Nuotr.: BNS/Erikas Ovčarenko

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis galop žengė į aikštę, o NBA centrų dėjimų užkurta Lietuvos rinktinė pratęsė pergalių seriją kontrolinių rungtynių cikle.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 76:61 (28:13, 15:16, 20:13, 13:19) nugalėjo Suomijos rinktinę.

Lietuvos rinktinė laimėjo visas trejas iki šiol žaistas draugiškas rungtynes. Prieš tai mūsiškiai dukart (84:70 ir 90:88) nugalėjo Estiją.

Tai buvo pirmosios rungtynės šią vasarą, kai rinktinei jau galėjo padėti Valančiūnas ir Sabonis. Kol negavo leidimo iš NBA klubų prisijungti prie treniruočių, jie sportavo individualiai. Abu žaidėjai paliko ryškų pėdsaką statistikos protokole.

Sabonis per 23,5 minutės surinko 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudų), 6 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas, 2 pražangas ir 18 naudingumo balų.

Valančiūnas per 15,5 minutės pasižymėjo 8 taškais (3/5 dvit., 2/2 baudų), 6 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 1 rezultatyviu perdavimu, 3 klaidomis, 1 asmenine pražanga ir 14 naudingumo balų.

„Realiai, mums kartu buvo trečias žaidimas: buvo dvi treniruotės, kai žaidėme krepšinį, ir dabar rungtynės, – apie žaidimą su Saboniu kalbėjo Valančiūnas. – Reikia prisiminti, pajausti (vienas kitą).“

Gynyboje reikėjo reaguoti, nes varžovai išleido metantį aukštaūgį, – aukštaūgių žaidimą apibendrino Maksvytis. – Jeigu atvirai, nebuvome pasiruošę gintis prieš tritaškius metančius penktus numerius. Labai gerai, kad šiandien pasitreniravome, nes tokios rinktinės kaip Slovėnija irgi turės tokius žmones. Puolime irgi mokinome juos kažkiek vienas kitam padėti. Kaip matėme, dvigubino tiek Joną, tiek Domantą. Jie bandė vienas kitą atrasti, taip pat ir komandos draugus. Šiek tiek pasikeitė žaidimo stilius, reikėjo įmesti daugiau kamuolį po krepšiu. Galbūt mažiau įkirtimų, kai jie kartu aikštėje, nes užima daugiau vietos. Bet pirmas tas debiutas – neblogas, o toliau tik gerės.“

Lietuvos rinktinė ketvirtadienį Vilniuje darsyk sužais su Suomija, o po to dukart testuos Ispanijos rinktinę. Rugpjūčio 24 ir 27 d. lietuviai žais 2023 m. pasaulio čempionato atrankos lango mačus, o Europos čempionatas prasidės rugsėjo 1 d.

Nuo pirmųjų minučių lietuviai dominavo aikštėje. Valančiūnas ir Sabonis per 8 minutes atliko tris dėjimus, o antrasis per tokio pačio ilgio atkarpą suvertė iš viso 10 taškų. Po pirmojo kėlinio lietuviai skaičiavo jau 15 taškų persvarą (28:13).

Smagiai atrodė ir antrojo kėlinio pradžia, kai pranašumas šoktelėjo iki 20 taškų (37:17). Galop suomius išjudino patyręs snaiperis Petteri Koponenas – jo du tritaškiai leido priartėti iki 14 taškų (23:37). Būtent tokį atstumą nuo varžovų lietuviai išlaikė iki pertraukos (43:29).

Po pertraukos suomiai dar kurį laiką bandė pasikandžioti (42:54), bet lietuviai trečiąjį kėlinį baigė spurtu 9:0. Tai leido įgyti 21 taško persvarą (63:42), o lemiamas kėlinys buvo tik formalumas.

Lietuva: Domantas Sabonis 10 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Marius Grigonis ir Ignas Brazdeikis (3/4 dvit., 3/4 baudų) po 9, Jonas Valančiūnas (3/5 dvit., 6 atk. kam.) ir Eigirdas Žukauskas po 8, Rokas Jokubaitis (5 rez. perd.), Rokas Giedraitis ir Lukas Lekavičius po 6.

Suomija: Alexanderis Madsenas 16, Edonas Maxhuni 15, Olivier Nkamhoua 14.

Sabonio ir Valančiūno dėjimai rungtynėse su Suomija:

Maksvyčio komentarai:

Valančiūno komentarai:

Sabonio komentarai:

Atrinkti (0) Visi (14)
Žiūrėjau gyvai, arenoje. Vibe super, gražus, greitas žaidimas, bet JV - tai truputį susipaprastint charakterį reikėtų. Pastoviai nepatenkintas, gynyboje stovi ištiestom kojom ir nuleisotm rankom, žvilgsniai arogantiški, rėmas išskleistas, žiauriausia buvo, kai pradėjo teisėją tampyt už drabužių. Jei Suomiai atrodo per silpni ir žaist nenori - tai net neik į aikštelę. O šiaip, labai nice ir atrodo jau aiškus dvyliktukas.
2022-08-10
+10
Atėjus Maksvyčiui iš karto matosi noras žaisti greitą krepšinį.Tik yra proga,tik perimtas kamuolys ir iš karto stengiamasi bėgti į priekį.Pozicinėse atakose taip pat stengiamasi,kad visi žaidėjai paliestų kamuolį,viskas gražiai juda,žaidėjai taip pat nestovi viename taške ir kuo daugiau juda.Būna dar broko,bet tai suprantama,juk nesenai visi susirinko.Kol kas tikrai matome gražų akiai krepšinį,taip ir toliau.
2022-08-10
+17
prajuokinai, zalgiri irgi iskarto noras buvo turbit:D ta pati Maskoliūno taktika, stipresnė komanda, isgliaudys lietuvių žaidimą nuo pirmų minučių
2022-08-10
-1
Grigonis savanaudotis. Kai sabas arba valančiūnas aikstėje visi kamuoliai jiems, per brazdeiki žaidimas nevyksta. Metiko neturim. Na panašu, kad laukia eilinis čempionatas, kai visas žaidimas bus statomas tik ant nba bokštu ir grigonio savanaudiško plytu mėtymo