Nuotr.: IMAGO/Seskim Photo-SCANPIX
Nuotr. IMAGO/Seskim Photo-SCANPIX

Turkijos lygos finale Stambulo „Fenerbahče“ atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo.

Daugiausia pelno: Jan Vesely

Saša Džordževičiaus auklėtiniai namuose 93:78 (18:20, 36:12, 20:17, 19:29) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“.

Finalo serijoje iki trijų „Fenerbahče“ pirmauja 2-0. Trečiasis komandų susitikimas vyks „Anadolu Efes“ teritorijoje.

„Fenerbahče“ paskutinį Turkijos lygos trofėjų iškovojo 2018 m. Vėliau du titulus pasiglemžė „Anadolu Efes“, o vienas sezonas nugarmėjo dėl COVID-19 pandemijos.

Ergino Atamano auklėtiniai patyrė jau penktą pralaimėjimą šiose atkrintamosiose. Kol kas pavykdavo išsikapstyti lemiamuose mačuose: 2-1 įveikė „Pinar Karšiyaka“, 3-2 palaužė „Galatasaray“.

„Fenerbahče“ antrajame kėlinyje surengė pergalę nuklojusį spurtą 18:0. Po pertraukos didžiausias šeimininkas pranašumas siekė 28 taškus (70:42).

Šiame mače į aikštę sugrįžo dėl čiurnos traumos pirmąjį susitikimą praleidęs Vasilije Micičius. „Anadolu Efes“ lyderiui rungtynes klostėsi sunkiai – 7 taškai (1/4 dvit., 1/5 trit., 2/2 baudų), 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 atkovoti kamuoliai ir 4 naudingumo balai per 25 minutes.

„Fenerbahče“ į pergalę vedė Janas Vesely, kuris per 19,5 minutės surinko 18 taškų (7/10 dvit., 4/4 baudų), 8 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 26 naudingumo balus.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius (3/3 trit.) ir Janas Vesely po 18, Tarikas Biberovičius 17, Nando De Colo 16, Devinas Bookeris 13.

„Anadolu Efes“: Elijah Bryantas 19, Bugrahanas Tunceras 12, Shane'as Larkinas 10 (5 rez. perd.), Tiboras Pleissas 9.