Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

LKL ketvirtfinalis Panevėžyje startavo fantastiška kova. Vietos „Lietkabelis“ tik paskutinėmis pratęsimo sekundėmis palaužė Utenos „Juventus“ ir įsirašė pirmąją pergalę.

Nenado Čanako auklėtiniai po 45 minučių kovos laimėjo 102:101 (22:15, 22:29, 29:21, 14:22, 15:14).

Antrasis mačas trečiadienį vyks Utenoje. Serijoje iki trijų pergalių „Lietkabelis“ pirmauja 1-0.

Paskutinė ataka rungtynėse priklausė „Juventus“, kuri turėjo 18 sekundžių. Jos smaigalyje ties tritaškiu atsidūrė Vytautas Šulskis, tačiau puolėjo metimas buvo netikslus ir aidinti sirena skelbė šventę Panevėžyje (102:101).

Rezultatą „Lietkabelio“ naudai baudų metimais persvėrė Džordže Gagičius.

Likus žaisti 55 sekundes Patrickas Milleris prametė abi baudas, Dovydas Giedraitis prasiveržimą užbaigė dviem taškais ir grąžino pranašumą šeimininkams – 100:99. Kitoje atakoje Milleris atsakė taikliu dvitaškiu (101:100).

Įpusėjus pratęsimui „Juventus“ pirmavo penkiais taškais – 95:90, bet tada įsisiautėjo iki tol nė taško nepelnęs Panagiotis Kalaitzakis. Graikas per minutę sumetė 8 taškus ir prikėlė „Lietkabelį“ (98:97).

Nugalėtojų MVP tapo Gediminas Orelikas, per 34 minutes sumetęs 21 tašką (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 9 pražangas ir užfiksavęs 26 naudingumo balus.

„Juventus“ dar penktą mačo minutę prarado Igną Vaitkų, kuris kontaktinėje kovoje praleido smūgį į galvą. Medikai apžiūrėjo krepšininko akį, o po kurio laiko išsivedė žaidėją iš arenos ir išvežė į ligoninę.

Trečiojo kėlinio viduryje Rokas Gustys buvo išvarytas iš aikštės. Galingai žaidęs centras po dėjimo į krepšį rėkė Kasparui Berziniui į veidą ir užsidirbo techninę pražangą.

17 taškų (7/7 dvit., 3/3 baud.) sumetęs puolėjas prieš tai buvo nubaustas nesportine pražanga bei už šias abi nuobaudas turėjo išeiti į rūbinę.

Utenos komandai nepadėjo Martynas Gecevičius.

„Lietkabelis“ pataikė 14 iš 30 tritaškių (47 proc.), tuo metu svečiai iš Utenos – 8 iš 25 (32 proc.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 21 (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 26 naud.), Kaspars Berzinš 16 (3/5 trit.), Dovydas Giedraitis 14 (2/2 trit., 6 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius (2/5 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd.), Džordže Gagičius (5/8 dvit., 7 atk. kam.) ir Nikola Radičevičius (3/6 trit.) po 13, Panagiotis Kalaitzakis 8 (2/4 trit., 5 atk. kam.).

„Juventus“: Patrickas Milleris 25 (9/14 dvit., 7/14 baud., 5 rez. perd., 26 naud.), Vytautas Šulskis 24 (5/7 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud., 5 atk. kam., 28 naud.), Rokas Gustys 17 (7/7 dvit., 6 atk. kam.), Gintautas Matulis 11 (5 atk. kam.), Vladislavas Koreniukas 10 (4/8 dvit., 6 atk. kam.).

-6
Ant tiek ubagiska sita krepsinio lyga kad nesugeba puse atkrintamuju rungtyniu parodyti per telika. Nei btv nei koks go3 ar tele3, niekur nematau kad rodytu. Matau rodys zalgiris vs neptunas per btv, o kur sitas paziuret? Varai i kaima ir perki bilieta i arena?