Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF

Pirmas draugiškas rungtynes ne prie savų sirgalių žaidusi Lietuvos rinktinė pratęsė pergalių seriją.

Fotogalerija

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Gran Kanarijoje permainingoje kovoje 82:77 (19:13, 23:23, 22:21, 18:20) palaužė šeimininkų Ispanijos rinktinę ir pasiruošime Europos čempionatui iškovojo penktą pergalę paeiliui.

Lietuvos rinktinė nė sykio rungtynėse nebuvo besivejančių vaidmenyje, o vienu metu turėjo 15 taškų pranašumą, tačiau dvikovos nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Įpusėjus trečiajam kėliniui lietuviai po surengto spurto 12:0 nuo šeimininkų pabėgo į priekį (59:44), tačiau ispanai rado būdų sugrįžti į rungtynes ir likus 5 minutėms išlygino rezultatą – 66:66.

Vis dėlto įsiveržti į priekį pasaulio čempionams taip ir nepavyko, o Roko Jokubaičio ir Igno Brazdeikio tritaškiai vėl sugrąžino lietuviams apčiuopiamą pranašumą – 76:69.

Paskutinę minutę Juanho Hernangomezas ir Lorenzo Brownas tritaškiais priartino ispanus iki vieno metimo (77:80), bet Mariaus Grigonio ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo ir lietuviai pasiruošime Europos čempionatui išlieka nepralaimėję.

Rezultatyviausias ir naudingiausias lietuvių gretose buvo Brazdeikis. 23-ejų krepšininkas pasižymėjo 19 taškų (4/6 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), 5 atkovotais kamuoliais ir 23 naudingumo balais.

„Visų pirma, visi laukėme rungtynių su Ispanija, kad pasitikrintume savo jėgas, – po mačo sakė Maksvytis. Vaizdas buvo geras, matėme, kad mūsų aukšti žmonės gali dominuoti, atkarpomis ir kamuolys gerai judėjo, ir mažiukai neblogai įsidėjo. Kažkiek pasitikrinome savo jėgas, o dabar grįšime ir Vilnių ir tikimės dar šiek tiek pridėti.“