Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gerbėjai jau ruošia būgnus, o nekantrumas milžiniškas – geriausi šalies krepšininkai rinksis į čempionatą po trejų metų pertraukos.

Rugsėjo pradžioje lietuviai varžysis Europos čempionate. Grupės etape mūsiškiai žais Kelne (Vokietija), o jei pateks į atkrintamąsias, kelsis į sostinę Berlyną.

Nuo 2003 m. auksu pažymėtos Švedijos su rinktine kartu keliaujantis Tomas Balaišis-Sėkla, ko gero, daugiausiai gali papasakoti, kodėl yra verta važinėti paskui rinktinę tiek džiaugsme, tiek nelaimėje.

Iki šiol puikiai prisimenu tą finalą prieš ispanus, – apie auksą Švedijoje BasketNews pasakojo Sėkla. – Atsimenu visas detales ir tą jausmą, kuris aplanko laimėjus Europos čempionatą. Tikrai linkiu kiekvienam tai patirti. Neapsakomas dalykas ir vienas svarbiausių, įsimintiniausių įvykių, kuris gali nutikti gyvenime.“

Kaip ir įprasta, rinktinės fanų vedlys vėl organizuoja aktyvų palaikymą. Tikimasi Vokietijoje sulaukti žmonių tiek iš Lietuvos, tiek iš tautiečių bendruomenių aplinkinėse valstybėse.

Lietuvos krepšinio federacija užsakė 800 vietų organizuotam palaikymui Kelne. Šiuo metu kaina į penkerias grupės rungtynes yra 265 eurai (vietoje standartinės 329 eurų platintojo kainos).

Nupirkta jau 240 bilietų iš 800, o nuo birželio pirmosios dienos visi neparduoti bilietai grįš į tradicinę prekybą bei kainuos brangiau. Lietuvių sirgaliai renkasi į 108, 109, 209, 210 ir 211 sektorius. Čempionatas vyks nuo rugsėjo 1 iki 18 dienos.

Platesnę informaciją apie tai, kaip keliauti kartu, rasite straipsnio apačioje.

Nuotr. BasketNews.lt/T.Matijoška

Sėklą vis dar įmanoma nustebinti – Lietuva nuo nepriklausomybės atkūrimo nėra žaidusi oficialių rungtynių Vokietijoje. Tai bus jo pirma pažintis su vokiečių krepšinio fanų kultūra.

„Neteko pastebėti masinio palaikymo, bet jų visados būdavo. Jie važiuodavo atskiromis grupelėmis, yra pažįstamų žmonių, su kuriais pabendraujame. Bus įdomu pamatyti, kaip jie atrodo pas save namie“, – sakė Sėkla.

Vilioti fanus į tribūnas visada smagiausia yra istorijomis, o tokių Sėkla turi ne dešimtis, o šimtus. Pavyzdžiui, šiam fanui iki šiol atmintyje guli 2005 m. Europos čempionatas Serbijoje ir Juodkalnijoje, po kurio jo draugu tapo Mindaugas Žukauskas.

Vienas iš svarbiausių tuometinės rinktinės narių noriai bendravo su fanais, o vėliau prisižadėjo juos priimti Pezare, kur atstovavo vietinei „Scavolini“ komandai.

„Buvo gražių susitarimų, kad mes atvažiuojame, o tu suorganizuoji kavinę Italijoje visiems (juokiasi). Viskas buvo padaryta, laikėsi žodžio ir gražiai pabendravome“, – pasakojo Sėkla.

Tinklalapiui BasketNews Sėkla išsamiai papasakojo apie keliavimo į Vokietiją ypatumus, nesikandžiojančią kainą, preliminarų tribūnos užpildymą, federacijos pagalbą bei per ilgą laiką užsimezgusį ryšį su žaidėjais.

