Nuotr.: Wolves
Nuotr. Wolves

Vilniuje bręstantis krepšinio klubas „Wolves“ neseniai pristatė vyriausiąjį trenerį Rimą Kurtinaitį, kuris papasakojo apie svarbiausius darbus ir savo komandos viziją.

„Wolves“ kol kas yra paskelbę apie du žmones, kurie bus kitą sezoną komandoje – Adą Juškevičių ir Kurtinaitį.

Pasak Kurtinaičio, svarbiausias darbas yra toliau rinkti žaidėjus, bet kartu įžvelgiamas ir atsilikimas nuo grafiko. Taip pat treneris pabrėžė, kad procesą pristabdė ir nežinomybė dėl Europos turnyrų – „Wolves“ negavo vietos nei Europos taurėje, nei FIBA Čempionų lygoje.

„Visų pirma, gerai, kad jau atsirado fundamentas: turime prezidentą ir kas rūpinasi, – „Wolves“ išleistame vaizdo įraše pasakojo Kurtinaitis. – Dabar turime sukurti komandą. Jeigu atvirai, šiuo klausimu kokį mėnesį vėluojame. Labiausiai neramina, kaip surinkti žaidėjus, ypač lietuvius.

Užsieniečius visada maždaug parinksi, jų yra daug. Viskas yra limituota, biudžetas nėra per didelis. Logiška, nes šiemet negavo klubas vietos Europos taurėse. Kiek žinau, gal dar pavyks įsibrauti. Būtų nelogiška mesti baisinius pinigus žaidžiant tik LKL. Nesakau, kad LKL nesvarbu, bet yra viskas palaipsniui, projektai nesidaro per 1, 2 ar 3 metus.

Matome, „Ryto“ pergalės reikėjo laukti 12 metų. Yra laiko tarpas, reikia būti kantriems, gerai viską sudėlioti. Klubas logiškai į viską žiūri. Todėl gal ir laiko užima, nes jie žino, ko nori ir kaip nori, turi griežtus rėmus. Pirmas prioritetas, kaip minėjau, yra susirinkti žaidėjus, ypač lietuvius ir, aišku, užsieniečius.“

Kalbėdamas apie būsimos komandos viziją, Kurtinaitis išskyrė Eurolygos komandas, kurių žaidimo stilius jam imponuoja.

„Man patinka tokios komandos kaip „Armani Exchange“, „Maccabi“, „Olympiakos“, kur visi žaidėjai mobilūs. Reikalui esant, visi penki gali keistis. 1 ir 2 pozicijos žaidėjai turi ginti penktos pozicijos žaidėją, o penktos pozicijos žaidėjas po išsikeitimo turi ginti perimetrą. Tam reikalinga mobili komanda.

Aš esu greitesnio krepšinio šalininkas. Nenorėčiau žaisti ilgų atakų. Aišku, yra taktikos, galimybės, žaidėjai, bet aš mėgstu truputį greitesnį žaidimą. Jūs turbūt pamenate, kaip mes žaisdavome „Chimki“, nes turint Aleksejų Švedą, tu negali visko statyti ant gynybos.

Prisiminus komandas, kurias treniravau, mes buvome ir gera gynybinė komanda. Su tuo pačiu „Lietuvos rytu“, kai Europos taurę laimėjome. Bet aš esu šalininkas greitesnio, gražaus, žiūrovui malonaus akiai žaidimo. Aišku, kaip bežaistume, tikslas yra pergalė. Gražiai ar negražiai, bet laimėti reikia. Žiūrėsime, ką surinksime ir kokį stilių galime žaisti. Esu žaidęs ir vienokiu, ir kitokiu stiliumi, turėjęs kelias komandas, kur galėjau pasirinkti“, – sakė Kurtinaitis.

Kurtinaičio mintys tapus „Wolves“ treneriu:

Kurtinaitis padėjo parašą ant kontrakto pagal formulę 1+1. Kol kas nėra paskelbta, kas bus patyrusio stratego asistentai, bet pats treneris nori sau artimų žmonių.

„Kažkokių išankstinių sąlygų labai nekilnoju. Aišku, norėčiau turėti savo asistentus, taip būtų lengviau dirbti, kadangi aš juos pažįstu, jie žino mane. Tas pats treneris-skautas, kuris man ruošia visą žaidybinį planą. Turiu apmokęs žmonių, kurie dirbo su manimi ir vienas iš jų – Mindaugas Brazys. Tačiau jis treniruos „Neptūną“ ir sveikinu jį, jis vertas.

