Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Likus dienai iki artėjančio FIBA čempionų lygos finalo, varžybų generalinis direktorius Patrickas Comninosas surengė spaudos konferenciją, kurioje atsakė į krūvą klausimų apie turnyrą ir Europos krepšinį apskritai.

Viena karščiausių pastarųjų metų temų buvo FIBA, Čempionų lyga ir Eurolygos bendradarbiavimas su NBA.

Comninosas dar kartą patikslino, kad visos šalys ieško kiekvienam geriausio sprendimo, būdų, kaip pagerinti situaciją.

„Nuo praėjusios vasaros FIBA ​​ėmėsi iniciatyvos pakviesti tiek Eurolygos komandas, tiek vadovybę, tiek NBA susėsti prie stalo ir pagaliau pabandyti sugalvoti geriausią įmanomą būdą, kaip išspręsti šią situaciją.

Svarbiausia žinia yra ta, kad visi sutinka, kad kažką reikia keisti. Niekas nežiūri į dabartinį vaizdą ir nesako: „Tai yra gerai, viskas puikiai veikia, visi yra laimingi, komerciniu požiūriu visa tai yra prasminga, mes uždirbame daug pinigų, palikime taip kaip yra.“ Tokios nuomonės neturi nė vienas kambaryje esantis žmogus.

Bent jau yra sutarimas dėl būtinybės nustatyti nacionalinių komandų ar vidaus konkurencijos aiškumo, tikrumo, išskirtinumo ir tinkamumo lygį.

Tai labai svarbus žingsnis į priekį. Žinoma, norime tęsti šias diskusijas, ir FIBA, ir Čempionų lyga yra tvirtai pasiryžę ieškoti sprendimų. Džiaugiamės, kad NBA taip pat priėmė kvietimą ir nori pasiūlyti savo žinias, patirtį ir kompetenciją, kaip spręsti tokias situacijas.

Esu nusiteikęs optimistiškai, kad pasibaigus sezonui turėsime progą atsisėsti prie stalo ir išnagrinėti būdus, kaip toliau daryti krepšinį Europoje dar geresnį“, – sakė Comninosas.

Nuotr. FIBA

Generalinis direktorius taip pat sulaukė klausimo apie buvusių Čempionų lygos komandų, tokių kaip „Monaco“ ar Bolonijos „Virtus“, pasitraukimą iš FIBA ​​varžybų į Eurolygą. Comninosas mano, kad tokia situacija rodo kitą problemą.

„Tai, kad tokios komandos kaip „Monaco“ ar „Virtus“ pakeitė savo pasirinkimą dalyvauti Eurolygos organizuojamose varžybose, yra didesnės problemos dalis. Tai rodo, kad nėra tikrumo, saugumo, nuoseklumo ar aiškumo, kaip komandos dalyvauja varžybose.

Šią neišvengiamą, bet apgailėtiną situaciją turime kiekvieną balandį, gegužę ir birželį, kai komandos apsipirkinėja, juda ir bando rasti savo kryptį. Paprastai tai grindžiama ambicijomis, bet ir praeities patirtimi. Šio sezono krepšinio Čempionų lygoje turėjome 3 iš 5 paskutinių Europos taurės laimėtojų.

Komandos, laimėjusios Europos taurę ir žaidusios Eurolygoje, turėjo tokią trumpalaikę patirtį, nes laimėjus Europos taurę suteikiama galimybė vieną sezoną žaisti Eurolygoje.

Pagrindinė žinutė, kurią perimu iš šios situacijos, yra ta, kad tai nepadeda populiarinti Europos krepšinio. Tai nesuteikia aiškumo ir tikrumo, kurio reikia norint geriau komercializuoti prekės ženklą. Vienu metu neturėtume žiūrėti į atskirus atvejus, o į visą ekosistemą.

Mes, kaip Čempionų lyga, labai džiaugiamės, kad per pastaruosius 6 sezonus pas mus žaidė daugiau nei 130 klubų ir galėjome kartu su jais kurti puikias istorijas“, – pridūrė Comminosas.

Čempionų lygos generalinis direktorius taip pat pabrėžė, kad lyga nesistengia apgaudinėti jokių klubų ar kelti konfliktų su kitais ir į viską žiūri konstruktyviai.

„Gera proga viską išsiaiškinti: mes nieko nebandome įtikinti, stengiamės sukurti forumą, kuriame visi dalyviai galėtų apsikeisti nuomonėmis, o jei įvyktų minčių susitikimas, išeitų su bendru požiūriu.

Mes nesiekiame įtikinti klubų patekti po FIBA ​​skėčiu. Galbūt čia nesusipratimas. Mes gerbiame tai, ką Eurolyga sukūrė. Tai nėra bandymas pakeisti struktūrą ar priskirti komandas po vienu ar kitu skėčiu. Kyla klausimas, kaip tai padaryti taip, kad padėtų visiems.

Tai, ką matėme, yra bandymas sukurti aplinką, kuri padėtų saujelei klubų. Bet galbūt tai nepadeda nei šiems keliems klubams (klausime buvo paminėti „Barcelona“, Madrido „Real“ ir „Baskonia“), nei visai ekosistemai. Taigi, galiausiai kenčia visi. Mes stengiamės išsiaiškinti, koks variantas yra idealus“, – apibendrino jis.

Visa spaudos konferencija:

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.