Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Rytas“ (25-3) LKL žengė dar vieną žingsnį siekiamo tikslo link.

Be trijų vedlių žaidę Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 86:70 (16:22, 25:19, 19:12, 26:17) palaužė Prienų „Labas GAS“ (3-26) pasipriešinimą ir laimėjo dešimtą kartą paeiliui.

„Rytas“ kėsinasi po aštuonerių metų laimėti reguliarųjį sezoną. Sostinės ekipai liko dvejos rungtynės: šeštadienį namuose su Alytaus „Dzūkija“ ir balandžio 28 d. išvykoje su Klaipėdos „Neptūnu“.

Antroje vietoje žengiantis Kauno „Žalgiris“ gali aplenkti sostinės komandą laimėjęs bent kartą daugiau.

„Rytas“ pirmoje dvikovos dalyje vijosi varžovus ir bandė perimti iniciatyvą po spurto 17:2, bet į ilgąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 41:41.

Giedrius Stankevičius pirmajame kėlinyje surinko 10 taškų, Ignas Sargiūnas iki ilgosios pertraukos pridėjo 12. Jovanas Kljajičius pertrauką pasitiko su 9 taškais, o Erikas Venskus su septyniais, kurios pelnė per 77 sekundžių atkarpą.

„Labai norėjome įkalti žaidėjams į galvą, kad šitas rungtynes galime perlaužti per gynybą, tas ir atsitiko, – spaudos konferencijoje atsiduso Žibėnas. – Labai nuviliantis pasirodymas pirmoje rungtynių pusėje. Mes, kaip treneriai, kaip komanda, pasiruošimui turėjome vieną dieną. Supaprastinome visas taisykles šioms rungtynėms ir vis tiek nuviliantis pasirodymas gynyboje, nes ne tokiu sezono metu galime leisti demonstruoti tokias gynybines spragas.

Margiris Normantas per 28 minutes pelnė 21 tašką (6/9 dvit., 3/6 trit.) ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Surinkti 24 naudingumo balai – pakartotas geriausias asmeninis sezono rezultatas.

Jarvisas Williamsas įmetė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. „Ryto“ krepšininkai puolime susikūrė net 20 antrųjų šansų, o kovą dėl kamuolių laimėjo 47-33.

Ivanas Buva ir Vaidas Kariniauskas dvikovą stebėjo iš tribūnos. Speedy Smithas buvo su apranga, bet gynėjas gavo poilsio dieną.

„Jis darė apšilimą ir buvo pasiruošęs žaisti tuo atveju, jeigu rungtynių metu būtume turėję problemų, – komentavo Žibėnas. – Perspėjome žaidėjus iš ryto, kad norėtume išvengti žaidimo su Speedy ir kad 2-3 pozicijos būtų pasiruošę persivaryti kamuolį, padėti gynėjams.“

Čiurnos skausmų kamuotas Kariniauskas gali grįžti į rikiuotę šeštadienio mače su „Dzūkija“. Buvą sustabdė sveikatos problemos, jo situacija stebima kasdien.

„Rytas“: Margiris Normantas 21 (6/9 dvit., 3/6 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Jarvisas Williamsas 15 (7/13 dvit., 10 atk. kam.), Gytis Radzevičius (6/10 dvit., 10 atk. kam.) ir Lukas Uleckas (2/4 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 12, Arnas Butkevičius 9 (2/3 trit., 5 atk. kam., 3 blok.).

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 15 (4/9 dvit., 2/5 trit.), Ignas Sargiūnas 14 (1/5 trit., 5/6 baud.), Giedrius Stankevičius 11 (3/4 trit.), Rapolas Ivanauskas 8 (3/7 dvit., 6 atk. kam.), Erikas Venskus 7 (5 atk. kam.).