Nuotr.: Ž. Vingelis

Igno Brazdeikio debiutas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje pažymėtas dviženkle nesėkme.

Fotogalerija

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileido Latvijos rinktinei.

Ilgai užsitęsęs Brazdeikio pilietybės klausimas vis stabdė Kanados lietuvį nuo prisijungimo prie rinktinės. Tačiau debiutas draugiškame mače galiausiai įvyko.

Ignas rungtynes pradėjo starto penkete ir greitai ėmė rinkti taškus. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, pelnė dvitaškį su pražanga, o vėliau pakartojo tą patį, tik be pražangos (5:5).

Dar vieną metimą Brazdeikis pridėjo trečiajame kėlinyje, kai latviai spurtavo 12:2, o jis atsakė tritaškiu (43:36).

Taip pat puolėjas pasižymėjo ketvirtajame kėlinyje – atkovojo kamuolį puolime ir iškart užbaigė ataką (47:66). Likus minutei Brazdeikis pridėjo dar ir tritaškį (52:70).

Iš viso Brazdeikis per 22 minutes surinko 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baudų), atkovojo 7, prarado ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 2 pražangas bei sukaupė 18 naudingumo balų.

„Lakstė šiurpuliukai, – apie debiutą kalbėjo Brazdeikis. – Man tai didžiulė garbė. Apšilimas kartu su komanda, rinktinės marškinėliai ant kūno ir dar Lietuvos himnas… Tai varė šiurpuliukus.“

Orlando „Magic“ žaidėjas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias visoje Lietuvos komandoje.

„Gerai, jis buvo vienas iš tų, kuris žaidė iki galo ir kai kažkas nesigavo, individualiu meistriškumu bandė užbaigti atakas. Manau, kad neblogai“, – trumpai auklėtinio pasirodymą įvertino Maksvytis.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Lietuviai ir latviai netrukus sužais dar vienas draugiškas rungtynes. Antroji akistata vyks birželio 26 d. Šiauliuose.

Sunkiai įsivažiavę lietuviai pirmųjų taškų laukė penkias minutes. Tačiau po Mariaus Grigonio taškų su pražanga pavyko perimti iniciatyvą (8:7). Vis tik latviai neleido pabėgti svečiams į priekį ir po pirmojo kėlinio pirmavo (16:15).

Antrajame kėlinyje po Rihardo Lomažo tritaškio šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (24:19), tačiau po minutės pertraukėlės lietuviai atkuto. Po sėkmingos atkarpos 9:0 jau lietuviai skaičiavo rekordinę persvarą (28:24), bet iki pertraukos rezultatas vėl išsilygino (31:31).

Po pertraukos vis labiau ryškėjo latvių pranašumas. Varžovai spurtavo 12:2, o puolimę klimpę lietuviai nerado atsakymų. Nepadėjo ir tai, jog per visas rungtynes varžovai surinko 26 taškus antraisiais šansais.

Dar skaudesnė buvo ketvirtojo kėlinio pradžia. Lietuviai atsilikinėjo 7 taškais (43:50), tačiau varžovai spurtavo 16:2 ir užtikrintai pabėgo į priekį (45:66). Po tokio šoko rimčiau pasipriešinti nebepavyko.

„Kontrolinių rungtynių blynas prisvilo, – po mačo sakė Maksvytis. – Kažkiek turime logišką paaiškinimą, kodėl taip nutiko. Sportuojame nuo ketvirtadienio – nepilną savaitę. Latviai pradėjo treniruotis šiek tiek anksčiau. Jų vyr. treneris prisijungė nuo birželio 16 dienos, tai komanda atrodo daugiau treniruota. Daug ką pasako taškai iš antrųjų šansų. Jie įmetė 26, mes – 2.

