmis!

Dėl to turime tiek moralinę, tiek visas kitas teises tikėtis, kad Eurolyga skubiai reaguos, inicijuodami drausmines procedūras ir adekvačiai sankcionuodami elementarų Eurolygos taisyklių pažeidimą, nubaus tuos, kurie yra atsakingi už politizaciją ir akivaizdžiai suplanuotus incidentus, kuriais žeminta mūsų komanda, fanai, šalis ir klubas vizito Kaune metu.

Kitu atveju, atsidaro durys ir galimybės visiems Eurolygos dalyviams naudoti savo rungtynes tam, kad skatintų politikavimą, jų problemas ir nepasitenkinimus, o ne sportą. Viskas aišku, kur tai veda...

Nepaisant įvykių Kaune, „Crvena Zvezda“ toliau skatins tikrąsias krepšinio ir turnyro vertybes.“

„BasketNews.lt podkastas“:

Komentarai:
Turi gauti bauda Zalgiris
2022-04-06
-3
Atsakyti
Serbai visada verkė ir visada verks,toks juk yra čigonų mentalitetas.Kalba apie sankcijas,kai jiems patiems reikia tokias uždėti už Ukrainos ignoravimą bei karo palaikymą.Visada jie buvo mūsų nemėgstami dar nuo jugoslavų laikų,tai dabar išvis neapykanta bus dar didesnė.Ir gerai,nes patys prisiprašė serbų išperos!
2022-04-05
+32
Atsakyti
O ka tie serbai padarė tokio, kad taip liejat tulžį , nepalaikė plakato dėl to dabar ardotės taip?:D
2022-04-04
-30
Atsakyti
Jei būtum pats nekaušas tai žinotum, kad tas plakato laikymas nėra privalomas pačios eurolygos reglamentuose ir ieškoti papildomų priešų yra durna, kol serbija nedalyvauja karo veiksmuose.
2022-04-05
-1
Atsakyti
Tegul pauosto kabačius karklus šitas vietinės vyriausybės stumiamas ir komunistinę praeitį turintis raudonos žvaigždės gaidynas!
2022-04-04
+28
Atsakyti
Pamačiau antraštę ir miriau iš juoko. Vaje koks šiaubas mus iškeikė oooo gal derėtų prisiminti 1000001 atveji kai cvezdos banditai įžeidinėjo,spjaudėsi kitos komandos sirgalius,valstybę? Labai gerai atsimenu kažkada senai senai kai rytas dar buvo jėga ir žaidė eurolygoje cvezdos fanų provokacijas. Spjaudimaisi,užpakalių rodymai o dabar jie paragavo to paties ir ajjaj taip negalima ot primadonos. Tegul eina jie rusų karinio laivo kryptimi!
2022-04-04
+40
Atsakyti
Nieko neatsitiko. Buvo paimtas i nelaisve ir paskui isvaduotas. Bet kuriuo atveju jis tapo didvyriu nes nepabugo viesai pasiusti okupantu ir galejo jam baigtis liudnai. Ar supratai?
2022-04-04
+2
Atsakyti
panathinaikos uz oly izeidinejima gauna baudas pastoviai. Zalgiris irgi gaus tikrai, o pelnytai ar ne sprendzia pats sau
2022-04-04
-12
Atsakyti
o siaip jie gali eiti i VTB - gales pries kiekvienas rungtynes veliavas pries NATO su CSKA kelti :)
2022-04-04
+39
Atsakyti
Tegu tik nefantazuoja. Atsizvelgiant apie kokia tema kalbame - bet koks Europos Sajungos (iskaitant ir Lietuvos) teismas panakintu tas Eurolygos baudas. O pati Eurolyga rizikuotu buti suspenduota (pvz Kauno miesto teismo). Taigi Eurolyga visiskai nieko nedarys.
2022-04-04
+2
Atsakyti
Nafik eskaluot šitą sumautą situaciją... Baigėsi Eurolyga. Abi komandos iškrito... Ir nors abi šalys pasisako už taiką, dėl kelių laiku nesulaikytų provokarorių, kapstomės kažkokiam šude.
2022-04-04
-13
Atsakyti
Tai dbr dar kapstysimes oi kiek ilgai... Serbai sito nepamirs garantuotai.
2022-04-04
-14
Atsakyti
