Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Kauno „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje.

Garliavoje vykusiose rungtynėse žalgiriečiai iškart šovė į priekį ir 87:71 (20:11, 31:22, 23:19, 13:19) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“.

Serijoje iki trijų pergalių Lietuvos čempionai dabar pirmauja 2-1 ir jau pirmadienį Klaipėdos bandys iškovoti bilietą į pusfinalį.

Pusfinalyje „Žalgirio“ jau laukia Panevėžio „Lietkabelis“, kuris sausu rezultatu (3-0) nugalėjo Utenos „Uniclub Casino-Juventus“.

Fantastišką pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Lukas Lekavičius. Gynėjas vos per 17 minučių pelnė 26 taškus (4/5 dvit., 4/4 trit., 6/6 baud.) ir surinko 34 naudingumo balus. Abu šie pasiekimai yra geriausi Lekavičiaus LKL karjeroje.

Per Eurolygos karjerą 28-erių įžaidėjas daugiausiai buvo surinkęs 29 taškus ir 32 naudingumo balus.

Šeimininkus į priekį vedęs Lekavičius dar atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 pražangas. Jis vien per trečiąjį kėlinį surinko 13 taškų ir ketvirtajame kėlinyje leido laiką ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (20:9), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 18 taškų (51:33) ir antroji rungtynių pusė tapo formalumu.

Galingą pasirodymą surengė ir Joffrey Lauvergne'as. Jis per 16 minučių pelnė 20 taškų (9/12 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, perėmė kamuolį, kartą suklydo bei surinko 23 naudingumo balus.

„Jautėsi reakcija. Imant paskutines rungtynes, dar dabar atsimenu skaičius – „Neptūnas“ greitomis atakomis pelnė 11 taškų, mes – 4, o antrais šansais jie įmetė 10 taškų, mes – 2. Jau čia jie įgavo 15 taškų, kur viskas priklauso nuo energijos, motyvacijos, noro. Šitą susitvarkėme šiandien ir turime rezultatą“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Benas Griciūnas, kurio sąskaitoje per 16 minučių buvo 14 taškų (7/8 dvit.), 7 atkovoti kamuoliai bei 15 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 26 (4/5 dvit., 4/4 trit., 6/6 baud., 34 naud.), Joffrey Lauvergne'as 20 (9/12 dvit., 5 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 8 (6 atk. kam.).

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 14 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Nojus Mineikis 12 (3/3 trit.), Deividas Gailius 11 (5/6 baud.), Julius Jucikas 10 (4/7 dvit., 2 blok.), Matas Jogėla 7.

Atrinkti (0) Visi (65)
Neptunas
Gailiui prastos Runktynes Lekavicius 🔥🔥 driokstelejo nesulaikomas na Bet tik du zaidejai suzaide kiti dinge
2022-05-07
Hj
dvieju rungtyniu lekavicius taip nesuzais.tai manau klaipedoje gerai pasikapos.
2022-05-07
-3
eik pastatyk babkes užtai nostradamuse😁😁🤮
2022-05-08
+1
Ty
neptunas dabar zalgiriui leido pajust ir patiket kad gali laimet,bet cia tokia adomaicio pasalūniska taktika. 3 - 2 ims neptunas.
2022-05-07
-20
Sale tai baisi Garliavos, bet Neptunas tai siaubingai atrodė..
2022-05-07
-3
Rimtai, galvojau jau Garliavos čia baisi, matyt yra prastesnių. ;D
2022-05-07
-2
xxx
Aciu reika sakyti Lukui ir Lawergne, neduok Dieve... traumą gautų Lukas, amen būtų iškart ai
2022-05-07
+8
nuo siol visas namu rungtynes Zalgiriui reiks zaist Garliavoje.
2022-05-07
+2
xxx
Ai tas geras yra Lawergne, bet biski kas subyra... Tikėkimės nieko rimto delnui nėra jo...