Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Didesnių keblumų neturėjęs Vilniaus „Rytas“ tęsia savo kelionę „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 92:66 (28:15, 22:20, 21:14, 21:17) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.

„Rytas“ ketvirtfinalio seriją laimėjo rezultatu 3-1. Vilniečiai vienintelį pralaimėjimą šioje serijoje patyrė antrajame mače Alytuje.

Kitame etape sostinės komanda susitiks su „Šiauliais-7bet“.

„Užsidarėme seriją, tai privalėjome padaryti, – sakė Žibėnas. – Norėtųsi šiandien daugiau apie „Dzūkiją“, nes tikrai turėjo stabilų sezoną. Išvengė nesusipratimų, kalnelių, visą laiką žaidė solidžiai, tvarkingai, labai gerai organizuotai. Manau, kad jie gali didžiuotis šiuo sezonu.

Ketvirtfinalyje jie buvo labai gerai mus išstudijavę ir privertė mus įjungti mus visas apsukas, kad juos įveiktume. Galbūt paskutiniame mače jiems pritrūko kvapo, bet tikrai buvo solidžiai parengta komanda ir pagarba visai organizacijai, treneriams, žaidėjams.

Dėl mūsų – šiandien pasimėgavome krepšiniu. Atlikome 26 rezultatyvius perdavimus, dalinomės kamuoliu, visi buvo įtraukti. Smagu būti to dalimi.“

Vilniečiai pranašumą pradėjo krautis nuo pirmųjų akimirkų. Dzūkai beveik 5 minutes tylėjo, o svečių spurtas 13:0 leido užsiauginti sparnus (26:13).

„Dzūkija“ turėjo šansą pakurstyti intrigą, kai smeigė tris tritaškius iš eilės (26:32). Svečių gretose dominavo Ivanas Buva, kuris iki pertraukos sumetė 12 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o „Rytas“ vėl atitrūko (50:35).

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ iškart sumetė 6 taškus be atsako (56:35). Realesnių vilčių šeimininkams pakovoti suteikė Josho Newkirko ir Mindaugo Lukauskio tritaškiai, tačiau greitai varžovus nugesinęs „Rytas“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko jau su nepajudinamu pranašumu (71:49).

Vilniaus ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Ivanas Buva, kurio sąskaitoje per 17 minučių buvo 19 taškų (4/5 dvit., 3/3 trit., 2/2 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 29 naudingumo balai.

Alytaus komandai Justas Furmanavičius per 32 minutes pelnė 13 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 3/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 12 naudingumo balų.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 13 (5/7 dvit.), Martynas Zigmantavičius (1/5 trit.) ir Aleksandras Aranitovičius (2/6 trit.) po 11, Joshas Newkirkas 9 (2/5 trit., 4 kld.), Adamas Lapeta 7 (5 atk. kam.).

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (4/5 dvit., 3/3 trit., 4 rez. perd., 29 naud.), Jarvisas Williamsas 15 (5/8 dvit.), Gytis Radzevičius 12 (4/5 dvit.), Kennethas Smithas (5 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 10, Tanneris Leissneris 9 (7 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (3)
Sunkiau,nei tikėtasi,tačiau šitoje poroje favoritas Rytas galiausiai uždarė seriją.Dabar net keista,kaip ten dzūkai tą pergalę iškovojo,pavyko pagauti užmigisius varžovus.Bet galiausiai viskas susidėjo į savo vietas,tik tikėkimės,jog Lukauskiui tai nebuvo paskutinės karjeros rungtynės,norisi ir kitą sezoną jį matyti žaidžiantį.
2022-05-08
-1
Ryto priekis jau suformuotas- C- BUVA, C- WILLIAMS, PF- SYLLA, PF- DANUSEVIČIUS. Lengvieji kraštai prognozuojama bus: SF- KALAITZAKIS, SF- RADZEVIČIUS. Atakuojantys gynėjai: SG- KASEY SHEPHERD, SG- NORMANTAS, SG- VARNAS. Įžaidėjai prognozuojama bus: PG- Jequan Lewis, PG- Kristupas Žemaitis.