Nuotr.: M.Baranauskas
Nuotr. M.Baranauskas

Klaipėdos „Neptūnas“ (14-16) LKL reguliarųjį sezoną baigė pergale, kurios ekipos sirgaliai laukė pustrečių metų, tačiau uostamiesčio krepšininkams vis tiek teko itin sudėtinga užduotis ketvirtfinalio etape.

Vienu metu beveik 30 taškų persvarą turėjęs „Neptūnas“ namie 93:88 (30:14, 22:22, 23:20, 18:32) įveikė Vilniaus „Rytą“ (26-4), tačiau dėl „Šiaulių“ pergalės Pasvalyje užėmė septintąją poziciją reguliariajame sezone ir ketvirtfinalyje žais su Kauno „Žalgiriu“.

Tuo metu „Rytas“ jau prieš šį mačą buvo ramus, kad reguliariajame sezone užims pirmąją vietą ir ketvirtfinalyje rungtyniaus su Alytaus „Dzūkija“.

Pastarąjį kartą „Neptūnas“ Vilniaus klubą buvo įveikęs prieš pustrečių metų – 2019 metų lapkričio 24 dieną, kai namie triumfavo 91:84.

„Neptūnas“ galingai pradėjo mačą (14:4), po pirmojo kėlinio turėjo 16 taškų pranašumą (30:14), o antrojo ketvirčio pradžioje buvo pabėgęs per 21 tašką (35:14).

Trečiojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai buvo įgiję rekordinę 29 taškų persvarą (69:40), tačiau mačo pabaigoje „Rytas“ atkūrė intrigą.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo atkarpa 10:1 ir iki mačo pabaigos likus 8 minutėms buvo priartėję iki 10 taškų deficito (66:76).

Per paskutinę minutę Tanneris Leissneris pataikė du dvitaškius, Speedy Smithas su Lukas Ulecku smeigė po tritaškį ir iki mačo pabaigos likus 2,7 sek. „Rytas“ priartėjo iki 1 taško (88:89).

Visgi tada Speedy Smithui buvo skirta nesportinė pražanga, Nojus Mineikis bei Deividas Gailius pataikė baudas ir „Neptūnas“ laimėjo.

„Pirmiausia norėtųsi pasidžiaugti dėl atmosferos, norėtųsi kaskart matyti tokį palaikymą, – sakė Adomaitis. – Yra visai kitos emocijos ir žaidėjams, ir treneriams. Ačiū fanams ir tikimės, kad pirmose namų rungtynėse atkrintamosiose bus pilna arena. Tai yra tai, ko norėtume ir ko Klaipėda yra nusipelniusi.

Rungtynes pradėjome su labai gera koncentracija, užbaigėme su labai prasta. Tai yra pagrindinis dalykas. Kai kuriuos dalykus pavyko įgyvendinti, kažką iš jų atimti, bet pabaigoje viskas rėmėsi į koncentraciją ir sprendimus.“

Klaipėdos komandai Žygimantas Janavičius per 27 minutes pelnė 20 taškų (5/5 dvit., 2/3 trit., 4/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 27 naudingumo balus.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Lukas Uleckas, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 19 taškų (3/3 dvit., 4/5 trit., 1/1 baud.), 1 atkovotas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

Po mačo vyr. treneris Giedrius Žibėnas įvardino nesėkmės priežastis, tačiau tragedijos dėl šio kluptelėjimo nedarė – jo komanda pirmą kartą per 8 metus visose serijose turės namų pranašumą.

„Žinojome, kad „Neptūnui“ tai labai svarbios rungtynės, jie į jas įėjo kaip į atkrintamąsias. Mes – nelabai. Taip rungtynių pradėti negalime. Šiandien gavome gerą pamoką ir ją panaudosime.

Pradėjome su begale psichologinių klaidų, gavome daug taškų iš skautinimo raporto. Viskas buvo per pigiai, per minkštai. Mums prireikė trijų kėlinių, kad suprastume, kaip žaisti, prisitaikytume iš žaistume savo krepšinį. Šiandien to neužteko. Linkime sėkmės „Neptūnui“. Labai gerai treniruojama komanda. Sėkmės jiems“, – teigė strategas.

Vilniečiai vertėsi be Ivano Buvos, kuris sulaukė šeimos pagausėjimo.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 20 (5/5 dvit., 2/3 trit., 4/8 baud., 10 rez. perd., 27 naud.), Benas Griciūnas 16 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), Deividas Gailius 15 (4/4 dvit.), Martynas Mažeika (2/4 trit.) ir Nojus Mineikis (3/6 trit.) po 11, Matas Jogėla 7 (1/5 trit., 5 atk. kam., 2 blok.).

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 21 (8/11 dvit., 8 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (4/8 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd., 5 kld.) ir Lukas Uleckas (4/5 trit., 4 rez. perd.) po 19, Tanneris Leissneris 12 (4/6 dvit.), Speedy Smithas 9 (1/6 trit.).