R.Grigas: „Devintoji vieta šiai rinktinei yra garbinga“

2005-07-26 10:25
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Pirmadienį (07.25) vakare į Vilnių parskrido Lietuvos jaunių (gim. 1987 m. ir vėliau) rinktinė. Ji Serbijoje ir Juodkalnijoje vykusiame Europos čempionate užėmė 9-ąją vietą, nors prieš pirmenybes buvo tikėtasi kovoti dėl medalių.

Vyriausiasis Lietuvos jaunių rinktinės treneris Rimantas Grigas tinklapiui „BasketNews.lt“ duotame interviu tvirtino, kad prastą Lietuvos komandos pasirodymą pirmenybėse lėmė ne tik lietuvių daromos klaidos ar nepatyrimas, bet ir kai kurių krepšininkų savanaudiškumas.

Lietuvos jauniai po truputį progresuoja

R.Grigas liko patenkintas tik M.Gecevičiaus ir P.Butkevičiaus (nuotraukoje) žaidimu
Nuotr. FIBA Europe
– Prieš išvykdami į Serbiją tikėjotės kovoti dėl prizinių vietų, tačiau galiausiai žaidėte dėl išlikimo aukščiausiame Europos čempionato divizione. Kas lėmė tokį Lietuvos rinktinės pasirodymą?, – „BasketNews.lt“ paklausė R.Grigo.
– Kiekviena komanda važiuoja tikėdamasi laimėti. Po praėjusiais metais įvykusio Lietuvos jaunių rinktinės (gim. 1986 m. ir vėliau) fiasko (taip pat buvo užimta devintoji vieta iš dvylikos, – Red.) mes patekome į trečią krepšelį, kuriame buvo dar dvi stiprios ekipos. Taigi jau anksčiau žinojome, kad burtai nebus mums palankūs. Patekome į vieną grupę su rusais ir prancūzais, kurie yra labai stiprūs varžovai. Tikėjomės laimėti nors vieną grupės susitikimą, tačiau koją pakišo klaidos ir nepataikytos baudos.

– Pralaimėjote ne tik lyderių komandoms. Nesugebėjote įveikti netgi tokių, krepšinio tradicijų neturinčių šalių kaip Vokietija ir Bulgarija.
– Taip, bulgarams mes pralaimėjome pelnytai – ta diena mums nebuvo sėkminga. Paskutinis grupės mačas su vokiečiais turnyrinei lentelei neturėjo jokios įtakos, o mes žiūrėjome į priekį. Vėliau mūsų žaidimas gerėjo sulig kiekviena diena, tačiau galiu pasakyti, kad tie vaikinai per mėnesį laiko negalėjo taip susižaisti, kad taptų Europos čempionais. Prieš dvejus metus šitie vaikai užėmė priešpaskutinę vietą, todėl progresas yra.

Čempionate netilo kalbos apie amžiaus klastojimą

Kad Rusijos rinktinės lyderiui J.Koroliovui (su kamuoliu) – 19 metų, Serbijoje buvo vieša paslaptis
Nuotr. FIBA Europe
– Ar kitų komandų žaidėjai buvo labiau subrendę už lietuvius?
– Taip, daug labiau. Turkai, rusai ir tie patys serbai atrodė vyresni negu mes. Prisiklausėme nemažai kalbų, kad čempionate žaidė nemažai „padarytų“ krepšininkų.

– Turite omenyje suklastotus žaidėjų asmens dokumentus?
– Gegužės mėnesio pradžioje Maskvoje dalyvavome Eurolygos jaunimo turnyre, kuriame rungtyniavo aštuonių Eurolygos klubų dublerių komandos, ir turnyro finale triuškinamu skirtumu pralaimėjome CSKA jaunimo ekipai. Po to finalo Rusijos treneriai mane guodė tokiais žodžiais: „Nesikrimskit, jie visi yra „padaryti“. Jūs esate žymiai jaunesni, o jie – pajauninti metais, kitais“.

– Ar Serbijoje apie žaidėjų asmens dokumentų klastojimą buvo daug kalbama?
– Taip, treneriai diskutuodavo šia tema. Aš negaliu tvirtinti, kad tokie faktai iš tikrųjų buvo, tačiau tokioms kalboms kažkoks pagrindas turėjo būti. Bet tai nesvarbu, ne tie dalykai lėmė, kad užėmėme devintąją vietą.

