Nuotr.: BNS/Erikas Ovčarenko

Domantas Sabonis krepšinio buvo nežaidęs beveik penkis mėnesius – nuo kovo 21 dienos.

Trečiadienio vakarą Kaune jis su Lietuvos rinktine žengė ant „Žalgirio“ arenos parketo ir iškart ėmė daryti tai, ką moka geriausiai – per pirmąjį kėlinį pataikė visus 5 dvitaškius ir surinko 10 taškų.

Savo mylimo žaidimo išsiilgęs aukštaūgis nuolat puolime susidurdavo su dviguba gynyba, todėl skirstė perdavimus atsilaisvinusiems komandos draugams.

Tai baigėsi 3 rezultatyviais perdavimais, nors galėjo būti kur kas daugiau. Pavyzdžiui, Tomas Dimša po Domo perdavimo nepataikė iš po krepšio.

„Buvau labai pasiilgęs (žaidimo – aut. past.), o žaisti vasarą su rinktine... Tas jausmas – dar geresnis“, – po rungtynių spaudos konferencijoje pojūčius sugrįžus ant parketo apsakė Sabonis.

26-erių atletas laimėtame draugiškame mače su Suomija (76:61) per 23,5 min. pelnė 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 7 pražangas, bet 4 sykius suklydo.

„Buvo pirmosios rungtynės, kuriose turėjome visą sudėtį. Aišku, galėjome geriau, visada yra vietos tobulėjimui, bet manau, jog energija buvo gera. Tik reikia užbaigti rungtynes, treneris sakė, kad paskutiniame kėlinyje reikia stipriau apsiginti.

Galėjome geriau su klaidomis, aš pats padariau keturias klaidas, taip negali būti. Gynyboje turime daugiau kalbėtis, žaisti pagal planą. Antroje pusėje geriau apsigynėme, bet turime geriau užbaigti rungtynes. Visi varžovai nebus tokie, kaip suomiai. Turime gerinti žaidimą“, – apie rungtynes pasakojo Sabonis.

Domantas nuo pirmųjų rungtynių minučių žaidė kartu su kitu NBA bokštu Jonu Valančiūnu. Vėliau jų duetas ne sykį sugrįžo, bet buvo momentų, kai Sabonis žaidė ir kartu su Eigirdu Žukausku.

Sabonis ir Valančiūnas prieš rinktinės stovyklą kartu treniravosi Malagoje, todėl abu atvyko gerai pasiruošę.

„Kartu žaidžiame, bet taip pat treniruojamės, kad įeitume į formą, visi komandos draugai jau dirbo prieš tai, – pažymėjo Sabonis. – Negalima ateiti ne formoje, turime būti pasiruošę padėti rinktinei kautis. Mano forma gera, bet žaidžiau pirmas rungtynes per 5 mėnesius, tad truputį pavargau.“

Kol Sabonio ir Valančiūno nebuvo, vidurio puolėjo pozicijoje laiku dalijosi Martynas Echodas ir Laurynas Birutis. Sabonis įvertino kitų komandos centrų žaidimą.

„Echodas paliko labai gerą įspūdį, – teigė lietuvis. – Žiūrėjome draugiškas rungtynes, jis labai patobulėjo. Birutis irgi yra su mumis, aukštas, stengiasi, kad mes galėtume per treniruotes dirbti.“

Kitų rungtynių Saboniui tiek ilgai laukti nereikės – rinktinė jau rytoj (ketvirtadienį) Vilniuje žais su Suomija.

Sabonio ir Valančiūno dėjimai rungtynėse su Suomija:

Jono Valančiūno komentaras:

Kazio Maksvyčio komentaras:

Atrinkti (0) Visi (2)
Rungtynės geros, tik su Lietuvių kalba abiems bokštams jau problema- vograuja apie "varžybas" žaisdami rungtynes. o tekste irgi pateikiama ne taip kaip jie kalba...na tebūnie, tegu tik žaidžia. išsilavinimo dar yra šansų įgauti, kol kas pergalės svarbiau...
2022-08-11
-1
Nepasakyčiau,kad Sabonis atrodė pavargęs,buvo vienas iš dviejų daugiausiai minučių žaidusių gynėjų.Pradžia jo buvo įspūdinga,pirmame kėlinyje dominavo ir padėjo pamatus tam spurtui.Po to jau taškais nepasižymėjo,tačiau gerai skirstė perdavimus ir darė kitus darbus.Kaip po ilgos pertraukos,tai visai geros jam rungtynės.