– Lietuvos rinktinę čempionate matysime pirmą kartą nuo 2019 m. Kiek pasiilgta yra palaikymo patirtis?
Pasiilgta labai smarkiai. Nuo 2003 m. Švedijoje nesu praleidęs nė vieno čempionato, iki 2017 m. jie vykdavo kasmet. 2012 m. teko net ir du kartus važiuoti: ir į Venesueloje vykusį atrankos turnyrą, ir į Londono olimpines žaidynes. Pasikeitus FIBA formatui, tik 2018 m. buvo vasaros langas, bet dabar jau treji metai be nieko ir tai jaučiasi (juokiasi).

Ką jūsų patirtis sako, ar pavyks surinkti numatytas 800 vietų aktyviam palaikymui?
Jeigu atvirai, tokio didelio skaičiaus organizuotų fanų dar nebuvo. Švedijoje finale buvo 4 tūkst. lietuvių, bet tada viskas vyko spontaniškai, be jokios organizacijos. Ten daugėjo viskas kartais. Jei grupėje turėjome apie 500, tai ketvirtfinalyje tūkstantis, pusfinalyje 2 tūkst. ir finale – virš 4 tūkst.

Galima sakyti, kad pergalės visą laiką didina lietuvių skaičių?
Natūraliai taip, bet buvo ir išimčių. 2013 m. Slovėnijoje žaidėme antrajame etape, laimėjome viską ir atėjome iki finalo, bet tokio baisiai baisiai padidėjimo Liublianoje nebuvo. Gal keliais šimtais daugiau atvažiavo.

Priklauso ir nuo vietos turbūt. Manau, kad Lenkijoje 2009 m. būtų suvažiavę labai daug, bet gavosi prasčiausias čempionatas Lietuvos istorijoje, tik viena pergalė iš šešių. Natūralu, kad tada nieko panašaus ir nebuvo.

Kelnas, atrodo, yra gana geras taškas keliavimui. Ar yra kažkokių nepatogumų tuo atžvilgiu?
Ne, manau, nepatogumų nėra. Vis tiek dabar Lenkijoje yra sutvarkyti keliai, palyginus su tuo, kas buvo anksčiau. Yra susisiekimas automobiliais, lėktuvais, yra aktyvios lietuvių bendruomenės, ypač aplink Kelną. Be to, šalia yra šiaurės Prancūzija, Anglija, Airija. Vieta lengvai pasiekiama iš Skandinavijos ir jau nekalbu apie Belgiją, Olandiją, Liuksemburgą. Turėtume sulaukti iš ten palaikymo.

Kol kas viskas atrodo optimistiškai, nes esame užpildę virš trečdalio. Žiūriu optimistiškai ir manau, kad 800 yra pasiekiamas skaičius.

Kiek preliminariai lietuvių galima būtų tikėtis persikėlus kovoms į Berlyną?
Būkime realistai, viskas priklausys nuo rezultatų. Manau, kad viskas bus gerai ir tada turėtų tas skaičius didėti. Kiek didės, nesiimu prognozuoti, bet manyčiau, kad bus ženklus didėjimas. Vis tik Berlynas yra arčiau Lietuvos, lengvai pasiekiamas tiek automobiliais, tiek lėktuvais, tiek autobusais. Manau, kad sulauksime gana gero pastiprinimo.

Nuotr. BNS

265 eurai už visas grupės etapo rungtynes, lyginant su praėjusiais čempionatais, yra daug ar mažai?
Ką su kuo lyginsi. Pavyzdžiui, prisimenu 2005 m. Serbijoje ir Juodkalnijoje tai į visus bilietus, įskaitant ir finalą, kartu sudėjus kainavo mažiau (juokiasi). Tačiau praėjo daug laiko, pinigų vertė irgi pasikeitė. Manau, kad šiems laikams tai yra tikrai gera kaina. Ypač žinant, kad vietos nėra palubėse, o arti aikštelės. Galvoju, kad tai yra geras variantas.

Užsiminėte apie federacijos pagalbą organizuojant sektorius.
Su federacija bendraujame nuo 2007 m. ir jie yra įsitraukę visą laiką. Palaikymą mes jaučiame iš jų. Nors jie to daug nesiskelbia, bet tikrai tas palaikymas visados yra. Jie kuklinasi, bet aš neįsivaizduoju, ar įmanoma daugiau palaikyti.

