Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Per pusę kėlinio dviženklį deficitą panaikinusi Lietuvos jaunių U17 rinktinė (1-0) pasaulio čempionato starte nukovė turnyro šeimininkus.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai 71:68 (19:20, 10:14, 17:11, 25:23) nugalėjo Ispaniją (0-1).

Likus minutei Vytauto Žygo bauda padidino lietuvių pranašumą iki 4 taškų (64:60). Ispanai likus 20 sek. priartėjo iki 2 taškų, bet Kristupas Kepežinskas neklydo prie baudų linijos (67:63).

Likus 4 sek. intrigą bandė pakedenti ispanų tritaškis (68:69), bet Justas Stonkus sumetė abi baudas, o likusių 2 sek. šeimininkams nebeužteko.

Trečiajame kėlinyje lietuviai turėjo 14 taškų deficitą (29:43). Nepaisant to, mūsiškiai atsakė spurtu 17:0 ir ketvirtajame kėlinyje kontroliavo rungtynių eigą.

B grupėje lietuviams lieka dvejos rungtynės – su Dominikos Respublika ir Japonija. Pastarųjų komandų akistata baigėsi Dominikos Respublikos pergale 81:69.

FIBA pasaulio jaunimo reitinge ispanai užima 2 vietą, lietuviai – 7.

Pirmadienį mūsiškiai žaidė su ispanais draugiškas rungtynes, kurias pralaimėjo 49:80.

Po grupių etapo nė viena iš keturių komandų iš turnyro neiškris, bet žemiausią vietą užėmusios rinktinės aštuntfinalyje gaus sąlyginai stipresnius varžovus.

Rungtynėse puikiu dėjimu pasižymėjo vienas Lietuvos rinktinės lyderių Petras Padegimas. 201 cm ūgio puolėjas greitajame puolime taip įsibėgėjo, kad jo plakate atsidūrė 220 cm varžovų milžinas Aday Mara.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Stonkus, kuris per 27 minutes suvertė 24 taškus (6/9 dvit., 1/3 trit., 9/9 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 19 naudingumo balų.

Mačas prasidėjo nemaloniai Aleksui Bieliauskui, kuris nugara tėškėsi į parketą. Jam teko keliauti ant suolo, bet vėliau jis sugrįžo į aikštelę. Taškas į tašką vykusiame pirmajame ketvirtyje lietuviai buvo išsiveržę į priekį (15:13), bet ilgai pranašumo neišlaikė.

Netrukus jau ispanai perėmė kontrolę, o Mara ir Sergio De Larrea duetas sumetė 16 iš 33 šeimininkų taškų. Savo ruožtu lietuviai turėjo 5 minučių atkarpą be taškų, bet į pertrauką išėjo kovinėmis nuotaikomis (29:34).

Trečiojo ketvirčio pradžioje lietuvių puolimas penkias minutes tylėjo, o per tą laiką ispanai susikrovė 14 taškų persvarą (43:29). Mūsiškiai nepalūžo – Danas Kazakevičius sumetė 4 taškus paeiliui ir skirtumas kiek sumažėjo (33:43). Lietuviai tuo neapsiribojo ir dar labiau padidinę apsukas iškėlė spurtą iki 17:0. Tai leido po trijų kėlinių turėti minimalų pranašumą (46:45). Nervingo ketvirtojo kėlinio išbandymą atlaikę lietuviai sugebėjo pasiekti pergalę.

Ispanija: Aday Mara 15, Izanas Almansa ir Sergio De Larrea po 13.

Lietuva: Justas Stonkus 24 (9/9 baudų), Petras Padegimas 12 (8 atk. kam.), Aleksas Bieliauskas 10 (12 atk. kam., 4/8 dvit.), Danas Kazakevičius ir Kristupas Kepežinskas po 6.

