Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nepabūgo pajėgesnio varžovo nei buvę prieš tai ir pratęsė pergalių kontrolinėse rungtynėse seriją iki šešių.

Fotogalerija

Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje „Avia Solutions Group“ arenoje 78:76 (25:17, 14:13, 17:23, 22:23) darsyk nugalėjo Ispanijos rinktinę.

Mačą stebėjo 9,811 aistruolių.

Likus 3 minutėms ispanai įmetė tritaškį ir priartėjo iki minimumo (67:68). Darbo ėmėsi Ignas Brazdeikis, kuris pataikė tritaškį (71:67).

Domantas Sabonis ir Brazdeikis pridėjo dar 5 taškus, bet ispanus ant savo kupros užsimetė Lorenzo Brownas. Jo taškai leido išlyginti rezultatą likus 30 sekundžių (76:76).

Lietuvių gretose atsakymą vėl rado Brazdeikis. Jo dvitaškis iš po krepšio išvedė lietuvius į priekį, o lemiamas Browno metimas tikslo nepasiekė.

„Planas buvo tiesiog atakuoti krepšį, – apie paskutinę ataką kalbėjo Brazdeikis. – Aš pakilau į viršų ir pasiėmiau kamuolį. Tai tiesiog buvo situacija, kurią reikėjo perskaityti. Taip gavosi, kad viskas pasibaigė mūsų naudai.“

„Be Igno būtų sunku, – sakė Domantas Sabonis. – Padeda labai daug. Pats gali užsikurti, paskui visiems sukuria progas. Mums to ir reikia.

Pradžioje prametė keturis tritaškius iš eilės, bet toliau žaidė užsivedęs. Žino savo žaidimą, taip ir žaidžia.“

Brazdeikio pergalingas metimas:

Iš viso Brazdeikis per 25 minutes surinko 16 taškų (5/6 dvit., 1/6 trit., 3/4 baudų), po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 2 pražangas ir 13 naudingumo balų.

Visus 16 taškų Brazdeikis pelnė antroje rungtynių pusėje.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Lietuvių gretose Jonas Valančiūnas per 28 minutes pasižymėjo 16 taškų (7/9 dvit., 0/1 trit., 2/2 baudų), 9 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 25 naudingumo balais.

„Gerai, kad rungtynės gavosi įtemptos, – kalbėjo Maksvytis. – Kažkiek pamatėme komandos reakciją, žaidėme prieš stiprią komandą. Mane patį labai tenkino pirmoji rungtynių pusė ir rungtynių pradžia. Gana prastai įsijungė žaidėjai nuo suolo, ypatingai pirmoje pusėje.

Kažkiek rungtynių metu strigome, ispanai dvigubino mūsų aukštus žmones ir nukreipinėjo mažiukus į silpną ranką. Rungtynių gale, ačiū Dievui, išsisprendėme ir pasiekėme pergalę. Tam ir yra pasiruošimas, kad pamatytume savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Dar išskirčiau mūsų pasyvumą, kovojant dėl kamuolių. Atkovojome puolime 5 kamuolius, o jeigu individualiai tik 4: du Žemaitis, vieną Masiulis ir vieną Valančiūnas. O patys leidome nusiimti 16. Eilinį kartą tęsiasi ši problema, tad reikia ją iki čempionato išspręsti.

Antrais šansais gavome 26 taškus. Vien šį faktorių sumažinus, būtų buvę kažkiek lengviau rungtynių gale. Bet baigėsi vienos rungtynės, darysime išvadas ir žiūrėsime į kitas rungtynes.“

Ispanams Brownas per 26 minutes surinko 18 taškų (6/13 dvit., 2/3 trit.), 5 rezultatyvius perdavimus, 1 atkovotą kamuolį ir 15 naudingumo balų.

Lietuva ir Ispanija prieš dvi dienas susitiko Las Palme. Tuomet lietuviai nugalėjo 82:77. Skirtingai nei Ispanijoje, Vilniuje svečiai vertėsi be Rudy Fernandezo, Sergio Llullo ir Willy Hernangomezo.

Lietuvai nepadėjo Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas, kurie yra patyrę traumas. Abu jie praleido ir mačą Ispanijoje, o Kuzminskas apskritai šią vasarą rinktinėje dar nesužaidė rungtynių.

Po šio mačo lietuviams liko tik kontrolinis susitikimas su Nyderlandais, kuris vyks rytoj (rugpjūčio 19 d. 19.30 val.).

FIBA pasaulio čempionato atrankos lango mačus lietuviai žais rugpjūčio 24 (Vengrija išvykoje) ir 27 (Juodkalnija namuose) dienomis. Europos čempionatas prasideda rugsėjo 1 d.