Devintoji vieta lietuviams – garbinga

– Ar ši vieta jus nuliūdino? O gal esate ja patenkintas?
– Aš manau, kad mūsų komandai ji yra ganėtinai garbinga. Kai mane pakvietė dirbti su šia rinktine, vienas keliamų tikslų buvo tas, kad Lietuva neprarastų vietos Europos pirmenybių A divizione ir kad kitais metais tame pačiame čempionate galėtų dalyvauti 1988 metais gimę krepšininkai.

Minimalius uždavinius įvykdėme, o maksimalūs buvo kuo aukščiau pakilti tarp pirmų aštuonių ekipų. Lietuva – maža šalis, kiekvienais metais ji negali išauginti labai gerų žaidėjų.

– Ar prieš išvykdamas į Belgradą tikėjotės, kad komanda kovos dėl vietos pirmajame penketuke?
– Taip, aš visada tikiuosi. Jeigu netikėčiau, nebūtų verta ir važiuoti. Bet yra taip kaip yra.

Savanaudiškas V.Dilio žaidimas kenkė komandai

V.Dilio (su kamuoliu) žaidimui didelę įtaką turėjo tai, kad pirmenybių pradžioje jis ne visada žaidė paisydamas komandos interesų
Nuotr. FIBA Europe
– Kas atsitiko Vilmantui Diliui, kuris turėjo būti ekipos lyderis, tačiau žaidė daug žemiau savo galimybių.
– Čia jo reikėtų paklausti, bet didelę įtaką turėjo tai, kad pirmenybių pradžioje jis ne visada žaidė paisydamas komandos interesų, o tai jautė visa rinktinė. Kai Vilmantas suprato, kad norint pelnyti taškus reikia žaisti komandinį krepšinį, o tada rinktinė žais jam, situacija pasikeitė.

– Su krepšininku šnekėjotės ta tema?
– Taip, aišku kalbėjau. Ne tik su juo, bet ir su kai kuriais mažaisiais žaidėjais. Yra krepšininkų, kurie net negali persivaryti kamuolio į varžovų aikštės pusę, tad apie kokį labai jau aukštą Lietuvos krepšinio lygį dar galime kalbėti?! Jeigu žaidėjas, prieš kurį priešininkai nenaudoja didelio presingo, o tik truputėlį jį pristabdo, negali persivaryti kamuolio, apie ką mes kalbame?!

M.Gecevičius puikiai jaučiasi tarp vyresnių žaidėjų

– Kurių auklėtinių žaidimu likote patenkintas?
Gecevičius labai gerai sužaidė, negailėjo jėgų, nors buvo jaunesnis už kitus. Į rinktinę pakvietėme tris 1988 metais gimusius žaidėjus, kurie mums labai padėjo. 1987 metų laidoje yra daug spragų – nėra tam tikrų pozicijų krepšininkų. Taip pat likau patenkintas ir Povilo Butkevičiaus žaidimu. Jis liko ketvirtas pagal atkovotus kamuolius tarp visų pirmenybių žaidėjų.

