Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) prasidėjo Rytų konferencijos finalas, kuriame Jimmy Butleris žaidė nuostabiai ir atvedė Majamio „Heat“ į pergalę.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Majamio klubas savo aikštėje 118:107 (25:28, 29:34, 39:14, 25:31) įveikė Bostono „Celtics“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Pirmoji rungtynių pusė šeimininkams nieko gero nežadėjo ir jie turėjo dviženklį deficitą (34:47), bet viską pakeitė trečiasis kėlinys.

Butlerio vedama „Heat“ iškart po pertraukos spurtavo 22:4 (76:64), o kėlinį laimėjo net 39:14 – 93:76. Vienas Butleris per trečiąjį kėlinį pelnė 17 taškų.

Likus žaisti pusaštuntos minutės Jaysonas Tatumas sumažino savo komandos atsilikimą iki vienženklio (89:98), tačiau per likusį laiką „Heat“ varžovų arčiau 9 taškų nebeprisileido.

„Mes laimėjome tris kėlinius, bet vienintelį, kurį pralaimėjome, buvo per blogas, – kalbėjo „Celtics“ vairininkas Ime Udoka. – Ketvirtajame kėlinyje atsitiesėme ir vėl pradėjome žaisti gerai, bet sugrįžti po kėlinio 14:39 buvo per sunku.“

Fenomenaliai žaidęs Butleris per 41 minutę pelnė 41 tašką (12/17 dvit., 0/2 trit., 17/18 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 3 metimus.

Atkrintamosiose Butleris per 11 sužaistų rungtynių fiksuoja 29,8 taško, 7,6 atkovoto kamuolio ir 5,4 rezultatyvaus perdavimo statistiką.

„Jimmy Butleris yra elitinis kovotojas, – auklėtinį gyrė Erikas Spoelstra. – Lygoje yra daug krepšininkų, žaidžiančių krepšinį. Jis žaidžia, kad laimėtų. Tai skirtingi dalykai ir tai jis daro geriausiai lygoje.“

Komanda: Miami Heat
Pozicija: SF, SG
Amžius: 32
Ūgis: 201 cm
Svoris: 100 kg
Gimimo vieta: Hiustonas, JAV

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Tatumas, kurio sąskaitoje per 44 minutes buvo 29 taškai (8/12 dvit., 2/9 trit., 7/9 baud.), 8 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai. Tiesa, puolėjas suklydo 7 kartus.

Šiose rungtynėse Bostono klubas vertėsi be dviejų starto penketo žaidėjų – Marcusas Smartas mačą praleido dėl pėdos traumos, o Alas Horfordas pateko į sveikatos ir saugumo protokolą. „Heat“ toliau verčiasi be Kyle'o Lowry.

Dvikovą Majamyje stebėjo šešis sezonus šeimininkų klubui atstovavęs Goranas Dragičius.

Antrosios serijos rungtynės vėl bus žaidžiamos Majamyje. Jos įvyks penktadienio naktį.

„Heat“: Jimmy Butleris 41 (12/17 dvit., 17/18 baud., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam., 3 blok., 49 naud.), Tyleris Herro 18 (6/10 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam., 4 kld.), Gabe'as Vincentas 17 (3/7 trit., 3 blok.), Maxas Strusas 11 (3/8 trit.), Bamas Adebayo 10 (4 blok.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 29 (8/12 dvit., 2/9 trit., 7/9 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 7 kld., 27 naud.), Jaylenas Brownas 24 (3/9 dvit., 4/8 trit., 6/10 baud., 10 atk. kam.), Robertas Williamsas (6/8 dvit., 6/7 baud., 9 atk. kam., 2 blok.) ir Paytonas Pritchardas (4/11 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 18, Danielis Theisas 8 (4/5 dvit.), Grantas Williamsas 7.

Atrinkti (0) Visi (13)
Miami heat
Nebus kad visada Butleris suzais gerai isaus ir Tatumas
2022-05-18
+4
D_K
Neveltui Spoelstra vadinamas viens iš top 3 geriausių trenerių nba, jei ne geriausias šiuo metu. Ech dar viena priežastis, kodėl Majamis buvo sėkminga ekipa prie Lebro, o po jo išėjimo atstatė nuo nulio ekipą ir kapojas finaluos :) Tas pats ir Tyronu Lue, kuris su Cavsais buvo ir dabar matome kaip dažnai Clippers ekipa šį sezoną net be lyderių grįždavo į rungtynes pralaimint 20 taškų. Lebronui labai pasisekė, kad turėjo tiek daug pagalbininkų, o je ne Ray Allen ir Kyrie Irving šūviai, čia kalbėtume tik apie 2 kart čempioną Lebrą, na pandeminis sezonas irgi tragiškas skirtas Kobei, teisėjai ryškiai palaikė lakersus, o dar ir antakis Davis su Pope lošė gerai. Su OKC irgi nebuvo įspūdinga, kai teisėjai pirmose keliose rungtynėse greit išbauduodavo Durantą, Wrstbrooką, Ibaką, o Hardenas jau nesąmones mėtydavo, kol pagrindiniai buvo teisėjų išbauduoti. Netgi tada kai iš 3:1, grižo, lebrinas su Draymondu turėjo būt abu diskvalifikuoti, o ne tik Draymondas. Visi 4 titulai neįtikinantys ir daug vertesni trenerių ir kitų žaidėjų, nei kad lebrino. Net nėra ką kalbėt apie Goat ir į jokį net 5 geriausių neįeina. Čia Social media nebent čempionas, kuris tik twittery daug kalba.
6 assistai per visa game
5-6 assistai pas komandas per visa game. jokio team play, viskas individualia jega varoma, gaidys o ne krepsinis ta nba. LKL kovas netgi outsaideriu stebeti buvo idomiau jau nekalbu apie play offus..