Nuo pirmųjų minučių lietuviai susikrovė solidų pranašumą. Rokas Giedraitis mačą pradėjo trimis tritaškiais, taškų pridėjo Jonas Valančiūnas, o šeimininkai nubėgo 19:4. Netrukus ispanams pavyko kiek prislopinti lietuvių puolimą (17:25).

Antrajame kėlinyje taiklumo jau stigo tiek lietuviams, tiek ispanams. Nepaisant to, šeimininkai užtikrintai išliko priekyje dviženkliu pranašumu. Tik artėjant pertraukai ispanai grąžino skirtumą iki vienženklio (30:39).

Po pertraukos ispanai kiek atkuto. Xabi Lopezo-Arostegui septynių taškų pakylėti svečiai pamažu mažino atsilikimą, o besibaigiant trečiajam ketvirčiui iš lietuvių persvaros liko vos 3 taškai (56:53). Ketvirtojo kėlinio dramoje savo pranašumą įrodė Lietuvos rinktinė.

Lietuva: Jonas Valančiūnas (9 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 16, Rokas Giedraitis 12 (3/6 trit.), Marius Grigonis 11, Domantas Sabonis 7 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Rokas Jokubaitis ir Gytis Masiulis po 5.

Ispanija: Lorenzo Brownas 18, Dario Brizuela 12, Juancho Hernangomezas 8.

Maksvyčio komentarai:

Sabonio komentarai:

Brazdeikio komentarai:

Atrinkti (0) Visi (34)
Man tai rinktines įžaidėjai silpniausia grandis, vienas paskutines komandos izaidejas, kitas stipriausios komandos rolinis žaidėjas, kurio lememom kovom Jasikevičius neleidžia i aikštę.
2022-08-19
-1
ot laikai atejo - musu rinktines lyderiai arba nesneka lietuviskai, arba sneka sunkokai. vienintelis Juonis laiko fronta. :)
2022-08-18
-10
Džiugu matyti, kad jis taip greitai ir gerai įsiliejo. Kad taip greitai šitaip stipriai atrodys tikrai nesitikėjau. Šaunuolis. Džiugu ir dėl rinktinės, ir jei taip toliau - galimai bus geriausias šio sezono žalgirio pirkinys. Bet čia jau į ateitį... o kol kas - kvalifikacijos į WC iš EuroBasket medalių link! :D
2022-08-18
+6
Iggy yra ta sudedamoji rinktinės dalis,kurios trūko.Po Kleizos rinktinėje vis trūko žaidėjo,kuris imtųsi iniciatyvos lemiamu metu ir pagaliau toks krepšininkas atsirado.O jo aukštą lygį parodo,kad nepelnęs taškų per pirmą pusę,visus juos susirinko antroje.Nepalūžo po nesėkmingos pirmos dalies ir galima sakyti ištempė rinktinę.Va čia tai žaidėjas,pagarba jam didžiausia.
2022-08-18
+46
Prancuzai tie bus kurie gali apsiginti visais frontais ir pulti taip pat. Jie vienintele komanda. Gal dar ir Serbija, bet labai abejoju. Paziuresim kaip be aukstaugiu pazaisim tada. Ir blyn, kodel nera deriniai kuriami Geidraiciui??? Kazys per daug protingas. Nu paziuresim. Ir tas kamuolys kuris yra duodamas pastoviai Saboniui arba Valanciunui irgi uzknist pradeda. Sabonis labai praso kamuolio ir sustoja ir stovi, ir taip nieka nedaro, dauguma kartu. Nu tai kam tada prasyt to kamuoliu!!?? Geriau Grigonis ar Lekavicius ismeta ant greito sienos koki ten metima, nei tiems pasuot pastoviai. Ir siaip Brazdeikis yra lyderis sitos Rinktines ir taskas. Grigonis kazkiek geriau irgi suzaide. bravo jam. Reikia daugiau inciativos paciam jokubaiciui, pavyziui mest daugiau tritaskiu ar dar kazka, o ne pastoviai mest pasus NBA aukstaugiams. Nu su Pergale!!!
2022-08-18
+3
Dėl Sabo. Man atrodo, jog yra liepta gavus kamuoli luktelt kol gynejai sustos i reikiamas pozicijas judejimui be kamuolio ir galimam nusimetimui. Čia labiai panašu į skirtingas opcijas derinio tesiniui, nes vis kitas žmogus įkirtineja arba po nugarines išeina ant trijų... Blogiau yra tai, kad kol kas gynyboje mes tikrai nesam geri...