Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją pergale pradėjo Kauno „Žalgiris“.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Likus 26 sekundėms iki rungtynių pabaigos ir panevėžiečiams atsiliekant 1 tašku (70:71), Gediminas Orelikas perėmė kamuolį, greitoje atakoje perdavė jį Džordže Gagičiui, kuris turėjo progą persverti rezultatą, tačiau prametė, o kamuolį atkovojo Artūras Milaknis.

Gynyboje panevėžiečiai nesirinko pražangų taktikos: Karolis Lukošiūnas likus 5 sekundėms išsimetė tritaškį, tačiau pergalę įtvirtino kamuolį puolime atkovojęs Joshas Nebo. Rungtynių laikas ištiksėjo ir kauniečiai triumfavo.

„Sunki, negraži, bet pergalė ir taškas namie, – sakė Maksvytis. – Atrodė, jog trūko kažkiek šviežumo, galbūt atsiliepė tai, jog jie turėjo didesnę pertrauką ir mes kai kuriose vietose vėlavome pusę žingsnio.

Džiaugiuosi, kad komanda kovojo iki galo. Sunkus, klampus krepšinis, pabaigoje atrodė, kad galime lengviau užbaigti, bet viena ataka vos nelėmė pralaimėjimo. Kontakto lygis buvo nemažas ir tikiuosi, kad antrame mače jis kažkiek apsilygins.“

Kauno komandai Tai Websteris per 28 minutes pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Gediminas Orelikas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 19 taškų (5/5 dvit., 3/6 trit.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Gagičius taip pat atseikėjo 19 taškų (7/11 dvit., 5/7 baud.). Jis atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, blokavo metimą bei surinko 25 naudingumo balus.

Pusfinalio starte vis dar nepasirodė blauzdos traumą patyręs Edgaras Ulanovas. Kauno ekipos lyderis susižeidė koją antrame ketvirtfinalio mače.

Tuo metu Nielsas Giffey nebuvo registruotas rungtynėms, nes išvyko į laidotuves Vokietijoje.

Vietoje Giffey į dvyliktuką sugrįžo Marekas Blaževičius.

Pirmame kėlinyje Maldūnas dvitaškiu pratęsė „Lietkabelio“ spurtą iki 9:0 (26:16), bet po Kazio Maksvyčio minutės pertraukėlės „Žalgiris“ surengė dvi sėkmingas atakas, kurios baigėsi Artūro Milaknio ir Tai Websterio tritaškiais (22:26).

„Žalgiris“ buvo trumpam išsiveržęs į priekį (45:44), bet tuomet Radičevičius pataikė tritaškį, Kalaitzakis pelnė taškus iš po krepšio, o Lipkevičius pridėjo dar vieną tolimą metimą – 52:45.

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos Joshua Nebo padidino persvarą (69:65), tačiau Gagičius nukirpo deficitą (68:69). Tuomet prabilo Lukas Lekavičius, kuris likus minutei smeigė svarbų tritaškį (71:68). Orelikas dar padėjo Panevėžio ekipai kabintis į rungtynes (70:71), bet paskutinį metimą prametė Gagičius.

„Neturiu, ką daug pasakyti. 1-0 serijoje laimi „Žalgiris“, – spaudos konferencijoje sakė Čanakas. – Padarėme grubių klaidų gynyboje. Tokiame lygyje jų daryti negalima. Kitos rungtynės pirmadienį.“

Panevėžiečiai bendrai suklydo 10 kartų, kai šeimininkai 11.

Visgi treneris paskutinėje Panevėžio ekipos atakoje įžvelgia ir teisėjų klaidą.

„Paskutinėje atakoje galvoju, kad buvo pražanga, bet teisėjai galvoja kitaip“, – su teisėjų sprendimu nesutiko Čanakas.

Atsakomosios rungtynės vyks pirmadienį. Mačas Panevėžyje startuos 18.50 val.

„Žalgiris“: Tai Webster 14 (5/5 dvit., 3 per. kam.), Lukas Lekavičius 11 (2/5 trit.), Joffrey Lauvergne 10, Artūras Milaknis 8 (2/6 trit.), Tyler Cavanaugh 7 (4 kld.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (5/5 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud.) ir Djordje Gagic (7/11 dvit., 5/7 baud., 25 naud.) po 19, Panagiotis Kalaitzakis 9 (3/7 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Gabrielius Maldūnas 7 (5 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (35)
uzsikruskit jus.zali laimejo verkit velniai
2022-05-14
+5
Teisėjų lygis tai apgailėtinas, ištempė Žalgirį į pergalę. Jankūnas su alkūnėmis nuskina žaidėjai, ir nieko čia blogo nemato.
2022-05-14
-13
Nors esu zaliu fanas, bet tokio siaubingo teiseju darbo nemaciau. Akivaizdziai zalius trauke uz pimpalo i pergale .. slykstu buvo ziuret. Pasislykstejau zaliu puolimu ir teiseju darbu. Man gana, lkl daugiau nebeziuresiu
2022-05-14
-9
tai kad tu rytfanis. net per atstuma jauciasi.
2022-05-15
Komandos žaidžia lygiai o biudžetai skiriasi dešimt kartu
2022-05-14
+14
Zvengiu is futbolui4 durneli. Totalus duchas. Is pradziu aiskino kad Zalgiris pralaimes ir net neabejoja, o paskui raudona nuop1sa pradejo vemti ant teiseju.
2022-05-14
+6
Po pirmadienio bus 1:1.
2022-05-14
-1
Webster individualiai stipriausias gynejas siame Zalgiryje, dziugu kad pagaliau jam duoda zaist. kas dar idomu, 4dieni siautejes Gifey siandien prasedejo ant suolo. Cavanaugh yra pajuokos objektas kuri vyt lauk reikia nes uz Miniota jis mazai kuo geresnis. is siu metu komandos verta palikt Ule, Lekaviciu, Lukosiuna, Webster ir Miniota. Nebo jei sutiks uz ta pacia alga irgi butu ok. visiem kitiem turi but parodytos durys, net Juskevicius zvenge is to zaideju kratinio
2022-05-14
-30
Giffey Vokietijoje,idiote
2022-05-14
+26
Ir kur dabar tie Websterio kritikai? Jei ne jis tai Žalgiris senai jau būtų paskendęs dar serijoje su Neptūnu
2022-05-14
+8
Apie tai jau reikia pradeti labai garsiai kalbeti! Nu man, kaip neutraliam sirgaliui labai neskanu yra stebeti rungtynes, kai zaidzia Zalgiris del teisejavimo. Tas vyko reguliariam sezone, tas vyko pries Neptuna, tas vyksta pries Lietkabeli. Nu net slykstu. Jau net Maciulis, kuris yra grynas zalgirietis apie tai prabilo. Milasiau, daryk jau kazka, nes prestizo lygai nuo to tikrai nedaugeja
2022-05-14
-5
taip Zalgirio kompletacija ne kokia; bet Z zaideju lygis vistiek lenkia visa likusi LKL. kai busi geresnis - nepades jokie teisejai :))