Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) sensacija – Alytaus „Dzūkija“ pirmą kartą klubo istorijoje įveikė Vilniaus „Rytą“.

Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 80:73 (17:20, 17:12, 17:20, 29:21) patiesė vilniečius ir išlygino ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-1.

Alytaus komanda LKL prieš „Rytą“ yra pralaimėjusi 35 kartus paeiliui. Šioje nesėkmių serijoje trys pralaimėjimai – Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre.

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos Speedy Smithas ėmėsi iniciatyvos ant savo pečių ir dukart lygino rezultatą (71:71), tačiau tuomet tolimą metimą kitoje aikštės pusėje paleido Joshua Newkirkas (74:71).

Likus kiek daugiau nei minutei Smithas dvitaškiu nukirpo deficitą (73:74), bet tada prabilo Aleksandar Aranitovičius, kuris smeigė tritaškį (77:73), Speedy suklydo, o Mindaugas Lukauskis baudų metimais užtvirtino dzūkų pergalę (79:73).

Alytaus komandai Lukauskis per 35 minutes pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 1/6 trit., 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Kertinį tritaškį įmetęs Aranitovičius per 30 minučių pelnė 15 taškų (2/5 dvit., 3/4 trit., 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, triskart suklydo bei surinko 15 naudingumo balų.

„Sveikinimai „Dzūkijai“. Labai pelnyta pergalė, – spaudos konferencijoje sakė Žibėnas. – Jie turi daug patyrusių žaidėjų, tą mes ir akcentavome. Mes sakėme, kad čia mums nieko lengvai neduos. Tą žinojome, žaidėjai to neišgirdo. Mes paprasčiausiai į rungtynes neatvažiavome – galiu tą drąsiai sakyti. Pasiėmėme šiandien laisvą dieną. Pasirodo, kad mūsų žaidėjai nesupranta, kad prasidėjo atkrintamosios.“

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Mindaugas Girdžiūnas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 24 taškai (5/7 dvit., 4/6 trit., 2/2 baudų), 2 atkovoti kamuoliai bei 25 naudingumo balai.

Tuo metu Speedy per 26 minutes surinko 14 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit.). Jis taip pat atkovojo kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, padarė 4 klaidas bei surinko 11 naudingumo balų.

„Rytas“ pirmosiose serijos rungtynėse 76:63 pranoko dzūkus.

Trečiosios serijos rungtynės vyks penktadienį Vilniuje, 19 val.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 17 (5/7 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam.), Aleksandar Aranitovičius 15 (3/4 trit., 4 rez. perd.), Justas Furmanavičius 14 (4/5 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.), Dylanas Frye 13 (3/4 trit.), Joshas Newkirkas 12 (3/8 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam.).

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (5/7 dvit., 4/6 trit., 25 naud.), Speedy Smithas 14 (4/7 dvit., 2/5 trit., 7 rez. perd., 4 kld.), Ivanas Buva 12 (6/9 baud., 9 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (18)
l0l
senelis siauteja :D puse aikstelej begiojanciu dar gime nebuvo kai seniukas karjera pradejo
2022-05-04
+8
Kad pagaidint Ryta, tiesiog reikia zaist krepsini. Sauni Alytaus komanda!