Lietuvos jaunimo (gim. 1984 m. ir vėliau) krepšinio rinktinė, besirengianti rugpjūčio 5-14 dienomis Argentinoje vyksiančiam pasaulio čempionatui, turnyre Dalase (JAV) iškovojo antrąją pergalę. Ketvirtadienį (07.28) lietuviai 120:85 (37:12, 23:26, 33:27, 27:20) sutriuškino JAV studentų komandą.

Amerikiečiai šiame susitikime į priekį buvo išsiveržę tik pirmąją mačo minutę (2:0). Vėliau Lietuvos krepšininkai pelnė 15 taškų be atsako ir atitrūko (15:2). JAV studentai ir toliau sunkiai rinko taškus, o skirtumas didėjo iki 20 (27:7), o vėliau ir iki 25 (37:12) taškų.

Tapo aišku, kad mačo lemtis buvo išspręsta jau po pirmojo kėlinio, tad Lietuvos jaunimo rinktinės treneriai Ramūnas Butautas ir Rimas Kurtinaitis aikštelėje pasireikšti leido visiems krepšininkams.

Nors antrojo kėlinuko pabaigoje amerikiečiams ir buvo pavykę sušvelninti skirtumą iki 17 taškų (49:32), po pertraukos Lietuvos rinktinė dar syki spurtavo ir įpusėjus trečiajam kėliniui padidino pranašumą iki 33 (83:50) taškų. Susitikimo pabaigoje jis dar labiau išaugo, o JAV studentų komanda patyrė antrąją nesėkmę turnyre.

Primename, kad per pirmąsias rungtynes lietuviai 10 taškų skirtumu nugalėjo Slovėnijos krepšininkus.

Žaidėjas Min 2 tšk. 3 tšk. 1 tšk. Atk. kam. Rez.
* - pradėjo starto penkete

Lietuvos komandoje 8 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Taškų nepelnė vienintelis Antanas Kavaliauskas.

JAV komandoje pasižymėjo Stefonas Jacksonas, surinkęs 19 taškų ir Henry Dugatas, pelnęs 12.

Pagrindinė Lietuvos jaunimo rinktinės pergalės priežastis buvo aiškus pranašumas, kovojant dėl atšokusių kamuolių. Lietuviai po krepšiais jų sugriebė net 62, o amerikiečiai beveik dvigubai mažiau – 34.

Penktadienį (07.29) lietuviai susitiks su JAV jaunimo rinktine.

2005-07-29 15:10
aciu, Dainiau :)
2005-07-29 14:53
J.Mačiulis 17min, 89% dvitaskiu taiklumas, 6 atkovoti kamuoliai (5puolime), 3perimti, 21taskas! ispudinga!
2005-07-29 14:16
ZULU, su amerikonais Lietuviai zais velai nakti. Musu laiku sestadienis jau bus
2005-07-29 13:48
to ZULU666
jau suzaide su Argentina 83:77 laimejo Lietuva.
2005-07-29 13:31
o siandien kelinta valanda jie losia ir gal kas zino ofiacialu puslapi sio turnyro?
2005-07-29 13:29
Na va, su Argentina jau nebebuvo lengvas pasivaiksciojimas. bet pergale yra pergale :)))
2005-07-29 10:54
siaip asistai labai daug pasako, kad zaidimas is tiesu buvo komandinis. nebent asistai skaiciuojami kaip per nba, tada 21 asistas nera daug zinant, kad imete 120 tasku...
2005-07-29 10:44
Na sustabdyti komanda kurioj astuoni zaidejai meta 10 ir daugiau tasku tikrai labai sunku, o dar su atkovotais kamuoliukais - neimanoma. Sekmes vyriokams.
Pridotkas maloniai nustebino 13 taškų per 15 min.
2005-07-29 10:32
Prekevicius kazkaip irgi, bet smagu, kad nors pasu ir stylu padare siek tiek :). Reiskias, jei nepataiko, dirba gynyboj ar organizuoja zaidima.
2005-07-29 10:28
Hm, taiklumas neziba Anisimovo, Jankuno, Stepo ir Silinsko. Matyt atsipalaidavimas kazkoks buvo, kad svaide bile kada pabaigoj, tai ir prisvaide pro sali :). Va siandien bus rimtesnis varzovas, tai paziuresim, kaip seksis..
2005-07-29 09:23
bet 62 atkovoti kamuoliai- kazkas nerealaus :) jei taip varys, tai apie kitoki medali, isskyrus auksa negalima ir kalbet :)
2005-07-29 09:09
taigi praktiskai pries sita buvo dvi rinktines: u20 neturejo aukstu, o u21 neturejo geru zemu zaideju. u21 buvo daug aukstu krepsininku, tad dabar susijungus praktiskai unikali komanda.. matosi, kad kavaliauskas nevertas buti u21 rinktineje.
2005-07-29 09:03
Jo, as irgi ziuriu kad trajaku jau taip nebelaido kaip cempionate Rusijoje.. :) Sitoj rinktinej aukstu yra pakankamai, gal todel daugiau po krepsiu zaidzia.