Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Bostono „Celtics“ dėjo milžinišką žingsnį link Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Bostono klubas išvykoje 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) įveikė Majamio „Heat“ ir perėmė namų aikštelės pranašumą Rytų konferencijos finale.

Serijoje iki keturių pergalių „Celtics“ išsiveržė į priekį – 3-2. Šeštosios rungtynės Bostone vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Kaip jau tapo įprasta šiai serijai, rungtynių nugalėtoją nulemia viena galingai sužaista atkarpa. Ne išimtis buvo ir šį kartą.

Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai turėjo minimalų pranašumą (59:58), bet tuomet spurtavo 24:2 ir pasiuntė šeimininkus į nokdauną – 83:60.

Po tokio smūgio „Heat“ arčiau 13 taškų priartėti nebesugebėjo.

„Manau, kad psichologinis pasiruošimas ir spaudimas komandoms, kokį mes dažnai duodame gynyboje, šiose atkrintamosiose veda mus į priekį“, – sakė „Celtics“ strategas Ime Udoka.

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Alas Horfordas, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 16 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 5/7 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 2 blokai.

Mače netrūko kietos kovos ir komandos didelį dėmesį skyrė gynybai, o per pirmąją pusę pelnyti iš viso 79 taškai buvo nerezultatyviausi du kėliniai konferencijos finale nuo 2014-ųjų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Jaylenas Brownas, per 39 minutes pelnęs 25 taškus (5/10 dvit., 5/9 trit.). 19 taškų gynėjas pelnė po pertraukos. Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, bet tiek pat kartų ir suklydo.

Daugiausia pataiko: Jayson Tatum

Bostono klubas paskutinį kartą NBA finale žaidė 2010-aisiais. Nuo to laiko klubas keturis kartus rungtyniavo konferencijos finale, o du sykius jiems reikėjo laimėti namuose ir būtų žengę į NBA finalą. Abu sykius jiems koją pakišo LeBrono Jameso vedamos „Heat“ ir Klivlando „Cavaliers“.

Nuo 2017-ųjų „Celtics“ atstovaujantis Jaysonas Tatumas buvo šalia trigubo dublio – 22 taškai (5/12 dvit., 2/8 trit., 6/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 5 klaidos.

Šeimininkai šiose rungtynėse patyrė tikrą košmarą atakuodami iš toli – tikslą pasiekė 7 tritaškiai iš 45 (15,6 proc.).

Šeimininkai vertėsi be Tylerio Herro, o būrys žaidėjų žaidė su sveikatos problemomis, bet treneris Erikas Spoelstra nebuvo linkęs ieškoti pasiteisinimų.

„Nesiteisinsime ir neatsiprašinėsime, šį vakarą „Celtics“ mus nugalėjo ir reikia tai suprasti, – kalbėjo „Heat“ vairininkas Spoelstra. – Abiejuose klubuose yra žaidėjų, kurie yra toli nuo savo šimtaprocentinės formos.“

Rezultatyviausias Majamio komandoje buvo Bamas Adebayo, kuris per 38 minutes pelnė 18 taškų (8/15 dvit., 2/2 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

„Celtics“ vėl pavyko sustabdyti Jimmy Butlerį. Jis per aikštėje praleistas 40 minučių surinko 13 taškų, pataikydamas 4 metimus iš 18. Jis dar atkovojo 6 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“: Bamas Adebayo 18 (8/15 dvit., 10 atk. kam.), Gabe'as Vincentas 15 (5/5 dvit., 1/7 trit.), Jimmy Butleris 13 (3/13 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 11 (3/10 trit.), P.J. Tuckeris (1/5 trit., 11 atk. kam.) ir Calebas Martinas (6 atk. kam.) po 7.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (5/10 dvit., 5/9 trit., 4 kld.), Jaysonas Tatumas 22 (5/12 dvit., 2/8 trit., 6/8 baud., 12 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld.), Alas Horfordas 16 (4/5 dvit., 5/7 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok., 25 naud.), Derrickas White'as 14 (6/6 dvit., 5 rez. perd.).

Atrinkti (0) Visi (18)
NBA
Mažai kur akcentuojama, bet J.tatum atrodo čempioniškai playoffuose. taiklumas nėra įspūdingas, bet daug geriau dalinasi kamuoliu nei reguliariam. dabar 6 ass vidurkis.. playoffuose. panašiai man atrodo turi ir super magas, stebukladarys Dončič. Plius tatum gerai dengėsi prieš Durant, solidžiai atstovėjo prieš bucks, nesitaupo gynyboj kaip Harden ar baltasis Harden (Dončič). Primena Kawhi čempioniškais metais.
2022-05-26
+1
nematau nieko isskirtinio jo zaidime. geriausias komandos krepsininkas, bet iki tikro lyderio ar vedlio kaip Doncic, Butler ar Giannis netraukia. 6 asistai, kai ties juo akcentuojama gynyba, nera kazkas ispudingo. visa laime nemeto belenkiek per rankas, kaip jo idealas Kobe. apskritai tie asistai NBA yra pusiau cirkas, kartais kaip ledo rituly skaiciuojami.
2022-05-26
-2
tokio ziauraus antipuolimo dar nesu mates. Heat isvis buvo tragiski, Butleris kaip nesavas, is po kasio neimeta, nu ok, greiciausiai su mini trauma zaidzia, bet Adebayo, kuris turetu dominuot 1x1, gaves kamuoli prie baudos aikstes nezino, ka toliau daryt. :) tik 2 baudas mete. Lowry mest bijo, Strusas su Oladipo mest nebijo, bet visiskas plytas meto. ziuri ir galvoji, kaip sita komanda yra per 2 pergales nuo finalo. Celtics aisku irgi neblizga. galvojau rytai ims taure, bet po tokiu vaizdu sitoj serijoj pradedu abejot.
2022-05-26
o tau neatrodo, kad NBA skiltyje, straipsnyje apie NBA zmones komentuoja apie NBA? ir dar pasivadines NBA. :)
2022-05-26
+1
jei butu zaide kaip europoje 40 minuciu,o ne 48....tai po 40 minuciu rezultatas buvo 75-60
mirka3
Kai abi komandos moka gintis ir gynyba dominuoja, kokią didelę reikšmę ir vertę įgauna centrai. Kapojas abi komandos, jokio vandenėlio kaip vakaruose. Prieš MAVS gali pasirodyt, kad GSW turi pakankamai ginklų, bet tiesa jau ne už kalnų. SUNS su savo gynyba tik slėptis ir tyliai kampe mokytis, ką reiškia žodis gynyba. Man patiko Enbas laidoje pateikta mintis, kad kai abi komandos kalasi lygiai, jei kur įvyksta proveržis, jis būna ryškus. P.s. atsiprašau, kad nurašiau prieš seriją MAVS. Labai buvau neteisus.