– Kaip vertinate savo darbą?
– Aš padariau viską, ką galėjau. Tai rodė ir tai, kad čempionatui artėjant į pabaigą gerėjo komandos rezultatai, bet esminis dalykas yra tas, kad negali per mėnesį išmokyti žaidėją varytis kamuolį.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-08-11 21:58
zaidejej nekalti kad uzeme 9vieta tegu cia atmaskiu nemeto grigas ir dylis yra nekaltas paprasciausej visos komandos zinojo kad jis gerai zaidze todel ji visalaik spausdavo
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-27 15:26
ir dar pasakykit, kad dilys nesavanaudis.. iskart matosi. Is 8 rungtyniu pirmas 7 lose beveik vienas. Meta po 9 kartus, pataiko 1, + 5 klaidos ir ne vieno perdavimo. Kaip tada pavadinti? Be to, treneris turbut nekaltintu zaideju nebutais dalykais, nemanot?
O jei zmogus izaidejas nesugeba persivaryt kamuolio, tai ka tda daryti? Gineviciu (kuris jo taip pat nemoka persivaryti) i rinktine irgi ima del to, kad sireika gavo kysi, ar kad jis jam patinka?
Situacija yra ta, kad Lietuvoje yra labai didele izaideju problema, kuri tuo ir pasireiskia. I rinktine imami geriausi is blogiausiu, nes kitokiu paprasciausiai nera...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-27 15:17
To Farfenchugelis
koks skirtumas kas ka mano? Paskaityk ka treneris sako - savanaudziai, nemoka kamuoli per aikste persivaryti ir t.t. Va kur visas pontas yra.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-27 14:36
na ir kurie jusu manymu cia jau newerti zaist toj rinktinej?:D
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-27 09:30
Treneriukas aisku malacius :))) Zaidejai savanaudziai, nemoka persivaryti kamuolio ir t.t. Kyla klausimas - tai na... tu juos imi i komanda??? Teveliai litu pasiule???
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-27 00:02
Nialas: o kuo blogos tos nuotraukos?
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 22:38
Jus paziurekit i sito trenerio snuki, jau vien paziurejus i ji matosi koks lopas yra, visa komanda su sudais mala pats toks budamas. Atsirado treneris, nesistebiu kad komanda nieko nepasieke. Dziaugiuosiu tik va kad dar i zemesni diviziona nenukrito. Aciu vyrams nors uz tiek.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 19:56
beje, tifoso, ash jau per senas kazko siekti :)))
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 19:54
tifoso, su kai kai kuriu treneriu savo zaideju protegavimu toli tikrai neprasimusi. Tada buvo mano vienintelis sansas, bet matai kazkam kazkas nepatiko, bet ash del to nesigailiu, nes zinau, kad buvau pajegus atstovauti tuo laiku ten, kur mane siule. Tiesiog nebuvo suteikta gera proga pasireiksti, state ne i pg pozicija, o net i sf kartais, o pg buvo velniai zino kokie savanaudziai. kas buvo tas prazuvo, bet ash neatsisakau teises komentuoti kitu zaidima.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 19:46
Jarrxx, neprasimusei nes matyt per silpnas esi. Galu gale geri krepsininkai tikrai niekur prapuola ir anksciau ar veliau islenda. Del mazu miesteliu gal ir esi teisus, bet negi nori kad rinktines treneriai vazinetu po provinciju gatves aiksteles ir ieskotu zaideju rinktinei?? Cia jau nerinktines trenerio beda, cia pacio zaidejo beda, kad zaidzia kieme ir neparodo saves, nors yra kiemo "Dievas" bei "Super talentas". Zmogau, juk vyksta "Karunos" cempionatai, tarp mokyklines ir t.t. Tad kad rinktines kandidatai lieka nepastebeti (o jie turetu ryskiai issiskirti is kitu) netikiu.
Del saviskiu prastumimo.. Krepsinio mokyklos taip graibo talentingus jaunuolius. Kaip kad kazkas minejo Dilys, Kelys, Butkevicius.. Juos pasieme krepsinio mokykla kuri gali jiems suteikt geresnes salygas tobulejimui. Argi tai saviskiu prastumimas??
Tad maziau skuskis, daugiau treniruokis:) Gal ir i rinktine pakliusi:))
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 19:08
aciu basketnews.lt! geresniu nuotrauku ir negalejot ideti!...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 18:11
To Tarakonaz: ziuriu labai protingas busi tai davai papasakok gal visiems kaip ten yra:) nori pasakyti ne taip?? blt pats ne karta bandziau prasimusti ir ka? savus blet paima nors ir akivaizdziai prastesnius.
To Greitas: sekmes tau toliau
