Apmaudų pralaimėjimą Europos čempionato atrankos turnyre patyrė Latvijos rinktinė. Ji paskutinėse rungtynėse išvykoje 92:93 (18:23, 27:28, 22:19, 25:23) nusileido Portugalijos krepšininkams.

Nors ir patyrę pralaimėjimą latviai B grupėje užėmė antrąją vietą ir pateko į Europos čempionatą kaip geriausia antrąją vietą užėmusi komanda.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti beveik pusę minutės Kristupas Valteris taiklia bauda buvo padidinęs latvių atotrūkį iki 3 taškų (91:88), tačiau jau kitoje atakoje portugalai sumenkino savo atsilikimą iki minimumo (90:91).

Likus žaisti 18 sekundžių Kristapas Janicenokas realizavo tik vieną baudą ir suteikė šansą Portugalijos rinktinei, kuriuo ji ir pasinaudojo. Iki mačo pabaigos likus žaisti 6 sekundes Miguelis Miranda pataikė tritaškį ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (93:92).

Paskutinei atakai, kurią latviai mėgino suplanuoti per minutės pertraukėlę, mūsų kaimynai turėjo dar beveik 6 sekundes, tačiau Janis Blūmas prarado kamuolį taip užgesindamas visas Latvijos rinktinės viltis pakovoti dėl pergalės.

Latvija: Kristapas Janicenokas 21, Andris Biedrinis 19 (13 atk. kam.), Kasparas Bėržinis 17, Kristupas Valteris 15.

Portugalija: Jose Costa 29 (7 rez. perd.), Miguelis Miranda 17, Joao Santosas 11, Elvis Evora ir Carlosas Andrade po 10.