Didžiąją rungtynių dalį mes nei keitėmės, nei stepoutinome, kad turėtume kažkokią persvarą. Trečiajame kėlinyje. Puolime patys matėte, kad nelabai gerai atakavome jų gynybą, nevaikščiojo kamuolys. Toks vaizdas, kad nebuvome pakankamai aštrūs ir galbūt pasikliovėme tritaškiais metimais, trūko agresyvumo. Viskas susidėjo į vieną.“

Latvių gretose naudingiausias buvo Andrejs Gražulis, kuris per 22 minutes pelnė 13 taškų (6/6 dvit., 0/1 trit., 1/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Latvija: Rihards Lomažs 15 (10/11 baudų), Andrejs Gražulis 13 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Toms Leimanis 10, Dairis Bertans 9.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13 (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baudų, 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Eigirdas Žukauskas 7, Martynas Echodas, Benas Griciūnas ir Marius Grigonis po 6.

+6
Šitas antikrepšinis yra mūsų krepšinio mokyklų vaisiai. Suprantu kad dauguma jų niekaip nepateks į pagrindinę rinktinę, nu bet blemba net ir trečios sudėties žaidėjai turi kažką mokėti gerai daryti. Tas krepšinio mokyklų antikrepšinis su belekiek derinių ir 20 sekundžių kamuolio varymusi jau seniai išėjo iš galiojimo. Dabar net trečiarūšėse krepšinio valstybėse yra kas moka driblinguoti ir mest iš trijų ir šiaip individualiai dirbančių ant fiziškumo. Kiek pas mus krepšininkų už oficialios rinktinės sudėties moka laisvai žaisti krepšinį? Pažiūrėkit Brazdeikis pirmą kartą rinktinėje pasirodė ir jau atrodo lyg joje būtų žaidės ilgą laiką, nes žmogus dirba individualiai ir jam nereikia iškalt mintinai šimtus derinių, jis jaučiasi aikštėje natūraliai. Čia net nelabai tu Kazį gali dėl kažko kaltinti, ne jo problemos kad turime belekiek krepšininkų kurie be trenerio derinių nežino ką daryti aikštėj.
2022-06-22
+49
Labai panasios mintys ir man ateina kiekviena kart ziurint lietuvius zaidziant ir ne tik rinktinej taip pat ir klubiniame krepsinyje. Jeigu Girdziunas tituluojamas kaip geriausias 1v1 playeris Lietuvoje :D Manau viskas tuo pasakyta.
2022-06-23
+20
Rezultatas nelabai te domina, jau pavardės pažiūrėjęs gali daug nesitikėti kaip turi ne 2 o 3 lygio žaidėjų, ir tik 3 žinomi. Labai domino igna pažiūrti ir tikrai nenuvile, tikekimes veliau surinks tikra lietuvos komanda ir duos visiems.
2022-06-22
+15
Na taip,daugelis žaidėjų nepteks į pagrindinę rinktinę,nieko tokio tas pralošimas.Tik Grigonis neramina, bet dar laiko įsivažiuoti yra .
2022-06-22
+11
Vis tiek nereikia pamiršti, kad šitie krepšininkai aukščiausiame lygyje žaidžia. Tai kažin ar kažkaip gerai atrodo tokie pralošimai.
2022-06-22
+12
cia musu 2-3 rinktynes zaidzia nera ko pergyventi :)) tolabiau kad puse is ju dar neformoi nazai zaide turi apsilti kokas ir viskas bus gerai manau... Dziugu kad brazdeikis tikeai neblogas dar biski reikia tai turesime tikrai gera 3 Sf pozicijos zaideja verta startinio manau tik beda kad jam paso nelabai duoda tai toks dar neuztikrintas savimi nes komandos draugai nepasitiki nors jia visa galva uz visus geresnis bent is sono atrodo.... Viskas bus gerai manau dar turim laiko prasizais vyrai :)))
