Nuotr.: Scanpix – AP
Nuotr. Scanpix – AP

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finale Bostono „Celtics“ ketvirtosiose serijos rungtynėse nepasigailėjo varžovų.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Jaysono Tatumo vedamas Bostono klubas savo aikštėje 102:82 (29:11, 28:22, 19:19, 26:30) sutriuškino Majamio „Heat“.

Serijoje iki keturių pergalių „Celtics“ išlygino serijos rezultatą 2-2. Kitas mačas bus žaidžiamas Majamyje.

Tatumas per 33 minutes pelnė 31 tašką (7/9 dvit., 1/7 trit., 14/16 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius, triskart suklydo ir blokavo 2 metimus.

„Akivaizdu, kad supratome, kokios tai svarbos rungtynės, – po mačo sakė Tatumas. – Tiesiog kiekvienas žaidėjas komandoje šį svarbos jausmą pajautė savaip.“

„Heat“ startinis penketas, kurį sudarė Kyle'as Lowry, Bamas Adebayo, P. J. Tuckeris, Jimmy Butleris ir Maxas Strusas, bendrai pelnė vos 18 taškų. Tai pirmas kartas NBA atkrintamųjų istorijoje (nuo 1975 m.), kai komandos startinis penketas pelno mažiau taškų nei vienas nuo suolo kylantis žaidėjas.

6 taškus pelnęs Butleris per 27 minutes pataikė tris dvitaškius iš dvylikos ir prametė abu tolimus metimus.

Daugiau taškų nei startinis penketas surinkęs Victoras Oladipo per 30 minučių pelnė 23 taškus (3/9 dvit., 4/7 trit., 5/8 baud.) ir pridėjo 4 atkovotus kamuolius bei 6 rezultatyvius perdavimus.

Nuo suolo kylantys „Heat“ žaidėjai bendrai atriekė 64 taškus.

„Jie išėjo ir užšoko ant mūsų, – apie varžovus sakė „Heat“ treneris Erikas Spoelstra. – Neieškosime jokių pasiteisinimų. Šį vakarą jie tikrai mus pranoko. Negalėjome užsikabinti už šių rungtynių.“

GM: 91

Rimtai nusiteikę „Celtics“ rungtynes pradėjo galingu spurtu (26:4), o į ilgąją pertrauką išsinešė 24 taškų persvarą (57:33).

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė – po Alo Horfordo baudų metimų šeimininkai pasiekė rekordinį 32 taškų pranašumą (69:37).

Horfordas per 30 minučių išrašė varžovams 4 blokus ir pelnė 5 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.).

„Celtics“ prastai metė iš toli – pataikė 8 tritaškius iš 34 bandymų (23 proc.), o svečiai iš Majamio atseikėjo 14 iš 36 (38 proc.).

Abi komandos turėjo praradimų. Rungtynes dėl kirkšnies traumos praleido „Heat“ snaiperis Tyleris Herro ir čiurną susitraumavęs „Celtics“ gynėjas Marcusas Smartas.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 31 (7/9 dvit., 1/7 trit., 14/16 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok.), Paytonas Pritchardas 14 (3/6 trit.), Derrickas White'as 13 (1/8 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Jaylenas Brownas (4/14 dvit., 1/6 trit., 7 atk. kam.) ir Robertas Williamsas (4/5 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.) po 12, Grantas Williamsas 7 (1/5 trit., 5 atk. kam.).

„Heat“: Victoras Oladipo 23 (3/9 dvit., 4/7 trit., 5/8 baud., 6 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 14 (4/8 trit.), Calebas Martinas 12 (2/5 trit., 6 atk. kam.), Bamas Adebayo 9 (6 atk. kam.), Dewayne'as Dedmonas 7.

Atrinkti (0) Visi (5)
Heat savo darbą padarė,susigrąžino aikštės pranašumą praeitose rungtynėse,tai ir nesitampė per daug.Yra ir traumų,tai kam labai stengtis,jei minimalų darbą jau padarei?O sekančios rungtynės atsakys į nemažai klausimų,vienos kertinių rungtynių,ten jau abi komandos turėtų žaisti geriausių sudėčių.
2022-05-24
-4
nu jo, pagal durniuko logika kam zaist 4 macus, jei galima 7. :D
2022-05-24
+3
mirka3
Nemegstu statistikos, bet abi komandos po 4 rungtynių sužaidė 16 kėlinių: HEAT 3W/9L.
2022-05-24
+4
mirka3
Būtent todėl ir nemėgstu statistikos, ypač žaidėjų individulių pasirodymų. Tačiau ši statistika įdomi tuo, kad manau tinkamai iliustruoja komandų galimybes ir charakterio savybes. Celtics didžiają dalį kėlinių laimi, bet jei neina, tai linkusi sugriūt, neminimizuoja nuostolių, ko pasekoj per kėlinį sugeba plalošt rungtynes. Iš to seka, kad tai daugiau emocinė komanda, jei viskas ok, yra kovingumas, yra galimybės, žaidimas eina. Bet jei neina, sugriūna. Taigi nors atrodo, kad Celtics viskas neblogai, tikrai turi galimybių daugiau laimėt, tačiau fatality visai šalia dėl žaidėjų charakterio savybių. Taip, su šia komanda jau eile metų taip ir jie šios bėdos pasirodo neišaugo. Va tame ir mintis/išvada šios stat. eilutės, nors NE FAKTAS. Taigi, jei Celtics sugebės šį elementą išspręsti (eilė metų tai kaip mėnesinės pas juos), jie ir taps čempais. Jei ne, tai visa laimė, kad šiais metais tiesiog nėra puikios komandos tarp varžovų, tiek GSW, tiek HEAT yra stiprios, bet šiai dienai ne puikios komandos, todėl visi turi vienodas galimybes.