Klaviaturistas
Dar norisi pamineti, kad pries savaite draugiskame turnyre tiems patiems ispanams pralaimejome 80-49. Draugisku protokolas -
2022-07-03
-1
Viakinai labai maloniai nustebino, pries turnyra galvojau kaip apie 12-16 vietu komanda. Zinoma, tik vienos varzybos, bet ispanai vieni is turnyro favoritu, o tokiuose trumpuose jaunimo turnyruose gera pradzia gali nuteikti komanda visam cempionatui. Ziurint i musus sudeti tikrai nesimato jokiu isskirtiniu talentu, Padegimas kol kas vis dar daugiau atletas, nei pilnas zaidejas, nors matosi tobulejimas su vis dar nestabiliu (iskaitant technika) metimu bei pastangu lygiu tiek vienoje, tiek kitoje aiksteles pusese. Labai patiko, kad krepsininkai kompensavo savo dydzio skirtuma fiziskumu, keliose situacijose labai patiko kaip Padegimas, Kepezinskas agresyviai kunu gynesi pries ispanus. Su talentingu jaunimu daznai buna, kad pritruksta pastangu gynyboje, ai su siais vaikinais nepritruko, aciu jiems ir treneriams. Stonkus puolime parode tiek didziulius kiausus, tiek ir gebejima isnaudoti savo gana stipru sudejima. Idomu, kad jis pats jauniausias (viena diena ir butu 2006 gimimo), bet peciu platumu, raumenimis virsutineje kuno dalyje issikyre turbut labiausiai visoje komandoje, tiesa, raumenynas dar neatrodo labai apibreztas, tad turi rezervo su bf. VIsi daznai komentuoja, kad nera kam 1x1 zaisti, bet paziurejus rungtynes, butent lietuviu komanda zymiai daugiau zaide 1x1, kai pas ispanai zymiai geriau ir greiciau dalinosi kamuoliu. Labai didelis kontrastas tiek tarp sprendimu priemimo greicio gavus kamuoli perimetre, tiek tarp spacing, tiek tarp visos komandos nariu judejimo be kamuoliu. Ispanai nuolat sukos, judejo ir dalinosi, jeigu butu kiek uztikrinciau mete tritaskius (7/30, 23%), butu laimeje. Protarpiais ziurint i lietuviu priekines linijos zaideju veiksmus gavus kamuoli ties perimetru daresi liudna. Pagauna kamuoli, pump fake i niekur ir stovi laukia. Tuo tarpu ispanu 4/5 numeriai jautesi zymiai patogiau varydamiesi kamuoli ir dribble hand off situacijose. Aisku, lietuviams nepadejo ir tai, kad priesininkai turejo daug aukstu ir ilgu krrepsininku, tad daznai opcijos budavo nudeny'indamos, taciau tas aukstaugiu sprendimu priemimas su kamuoliu perimetre tikrai turi buti labiau akcentuojamas tarp jaunimo treneriu. Bieliauskas tyliai susirinko dviguba dubli, tvarkingai atlikdamas tuos dalykus, kuriu tikiesi is 5 numerio, tik siose varzybose istrugo jo sieneles, kurios buvo nelabai kokios, noretusi, kad padirbetu, statytu tvirtesnes ir su aiskia intencija blokuoti gyneja, o ne tik del vaizdo. Kazakevicius atrode kiek medinis, bet bent sieneles geresnes del to buvo.
2022-07-03
+4
kaip tu nepavargai sita rasyt? :)
2022-07-04
l0l
Is highlightu stonkaus daug metimu fuksai, bet gerai kad vaikis imasi iniciatyvos, nebijo ir meta. Gal isaugs geras zaidejas
2022-07-03
+3
pasiziurejus i draugiskas, tai progresas NUOSTABUS!!! taip ir toliau ir parvezkit auksa! :)
2022-07-03
+1
Klp.Adis 71
Mažai informacijos apie pirmuosius trenerius, mokyklas ,gimtines...
2022-07-03
Malaciai vyrukai, sukovojo. :) Taip ir toliau: visas champas pries akis.. pakolkas nieko nelaimejome. :)
2022-07-03
+9
Pas Stonkų pomidorai tai plieniniai. Nesudreba kinkos mėtyt balionus iš judesio prieš daug aukštesnius, prasiveržimais taškus varė, sumetė visas baudas lemiamom minutėm. Taip ir toliau
2022-07-03
+9
Nerealu. Aš buvau vienas iš tų kurie skeptiškai žiūrėjo į šitos rinktinės galimybes. Bet jie padarė tai ko nesugebėdavo ir jaunimo rinktinės į kurias žiūrėjom su superinėm viltim. Jaunimo rinktinės pas mus amžinai sugriūdavo prieš ispanus lemiamom minutėm (prarasdavo kamuolį, nesumesdavo baudų), o čia pabaiga buvo sužaista šaltakraujiškai. Aplošė jų pačių namuose, pas ispanus yra ir 220cm žaidėjas :D Svarbu išlaikyt šaltas galvas ir rytoj pavaryt prieš Dominiką. Jeigu pavyks pirmiems baigt grupėje, tada iki medalių dasiskinti galimybė tikrai bus reali. Kadangi atkrintamųjų pradžia būtų visai palanki :) Šaunuoliai, bet čia tik pirmos rungtynės. Liikit 'in the zone' ir kovokit! :)
2022-07-03
+26
Balys
Šaunuoliai, jaunimas! 🔥 O visi laido ekspertai imkit - 🤡, pametėt.