Reikia suprasti, kad rinktinės palaikymas yra pramoga. Tai neturi būti kažkas, už ką federacija vis apmoka. Jie turi ir taip visokių rinktinės išlaikymo išlaidų. Tačiau jie visada rezervuoja mums tam tikrą kiekį bilietų, mes jį išsiperkame ir taip toliau. Taip pat federacija padeda bendrauti su vietiniais organizaciniais komitetais, išsakome jiems savo poreikius. Esu labai patenkintas ir dėkingas jiems.

Lietuva niekad nėra žaidusi Vokietijoje. Jums tai irgi bus unikali patirtis?
Taip, tikrai. Kai kur tos šalys jau ir pradėjo kartotis. Pavyzdžiui, Ispanijoje buvo 2007 m. Europos čempionatas, vėliau 2014 m. pasaulio čempionatas. 2006 m. turėjome galimybę vykti į Japoniją, būtume galėję ir pernai, bet neišėjo (šypsosi). Besikartojančių šalių jau yra, o dabar bus pirmas kartas ir tikrai smagu bus apsilankyti.

Turėtų būti nemažai ir bosnių bei slovėnų fanų. Ar tikitės, kad jie ir sudarys didžiausią konkurenciją jums arenoje?
Manau, kad taip, turint omenyje organizuotus fanus. Nežinau, ar bus kažkiek vengrų. Jie iš mūsų grupės šalių yra mažiausiai besireiškiantys krepšinyje. Kai Vengrijoje žaidėme atrankos mačą į pasaulio čempionatą, nebuvo kažkokio masinio palaikymo, buvo vietiniai žmonės.

Prancūzai, kaip ir ispanai, važinėja po vieną. Aišku, savaime bus daug vokiečių (juokiasi). Taip, slovėnai yra vieni iš labiausiai palaikančių krepšinį, ir dar graikai.

Užsiminėte, kad bus organizuojamas palaikymas Ukrainai kiekviename mače. Kaip tai darysite?
Esame suplanavę pasikabinti vėliavų, kurias iškelsime Ukrainos palaikymui. Dabar laukiame iš vokiečių detalesnių matmenų tų tribūnų, kuriose būsime. Pagal tai viską ir dėliosime.

Žinant, kaip FIBA reaguoja į situaciją Ukrainoje, ar nekils jokių kliūčių to įgyvendinimui?
Aš labai tikiuosi, kad nebus. Visas laisvas pasaulis reiškia palaikymą Ukrainai ir čia, manau, sveiko proto ribose neturėtų būti pasipriešinimo. Nesuprantamas būtų kitoks veiksmas.

Pažymėjote, kad su slovėnais bus principinis mūšis dėl atimto bilieto į olimpines žaidynes. Ar yra nenutekėjusio kraujo ant jų komandos ir fanų?
Savaime aišku, laukiame revanšo. Vienintelės praleistos olimpinės žaidynės po nepriklausomybės atkūrimo. Tikrai tikimės, kad įveiksime juos ir pasieksime revanšą. Noras tai padaryti yra begalinis. Manau, kad aikštelėje ir su palaikymu tai įrodysime.

Kaip vertinate Lietuvos galimybes grupės etape?
Visados vertinu gerai. Esame krepšinio šalis, esame viena stipriausių komandų pasaulyje, esame geriausi vienareikšmiškai, tikslas yra pirma vieta. Tikrai tikiu, kad tai pasieksime grupėje ir eisime toliau.

