Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Svarbią it oras pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose iškovojo bei šansus žengti toliau išsaugojo Lenkijos (2-3) rinktinė.

Lenkai namuose per pratęsimą D grupės mače 90:85 (18:12, 24:24, 15:19, 21:23, 12:7) parklupdė Izraelio (2-3) krepšininkus.

Pralaimėjimo atveju lenkai būtų praradę viltis prasimušti į pasaulio čempionatą. Vieninteliai vokiečiai iš D grupės yra užsitikrinę vietą kitame etape, o Estija, Izraelis ir Lenkija turi po dvi pergales ir viskas spręsis lemiamame mače.

Likus žaisti mažiau nei minutę iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lenkai atsiliko 6 taškais (72:78), tačiau spurtavo: Mateušas Ponitka sumetė 3 baudas, Izraelis neužpuolė, o Jaroslawo Žyskowskio tolimas šūvis išplėšė pratęsimą (78:78).

Per pridėtą laiką lenkai pergalės iš rankų nepaleido. Nors likus 11 sekundžių ir šeimininkams pirmaujant 2 taškais (87:85) Izraelio komanda turėjo progą persverti rezultatą, Tel Avivo „Maccabi“ naujoko Rafaelio Menco tritaškis skriejo pro šalį.

Į pergalę Lenkiją vedė Mateušas Ponitka, kuris surinko 23 taškus (0/4 dvit., 3/6 trit., 14/16 baud.), 9 atkovotus bei 6 prarastus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 6 perimtus kamuolius ir 30 naudingumo balų.

Lenkija: Mateušas Ponitka 23 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), A.J. Slaughteris 16 (4/9 trit.), Jaroslawas Žyškowskis 15.

Izraelis: Rafaelis Menco 15 (7 atk. kam.), Yamas Madaras 14, Nimrodas Levi ir Tamiras Blattas po 10.