Vis tik yra žmonių, kurie gali tą darbą atlikti. Jeigu imti naują žmogų, praeina pusmetis, kol supranta mano vertybės, kol aš suprantu to žmogaus galimybes. Mes matome, kad net Šarūnas Jasikevičius į „Barceloną“ išvažiavo su visu kolektyvu, nes kiekvienas viską žino ir iškart susitaupo laiko. Įsivaizduokite, jei jis vienas nuvažiuotų ir krūva ispanų sėdėtų. Nėra taip paprasta, nes buvau Italijoje ir buvo panaši situacija. Tuo klausimu dar nekalbėjome, bet tai nėra problema, kurios negalime išspręsti“, – kalbėjo Kurtinaitis.

Paklaustas apie tikslus, Kurtinaitis koncentravosi pirmiausia į komplektaciją, tačiau nestokojo ambicijų.

„Pradžia nėra lengva, – apie tikslus kalbėjo Kurtinaitis. – Iki šiol nežinojome, kokiame lygyje ir kur žaisime. Jeigu tik LKL – komanda viena. Jeigu FIBA Čempionų lyga – kita. Jeigu Europos taurė, kuri duoda šansą išeiti į Eurolygą – dar kita.

Pirmas iššūkis yra suburti komandą, o poto žiūrėsime, kaip viskas susidėlios. Kadangi klubas turi labai dideles ambicijas, nenorėčiau sakyti, kad mūsų tikslas dalyvauti. Mano tikslai visada yra aukščiausi. Esu ne kartą sakęs, kad yra pirma vieta, o visos kitos – paskutinės. Tai nereiškia, kad mes būsime pirmi, bet mes stengsimės būti kuo aukščiau. Labai slidus reikalas, tad nieko neprisižadu. Prisižadu tik tiek, kad dirbsime daug, intensyviai, aktyviai ir viskas priklausys nuo žaidėjų, kuriuos turėsime.“

Vilniuje startuojantis „Wolves“ klubas Kurtinaičiui nebus pirmas kartas, kai jis treniruoja Lietuvos sostinėje. Legendinis buvęs krepšininkas 2008-10 ir 2017-18 m. treniravo Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Vilnius yra svarbus trenerio karjeroje, tačiau pabrėžė, kad viskas priklausys nuo rezultatų. Be to, bent pirmajame sezone dėl „Avia Solutions Group“ arenos rekonstrukcijos komanda planuoja žaisti Alytuje.

„Kaip žaidėjas augau Kauno „Žalgiryje“, o kaip treneris – per Vilniaus „Lietuvos rytą“, – sakė Kurtinaitis. – Šiuo metu tai yra nauja komanda, vėl geras šansas kažką nuveikti. Nenorėčiau kalbėti apie parodas, koncertus ir panašiai, nes mano visas gyvenimas rišasi su sportu. Jeigu gerai seksis – Vilnius man puikus miestas. Jei nesiseks – aš kaunietis.“

Taip pat Kurtinaitis paminėjo kitus kertinius organizacijos žmones – krepšinio operacijų vadovą Algimantą Bružą ir prezidentą Rimantą Kaukėną.

„Visi žiūrovai mato patį žaidimą, mato pergalę ar pralaimėjimą, nemato treniruočių proceso, bet nemato ir svarbiausio proceso – komplektavimo. Tai yra tarsi ledkalnio povandeninė dalis. Kaip pavyks mums tuos dalykus susidėlioti, toks ir bus sėkmės garantas.

Reikės sėdėti, žiūrėti, nes aš nemėgstu ir turint pinigų skubėti. Žiūri 10-20 žaidėjų į vieną poziciją ir tai yra normalu, galvoji, ką norėsi žaisti, kokio žaidėjo reiks, kaip jis tiks. Tai yra komplektavimo menas ir jis nėra lengvas. Gerai, kad yra šalia Rimantas Kaukėnas, kuris žino krepšinį. Dabar yra labai geras pagalbininkas mums Algimantas Bružas. Manau, kad mes sugebėsime sudėlioti“, – sakė treneris.