Jei reikėtų papasakoti naujam sirgaliui vieną istoriją, kodėl verta važiuoti ir palaikyti rinktinę, kokią istoriją pasirinktumėte?
Pagrindinė istorija yra aukso medalio siekimas. Tas jausmas Švedijoje, kai laimi aukso medalius, yra neprilygstamas, nepakartojamas. Iki šiol puikiai prisimenu tą finalą prieš ispanus, visas detales ir tą jausmą, kuris aplanko laimėjus Europos čempionatą. Tikrai linkiu kiekvienam tai patirti. Neapsakomas dalykas ir vienas svarbiausių, įsimintiniausių įvykių, kuris gali nutikti gyvenime.

O kaip tokiems aistringiems fanams reikia tvarkytis su pralaimėjimais, kai, atrodo, viskas yra gerai, bet tiesiog pasitaiko bloga diena?
Čia yra sporto ir gyvenimo dalis, per tą turime praeiti. Yra geras posakis: kas nemoka pralaimėti, tas nevertas ir pergalių. Reikia tą suvokti, kad prieš prasidedant kiekvienam mačui, yra 50 ant 50.

Jei tu palaikai komandą, tu turi ją palaikyti iki paskutinio švilpuko, tikėti, kad ji laimės. Reikia praeiti ir per pergales, ir per pralaimėjimus. Jie irgi užgrūdina, duoda pagrindą ateities pergalėms. Su tuo susitvarkyti irgi yra svarbu, nepasiduoti trumpalaikėms ir neigiamoms emocijoms.

Komandai palaikymo reikia būtent tada, kai kažkas nesiseka, nesiklijuoja. Tam ir yra tas palaikymas, kad užvestume komandą. Kaip idealų pavyzdį visados laikau atmintyje 2010 m. pasaulio čempionatą. Žaidėme prieš ispanus ir turėjome -17. Buvo klampios rungtynės, turėjome deficitą, bet sugebėjo mobilizuotis ir komanda, ir palaikymas. Vėliau perlaužėme rungtynes ir laimėjome. Tai dar kartą įrodo, kad nieko nėra nepasiekiamo, nieko nėra neįveikiamo. Reikia tik stengtis ir visi geri rezultatai ateina.

Ar buvo sunku organizuoti palaikymą į Turkiją?
Ne, į Turkiją kaip tik važiavo labai daug žmonių. Ir mes važiavome organizuotai, ir pavieniai žmonės. Izmire labai linksma buvo ir visas čempionatas buvo labai geras. Kai viskas pradeda klijuotis, įsibėgėji, tai ir palaikymas pačiai rinktinei visai kitaip atrodo. Ta pati Argentinos rinktinė sunešiota buvo atkrintamosiose. Su tais pačiais amerikiečiais neblogai pasikapojome ir jei ne Durantas, klausimas kaip būtų viskas pasibaigę (juokiasi).

– Tokia mintis kilo – 2009 m. Europos čempionatas buvo prastas, tad logika sako, jog fanų dėmesys turėjo sumažėti…
– Aš esu pastebėjęs tokią tendenciją, kad po itin prasto čempionato kitame pasirodome labai gerai. Tas pats buvo po Lenkijos ir dar po 2001 m. Europos čempionato Turkijoje (juokiasi).

Kiek per čempionatus užsimezga ryšys su pačiais krepšininkais? Kokių istorijų atsimenate su Lietuvos žaidėjais?
2005 m. Belgrade buvome pasikvietę rinktinę ir užsisakėme barą. Atvažiavo visa rinktinė su treneriais, personalu, žaidėjais. Turėjome tikrai smagų pasisėdėjimą, linksmą vakarėlį po nepasisekusio ketvirtfinalio su prancūzais.

Nusprendėme tada pakviesti rinktinę, kad prapūstų savo smegenis. Po to jie laimėjo abu kartus ir gavome kelialapį į Japoniją, pasaulio čempionatą. Tai, vėlgi, rodo rinktinės palaikymą. Nesvarbu, kaip, kas yra. Tas pats buvo ir 2011 m. Lietuvoje, kai nelemtai pralaimėjome makedonams, bet visi mobilizavomės, kas galėjome, palaikėme ir iškovojome teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre.