Kad Zalgiris bauda turi gaut, tai faktas. Mes gink dieve negru nepavadinsim juodu, nes mes gi einam i vakarus, bet valstybei su veliavom priminsim, apie ju salies bombardavima ir taikiu gyventoju mirtis pasityciodami. Cia normalu?
2022-04-04
-36
Atsakyti
Nu,ką Belgrade reiks sakyti ,kad esu ne iš Kauno.O kitiems patariu važiuoti su pampersais,nes tapome priešais serbams,vengrams
2022-04-04
-25
Atsakyti
iki sekancio karto kai zais Eurolygoje jau pamirs viska
2022-04-05
-4
Atsakyti
pasiskaitykit vaikai ir ne tik apie srebrinica. tiek, kurie cia serbus uzstoja.
2022-04-04
+21
Atsakyti
OMG kokia geda dabar patyriu, kad as lietuvis.... Dirbam su uzsienio kompanijom, tai prie progos manes vis uzklausia, kas jum darosi? Visi esam pries kara, bet ka jus darot tai kazkokia isterija... O geda kokia...
2022-04-04
-79
Atsakyti
nu jau cia vartosi gaidzio konkreciai :))
2022-04-04
+13
Atsakyti
*is
2022-04-04
-1
Atsakyti
Och tie vargšai vargšai serbai.... Tos pačios kacapų ligos. Šiaip gaila, kad Žalgiris 1999 neiškėlė plakatų su prašymų sustabdyti žudynes... Kosove. Dabar ruskiai gali rėkti - žudo mus - jau kokių 10.000 nužudė. Juokinga, bet serbai va tokį komentarą parašė. Užpuolė juos matau. Į Hagą mažai serbų išsiuntė?
2022-04-04
+30
Atsakyti
Kokių dar sankcijų? Čia yra komunistų simbolikos komanda serbiška. Nieko mūsų fanam nenutiks. Jeigu kiltų rimtos riaušės serbijoje tai serbų komanda būtų pašalinta iš karto iš Eurolygos, arba uždūsinta teismais iki bankroto.
2022-04-04
+14
Atsakyti
Serbai visiškai teisūs. Nenori ir nelaiko jiems netinkančių plakatų. Tai jų pasirinkimas. Žalgirio arenos reakcija buvo pasibjaurėtina. Viskas ok su nušvilpimu jų. Bet skanduot fuck off Serbija ar pulti jų sirgalius tai tikrai neatleistina. Serbai to nepamirš. Kitą sezoną norėčiau pamatyt tuos švilpusius ir puolusius sirgalius išvykoj Serbų arenoj. Ar prišikot ir paliksit kaip mižniai žaidėjus vienus? Nes garantuoju, kad Serbai to neatleis ir lauks jūsų išprotėję psichai namie. O, kad bus aukų tai 100 procentų. Nepalaikai Serbų pozicijos bet taip nesidaro. Ir garantuotai dar įpaišys Eurolyga baudą.
2022-04-04
-74
Atsakyti
Nepagalvojau apie tai :D
2022-04-05
+3
Atsakyti
Gali žaisti vienoj lygoj su ruskiais ir baltarusais. niekas nedraudžia
2022-04-04
+59
Atsakyti
sdf
galetu pats Zalgiris ar koks Sabas Saras pravest jiem istorine pamokele keliais sakinukais
2022-04-04
+31
Atsakyti
D_K
Priminkit, kad 1999 žudė bosnius ir vykdė genocidą serbai, o dabar palaiko Ukrainos genocidą bei laiko įkaitais savo žaidėjus bei patys kiršina pasaulį, o ne vienija, kaip vienija Žalgiris.
2022-04-04
+80
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Belgrado Crvena Zvezda
55%
37/67
Metimai iš žaidimo
49%
35/72
37
Atkovoti kamuoliai
32
20
Rezultatyvūs perdavimai
22
2
Perimti kamuoliai
8
11
Prarasti kamuoliai
10
123
Naudingumas
103

Rungtynių žaidėjai

Edgaras  Ulanovas
18 PTS
7/12 FG
2/2 FT
Ognjen  Dobric
21 PTS
7/17 FG
4/6 FT
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
7 REB
Nikola  Kalinic
7 REB
6 DREB
1 OREB
Lukas  Lekavičius
7 AS
4 TO
36 MIN
Nate  Wolters
7 AS
1 TO
25 MIN
Lukas  Lekavičius
26 EFF
50% 2P%
33% 3P%
Ognjen  Dobric
23 EFF
40% 2P%
43% 3P%