 

„Wolves“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
SG/PG Adas Juškevičius (naujiena)  33  194
Treneris Rimas Kurtinaitis (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Duomenys nepateikti
Domina: Eigirdas Žukauskas, Kristupas Žemaitis (naujiena), Mindaugas Sušinskas, Dovydas Giedraitis
Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (23)
Na idomu..
kaip paeis rusu projektelis Lietuvoj..
2022-07-07
Atsakyti
Bruzai skaityk ir skambinki zaidejams nes dabar re
uz tave dirbti: gebenas, sajus, kairys, kuzminskas, eigirdas, susinskas, jogela, seskus, kariniauskas, vasiliauskas, zemaitis, vaitkus, lekunas, griciunas,
2022-07-07
+1
Atsakyti
Apie jo asistentus,tai kaip ir aišku-Kuncaitis turėtų vėl būti,Kurtis be jo niekur nedirba.Buvo ir Jasilionis,bet tas dabar kažkur kitur kažką dirba,tai gal jo ir nebus. O dėl Europos,tai net keista,kad jie tikėjosi kažkur ten žaisti.Visiškai naujas klubas,tai į juos dar kreivai žiūrima,nieks bilietų nedalins į Europą.Gerai jiems būtų,jei bent jau į tą FIBA taurės turnyrą patektų,jau būtų šis tas.
2022-07-07
+2
Atsakyti
Realus
ooo, jau viena zaideja turi. jega.
2022-07-07
+4
Atsakyti
Wolves
Wolves vietoje pagrindiniu įžaidėju imčiau Shabazza Napiera, scoreri combo Jonah Mathewsa, lengva krašta Igna Brazdeiki, sunkų krašta Johnny O'Bryanta, centra Maurice Ndoura, nuo suolo Eric Locketta energijai, iš lietuvių atsarginių imčiau Žemaiti, Kuzminska, Žukauska, Sajų, pridėkit jau esama Juškevičiu ir kaip pirmam sezonui Wolves LKL pavarytu, Kurtinaitis minėjo kad nori greitos mobilios komandos tai su tokia sudėtimi run n gun puolime pavarytu.
2022-07-07
+1
Atsakyti
Realus
cia geras variantas. dabar kaip tik Europoje lygtais, suskristu kazkur, pasitartu ir pasirasytu.
2022-07-08
Atsakyti
Dabar
mėnesį vėluoja komplektacija. Ar nebus taip, kad vėluos ir atlyginimai? Na, bet žaidžiant tik LKL pakaks ir menkesnio atlygio. O kad taip gali nutikti tikimybė nemaža. Pradžioje buvo triūbijama apie didžiausią ir moderniausią areną Baltijos šalyse. Turime (tiksliau dar svajojama) +400 kėdžių. Jei pavyks. Skambi komplektacija, kaip patys pripažįsta, taip pat stringa. Kas toliau?
2022-07-07
+4
Atsakyti
...
Jei tokių kaip ryto neturės - tai tik džiaugsis. Jei norės šeima nueiti su vaikais nereikės plikų rėksnių vėmalionių klausytis.
2022-07-07
Atsakyti
Sita komanda be sirgaliu.
Sita komanda Vilniuje sirgaliu netures, nebent bus kokie vietiniai gyvenantys Vilniuje kaunieciai, is principo palaikantys sia parodija pries Ryta.
2022-07-07
+5
Atsakyti
To Anonimas
Rytas yra legendine nuo senu Statybos laiku sostines komanda. o vat sitas naujas projektelis ir bus kaip sakai - parodija.
2022-07-07
+3
Atsakyti
.
Naujas klubas, turės kažkiek permokėt žaidėjams, kad ateitų į neaišku ką. Tik LKL žaidžiant rimtesnius bus sunku prisikviest, o be rimtesnių ir tam pačiam LKL'e nebus paprasta rezultatą rodyt, kad po metų pretenduot į europinius turnyrus. Pradžia greita ir paprasta tikrai nebus.
2022-07-07
+4
Atsakyti
Jonas
Bus karsta LKL kita sezona :)
2022-07-07
+4
Atsakyti
Varžovų fanai skanduos
Vilko pilko nebijau nes daug sportuoju ir skaitau Ir man ir tau bus tik geriau jei neisime į mišką kuo giliau Vilko pilko nebijau kasdien jaučiuosi vis geriau Baimę ten gatvėj palikau ir vilko pilko nebijau... arba kitas: Mama, muški vilką, Muški vilko kailį pilką. Mama, ir mes rageliais Trenksim vilkui į dantis.
2022-07-07
+5
Atsakyti
na idomu,vien jau kiek zalgirio fanu perejo palaikyti ryta ..o dabar wolves bus panasu pagal ka renka wolves ir kokia apgailetina sudeti renka zalgiris,panasu kad rytas ir wolves kovos del aukso,o zalgiris po biski traukiasi i seseli....zinant Bruza,tai legionieriai bus auksciausio lygio Wolves
2022-07-07
-5
Atsakyti
Realus
jo, vienas Adas nugales lkl.
2022-07-07
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.