Čempionatuose tokie dalykai tikrai vyksta. Susitinkame, organizuojame. Aišku, daug priklauso nuo trenerių ir jų požiūrio. Gerbiame visus požiūrius. Kai kurie nenori blaškyti komandos ir gerbiame jų pasirinkimą, o kai kurie tikrai mielai sutinka, atveža visą rinktinę. Tą mes labai vertiname, nes atvažiavusiems žmonėms yra labai svarbi galimybė susitikti, pabendrauti su pačiais žaidėjais. Dėl to ir turime beveik 20 metų besitęsiančią tradiciją. Ne kiekviename čempionate tai pavyksta, bet būna. Aš manau, kad Vokietijoje bandysime tą patį pasidaryti. Žinant Kazį (Maksvytį), neturėtų kilti daug problemų (juokiasi).

Su kuriuo žaidėju pokalbį atsimenate labiausiai?
Su daug žaidėjų teko bendrauti per tą laiką, tad vieno neįvardinčiau. Tačiau prisimenu iš 2005 m., kad su Mindaugu Žukausku intensyviai bendravome, po to pas jį nuvažiavome ir į Pezarą, kur jis žaidė. Buvo ir gražių susitarimų, kad mes atvažiuojame, o tu suorganizuoji kavinę Italijoje visiems (juokiasi). Viskas buvo padaryta, laikėsi žodžio ir gražiai pabendravome. Su dideliu džiaugsmu prisimenu tokius dalykus.

– Rinktinės vairą perėmė Kazys Maksvytis. Kokį įspūdį paliko jo pirmoji patirtis languose?
Viskas yra gerai ir bus gerai. Aš labai džiaugiuosi, kad Kazys vadovauja rinktinei, kad turi labai stiprų trenerių štabą šalia savęs – Kęstą Kemzūrą ir Giedrių Žibėną. Mano nuomone, tokio stipraus trenerių štabo dar neturėjome. Jie visi yra pagrindiniai treneriai bei turintys daug patirties tiek klubiniuose, tiek rinktinių reikaluose. Žvelgiu į šį reikalą su labai didele perspektyva ir manau, kad viskas yra savo vietoje.

Informacija dėl bilietų organizuotam Lietuvos palaikymui Vokietijoje:

Instrukcija:

  1. Pasirinkite LIT Fan Section. Bilietus rasite čia;
  2. Įveskite nuolaidos kodą EuroBasket2022-LIT;
  3. Pasirinkite arba „best seat booking“ (bilietus parinks automatiškai), arba „seating chart booking“ (bilietus galėsite pasirinkti patys);
  4. Bilietų pardavimo operatorius nesuteikė galimybės atsisiųsti e-bilietų arba juos atsispausdinti, tad bilietai bus popieriniai ir vienintelė galimybė yra gauti juos per UPS kurjerį. Siunčiant į Lietuvą, tai papildomai kainuos 15,90 eur. (nors rasite pristatymo ikonas „Mobile Ticket“ ir „TicketDirect“, tačiau jos neveiksnios ir bilietų platintojai aktyvuoti jų nesiruošia). Pristatymas nurodytas per 6-7 darbo dienas, tačiau iš tikrųjų pristato per 2-3 darbo dienas;
  5. SVARBU: Būtina paspausti „Foreign address“, kai įeinate į „Delivery method“, kad bilietų platintojas galėtų jūsų bilietus atsiųsti į Lietuvą ar kitas šalis (išskyrus Vokietiją – ten galioja vietinis pristatymas).