2022-06-22
+13
Nu ir gerai prasizais ir vel apsizaisim Latvius ir Moldovus visokius, i sutike rimtesne rinktine atsikrausim i vienus vartus,vaziuosim namo ir snekesim vel kokie blogi treneriai ir kaip nemoka isnaudot zaideju nors problema visai ne ten.
2022-06-23
+4
Kazys = Donaldas Kairys?
2022-06-22
+14
Nesuku galvos visiskai. 0 emociju. Pramiegojau ketvirta kelinuka. Pamaciau uztektinai. Brazdeikia kaip ir manyta turetu dasimust i rinktines lyderius. Grigonis dar apsidauzys. Cenrai sie ir įžaidejai net neprenduoja i pagrindine sudeti. Tai nera cia ko ir sukt galvos. Langus atzaisim ir taip o Euro cempe tai bus kita komanda.
2022-06-22
+17
Motyvacijos pas kai kuriuos žaidėjus aišku trūkumas, jei tavo įžaidėjai žaidžia vienas Šiauliuose, kitas Italijos dugno komandoje, trečias išvis Prancuzijos antroje lygoje tai ko norėti tada ? Iš tiesų jeigu metimus gerus būtų pataike laisvi ir vaizdas būtų kitoks. Bet aišku pas mus trūksta to 1v1 žaidimo elementų, nevisada pavyks laimėti rungtynes 2v2. Daugelis žaidėjų yra be talento, o kai nėra talento nėra ir kūrybos.
2022-06-22
+4
Taisytinų dalykų tikrai į valias.Visų pirma,tai labai stipriai pralaimėjom kovą dėl kamuolių,latviai buvo žymiai agresyvesni,nors kaip tik atrodė,kad mūsų stiprybė yra aukštaūgiai.Tačiau vien Gražulis kiek problemų pridarė.Kitas dalykas,tai netaiklūs metimai.Kiek daug jų buvo pramesta,vien iš po krepšio kokie penki nepataikyti,atrodė,lyg žaidėjai dar atostogauja.Ir įstrigo tos kėlinukų pradžios,kai pastoviai po tris-keturias minutes negali mūsiškiai taškų pelnyti ir latviai ramiai pabėga.O kur dar jų greitos atakos,Grigonio bandymas imtis viską ant savęs ir nieko nepadarymas.Tragedijos čia tikrai nėra,nieko nereiškiančios rungtynės,bet išvadų treneriams reikės daug pasidaryti.
2022-06-22
+10
daugiau tokių pralaimėjimų
2022-06-22
+7
Pirmos rungtynes prastos... Bet cia tik patikrinimas dar zaideju ir pati pradzia lietovoi jau bus visiskai kitas zaidimas.
2022-06-22
-1
Tai,po 2 dienų talentais taps lietuviai-kad jie nespindėjo ir savo lygose praeitais metais,o-dabar atgims kaip feniksai ir sužibės
2022-06-22
+12
Zjb , tas Leimanis Neptūne net kamuolio mest nemokėjo , o čia 10 taškų primėtė.
2022-06-22
+32
Velicka deja visiskas nusivylimas.. jokio astrumo, apejes zaideja nepataiko is po kasio o apie tolimus metimus isvis ner ka kalbet. net tarp LKL vidutinioku Arnas negeba uzdominuot nes visiskai prarades pasitikejima savim. jei dar galvoja apie kazkokia rimtesne karjera, vienas kelias jam liko-Siauliai
2022-06-22
+34
O kažkada buvo Barselonos jaunasis talentas ;D
2022-06-22
+17
tik dar vienas įrodymas, kodėl Dimšos negali būti Žalgirį, nei vieno lango nėra, net vidutiniškai sužaides, nesuprantu, kodėl pusė lietuvos žurnalistu jį kiša į Žalgirį.
2022-06-22
+65
Todėl, kad turi sutartį su Žalgiriu ? Todėl, kad Kaziui tinka kaip ir Žukauskas..
2022-06-22
+10
"Raudonas"Maksvytis ir..amžinai "perspektyvių "komplektacija-Velička,Sedekerskis,Kulboka,Miniotas,Echodas,Sabeckis,Dimša,Žukauskas,Griciūnas..Čia 3-5 rinktinė,ar 7-8 pagal lygį..Lietuvoje