To Gvidonas_Markevicius: nesamones sneki (beveik) :D, kodel tada 86-87 nesugebejo surinkti?? ir nesakyk, kad treneris blogas buvo... o juk tikrai siu metu laida gausi palikuoniais. Vis delto daznas lieka uzh borto, ir tai desninga
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 17:22
Jo, Anbo, is jo sito interviu speju, kad Grigas vaziuodavo stabiliai ant visu, tai chebra bande priesintis turbut...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 16:47
na idomu kaip ten viskas buvo tarp treneriu ir zaideju. kazkaip negerai kvepia :)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 16:28
Girdint Griga sakant „Yra krepšininkų, kurie net negali persivaryti kamuolio į varžovų aikštės pusę“, kyla klausimas "Ar kamuolio persivarymas i varzovu aikstes puse yra ne izaidejo uzduotis??" Ar rinktineje kamuoli i varzovu aikstes puse persivarinedavo, tas kas ji atkovodavo?
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 16:10
Gvidonai, tai tau Alytus - kaimas?
na tiek to, isizeidima numeskim i sali ir paziurekim i faktus: Alytus - sestas pagal diydi Lietuvos miestas. jeigu jau Alytus kaimas, tai kas, atsiprasant, yra Palanga, Prienai, Birzai, Moletai, Trakai, Jurbarkas ir t.t.? hm, vienkiemiai? o kas tada tie kaimeliai (netgi ne miesteliai, kaip auksciau isvardinti)? ah, plynas laukas?
kas del to nemokejimo varytis kamuolio, tai nereikia cia skiest arabu. turejo dideli pasirinkima: ne dvidesimt ir ne keturiasdesimt yra tokio amziaus vaikinu krepsininku. tarp ju bent dvylika tikrai moketu varytis kamuoli. juk jis pats renka rinktine, jei mato, kad blogas zaidejas, tai kam, po velniu, ji is viso imti?
devinta vieta nera jau tokia ir gera. tiesa, is >40 valstybiu buti devintiems atrodo visai garbinga, bet is dvylikos rinktiniu 9 - nieko gero.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 16:01
Nereikia kaltinti vadovų dėl blogos komplektacijos- žaidėjai tikrai verti būt rinktinėje, o ką ten veikia Grigas nėra aišku- uš visus pralaimėjimus privalo prisiimti sau kaltę ir nėra ko kaltinti žaidėjų jeigu pats nesugeba dirbti...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 14:54
nekalbekit nesamoniu, kad neziuri i kaimus. Gi vyksta visokie turnyrai, tarpmokyklines, mkl, ir t.t. geriausios komandos vazineja po kaimus, birzus, utenas, kelmes, kedainius, tai norit pasakyt nemato kas ten pas juos gero, kas blogo.. butu koks issikiriantis iskart atkreiptu demesi. Pvz 89 rinktinej 2 lyderiai is Alytaus, gerus iskart pamato ir nereik cia arabu pasakot. sakysit dar mazesniuose kaimuose gali but talentu? bet jei komanda turi gera zaideja, tai ji turi ir lost aukstam lygi, o ne tarp kaimu. pvz seibutis, su savo palangos mokykla laimejo karunos cempionata, aplose kauno geriausias komandas, va cia tai ir zaidejas, jei sugeba palyginus nestipria komanda toli nuvest. Jei nesugebi tai is taves s.. o ne zaidejas, taip kad cia surinkti tikrai geriausi +/- 3 zaidejai. 12 metu rinktinej neimanoma atrinkt geriausiu, tai renka is vilniaus ir kauno, o tokiu metu patikekit surenka is visu pakampiu. Viena ka galiu pasakyt mokyklu trukumas, tai kaip kazkas ir psatebejo renka tik aukstus.. kai as lankydavau treniruotes ir pirmenybe budavo teikiama ilgiems, ateina ilgas kad ir koks grybas buna priima ji, o vat maziukam didele atranka budavo
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 14:30
ale gi kurmi kurmi kaip juokinga :) visi sapalioja ir renka faktus ish dangaus :) zhinotumet kaip viskas vyko pasiruoshimo ir champo metu kitaip shneketumet. Na atsiprashaw kad isikishaw... shnekekit toliaw :)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-26 14:10
jarrxx del PG visiskai sutinku,net ateidamas i km budamas mazas nenorejo net ir paziuret i mane, bet kazkaip patekau ir irodinejau kad galiu aist ta krepsini bet cia nesvarbu ...
paziurekit kas dabar galetu pakeist jaska (niekas niekas niekas) , rinktinei nebus tvarkos, toks ginevicius euroligoi kamuoli persivaryt negali o ka jau cia kalbet apie europos cempionata. Lietuviai dabar tiktai ziuri i didelius zaidejus bet jokiu budu i nemazus nors kaip tik truksta lietuvoi mazu zaideju kurie galetu vadovauti komandai bet deja....
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas