Nuotr.: Erikas Ovčarenko/BNS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai atidarė draugiškų rungtynių ciklą.

Fotogalerija

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdoje 84:70 (21:12, 20:14, 28:19, 15:25) nugalėjo Estiją.

Pasiruošimo cikle laukia dar 6 draugiškos rungtynės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rugpjūčio 24 ir 27 d. dar sužais pasaulio čempionato atrankos mačus, o rugsėjo 1 d. startuos Europos čempionate.

Lietuva ir Estija netrukus sužais dar vieną kontrolinį mačą – ekipos susitiks rugpjūčio 7 d. Alytuje.

Pirmajame mače nerungtyniavo individualiai iki šiol sportavę Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, kiek vėliau prisijungęs Ignas Brazdeikis ir Mindaugas Kuzminskas.

Lietuvius į priekį vedė Martynas Echodas, kuris per 18,5 minutės pasižymėjo 15 taškų (6/10 dvit., 3/3 baudų), 6 atkovotais kamuoliais, 1 rezultatyviu perdavimu ir 24 naudingumo balais.

Maksvytis jau per pirmąjį kėlinį panaudojo visus 12 registruojų žaidėjų. 11 iš jų pelnė bent po tašką. Vieninteliam Gyčiui Masiuliui nepavyko pasižymėti.

Estų gretose puikiai atrodė Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas Kristianas Kullamae. Gynėjas per 28 minutes surinko 15 taškų (2/7 dvit., 3/5 trit., 2/2 baudų), 10 rezultatyvių perdavimų, 4 atkovotus kamuolius ir 25 naudingumo balus.

Rungtynėse į keistą situaciją pateko Rokas Jokubaitis. Rinktinės įžaidėjas buvo priverstas palikti aikštelę dėl nuo jo kūno atkibusios įrašinėjimo įrangos.

Nuo pat pirmųjų minučių lietuviai ėmė demonstruoti savo pajėgumą. Tris dvitaškius paeiliui vainikavo Arno Butkevičiaus tritaškis ir Lietuva įgijo 8 taškų persvarą (9:1). Kerras Kriisa kiek priartino svečius (8:12), bet lietuviai vėl nurūko į priekį (21:12).

Rezultatyvūs perdavimai 1

Antrajame ketvirtyje įsismagino Lietuvos tritaškininkai. Po tritaškį sumetė Rokas Giedraitis, Tomas Dimša, Kristupas Žemaitis bei Eigirdas Žukauskas, o tai leido išauginti persvarą iki 17 taškų (41:24). Iki pertraukos estai labai nežymiai priartėjo (26:41).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Siimo-Sanderio Vene aštuonių taškų atkarpa, bet didesnės įtakos rungtynių rezultatui ji nepadarė. Lietuviai užtikrintai laikė pranašumą, o po Martyno Echodo dvitaškio su pražanga įgijo 20 taškų persvarą (58:38).

Iki lemiamo ketvirčio lietuviai susikūrė 24 taškų pranašumą (69:45), o per likusį laiką svečiams intrigos įplieksti nepavyko.

Lietuva: Martynas Echodas 15 (6 atk. kam.), Rokas Giedraitis 13 (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baudų), Tomas Dimša 10 (2/4 trit.), Marius Grigonis 9 (4 rez. perd., 4 atk. kam.), Laurynas Birutis, Donatas Tarolis ir Kristupas Žemaitis po 7.

Estija: Kristianas Kullamae 15, Matthiasas Tassas 14, Kerras Kriisa ir Siimas-Sanderis Vene po 9.

Maksvyčio komentaras:

Žemaičio komentaras:

Jokubaičio komentaras:

Atrinkti (0) Visi (21)
Darbeniškiai nu bled su tokiu plakatu Kazi palaikot negi negalit normalu pasidaryt.Skudura pasikabine
2022-08-05
+1
Ką Birutis veiks Eurolygoje tai man mįslė.
2022-08-04
+12
Pastebejimas komentatoriau Vyšniauskas nu bl.. ringtines varžybos, o tu apsirenges kaip bomžas nu negi negali nusipirkt normaliu marškiniu ?Tikrai nekaip atrodei Kubilius tai liux
2022-08-04
-1
nieko čia daug nepasimatė, bet kas gražu - juda kamuolys, greitis, o kai dar centrai pasijungs...
2022-08-04
+1
Gera pradžia uždavė toną visoms rungtynėms.Be jokių didesnių bangavimų mūsiškiai nurūko ir iškovojo pergalę.Pažiūrėjus į Echodo žaidimą,tai visiškai skirtingas vaizdas nuo žaidimo languose.Užtikrintumas,kova dėl kamuolių,galingi blokai,visai kita energija ir kitas žaidėjas.Tik kad mažai šansų į dvyliktuką galutinį patekti,pas mus tarp aukštaūgių didelė konkurencija.Bet smagu,jog vistiek visas jėgas atiduoda ir sveikinimai su pergale.
2022-08-04
+20
Krc, kas cia buvo isvis , po velniu ?
2022-08-04
-5
xem xem Tik primenu. Žalgiris paleido Mareką ir antro centro vietą įteikė Biručiui:))) Juokingai graudu.
2022-08-04
+6
aha, Birute ne kiek nepatobulejusi nuo tada, kai dar turejo proga prie Jaskes.
2022-08-04
+3
Masiulio tikiuos i champa neims...
2022-08-04
-2
gaila Roko J. kelia akinius, kai tik gali, valosi, visi stiklai prakaitu apėję... Tikiuosi, yra geresni akiniai arba jis pasveiks iki čempo...
2022-08-04
+27
Vietoj Birucio reikejo Motiejuna Zalgiriui pasiimt
2022-08-04
-2
Echodas n kartu geriau atrodo uz Birute. Galiu lazintis, kad jis ir 2x pigesnis.
2022-08-04
-3
čia tikrai baisoka, kad Echodas geriau lošia ir tiesą sakant... daug geriau. Greitis ir reboundingas laimi, o Biručiui greičio trūksta stipriai.