Kita informacija:

  1. Lietuvos krepšinio federacija užsakė 800 vietų organizuotam palaikymui. Kaina į penkerias rungtynes grupėje – 265 eurai (vietoje standartinės 329 eur. platintojo kainos). Šiuo metu jau nupirkta 240 bilietų;
  2. Bilietai parduodami tik kaip penkerių Lietuvos rinktinės grupės rungtynių paketas (tuo pačiu bus galima pažiūrėti dar papildomas 4 varžovų rungtynes);
  3. Bilietai į finalinį etapą Berlyne bus parduodami atskirai;
  4. Sėkla prašo: jei norėsite pirkti bilietus į ne visas ar į atskiras Lietuvos grupės rungtynes, ieškokitės bilietų atskirai patys;
  5. Visi vaikai nuo 4 metų ir vyresni privalo turėti bilietą. Vaikai iki 4 metų ir jaunesni įleidžiami nemokamai, tačiau tokiu atveju savo kėdės neturės (privalu turėti vaiko amžių patvirtinantį dokumentą).
Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (22)
Anonimas
nebent molini arba bulvini
2022-05-08
Atsakyti
virgisbb
Nuo kada Giedrius Žibėnas stiprus treneris-juokdarys!
2022-05-08
-9
Atsakyti
Anonimas
Valanciunas ir Sabonis rinktinej ir jau to uztenka kovoms del aukso?Tipo dar sustiprejo kai pralose slovenams?Kad tik dar is grupes iseitu
2022-05-08
-9
Atsakyti
Ty
sekla jau matai zino, kad ir rugsejo menesi dar karas tebevyks Ukrainoje.
2022-05-08
+1
Atsakyti
To Ty
tai siūlyk jam lažybas su kokiu 1.9 kofu ar baigsis ar nesibaigs iki rugsėjo.
2022-05-08
+1
Atsakyti
vokieciai labai grieztai ziuri i covid, butent delto eurolyga nukele f4 i serbija. 3 kart skiepytiems problemu nebus, visiem kitiem gali iskilt keblumu todel butina tai isivertint. na o kas del medaliu tai cia spangsta ryzabarzdis, bus labai gerai jei pateks i top4 nes komanda bus visiskai nauja, o pagrindinis izaidejas jaunasis jokubaitis
2022-05-08
-15
Atsakyti
Ficken ficken
siaubas, net rankas dezinfekavausi tokį antivakserišką komentarą perskaitęs! kad be 5 dozių iš namų neitum rugsėjį, plokščiažemi tu! gal dar pasakysi kad abejoji mokslu ir skiepų efektyvumu?!
2022-05-08
-1
Atsakyti
Ei
Nu ten bus xaholu ne lietuvos palaikymas kiek supratau
2022-05-08
Atsakyti
Nu jo
Ka tas sperma peza išlaikytinis is lkf
2022-05-08
+6
Atsakyti
A jis girtas eilinį kartą? Kokie siegaliai kokie bilietai žmogau!! Reikėtų būti nepilno proto kad kažkur vykt del rinktinės jau geriau 7 Graikijos ar Turkijoje
2022-05-08
-14
Atsakyti
Dx
Kepenims nebūtinai geriau...
2022-05-08
+3
Atsakyti
Pazystu,viena is jo sutves zmogu...tai jiem ten viska apmoka...skrydzius.viesbucius,duoda dar i diena kapeiku apsipirkti...kaip sake,tai sekla ir dar keletas jie ten oficialiai idarbinti krepsinio federacijoje
2022-05-08
+8
Atsakyti
simtasseptyni
Jei nesirenksit kaip klounai su ta atributika, nesidazysit veidu ir netrankysit pastoviai tu bugnu, kurie trugdo normalu palaikyma, tada varau kartu.
2022-05-08
-5
Atsakyti
Jau septyni metai,kaip rinktinė neiškovojo jokio medalio,tai ilgiausias tarpas be medalio nuo nepriklausomybės atgavimo.Tai sakyčiau jau laikas šiemet nutraukti tą badą,situacija tam palanki,pažadėjo padėti visi geriausi mūsų žaidėjai,treneris taip pat stiprus,todėl lauksim medalių!
2022-05-08
+9
Atsakyti
As to egidijuskuprys7810
stiprus treneris??? Na tu cia prajuokinai.
2022-05-11
-1
Atsakyti
Westas
oj visi žino apie tas titulu medžiokles
2022-05-08
-1
Atsakyti
Bilietai kišenėje! Būsim grupės varžybose!
2022-05-08
+9
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.