Tiksint paskutinėms 3 sekundėms, pratęsime lemiamą žodį tarė Jonathanas Tabu, pataikęs tritaškį ir padėjęs belgams Europos čempionato starte įveikti Sakartvelą.

Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Dramatišką pratęsimą išgyvenusi Belgijos rinktinė (1-0) triumfavo Europos čempionato starte.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Belgai Tbilisyje 79:76 (16:11, 22:21, 20:19, 12:19, 9:6) po įnirtingos kovos įveikė Sakartvelą (0-1).

Likus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei kartvelas Beka Burjanadze baudos metimu išlygino rezultatą (70:70), o kitoje aikštės pusėje šansu prie baudų metimų linijos nepasinaudojo Manu Lecomte'as, todėl mačas persikėlė į pratęsimą.

Centras Goga Bitadze pratęsime buvo priverstas palikti aikštę dėl pėdos traumos.

Per pridėtą laiką virė įnirtinga kova: Sandro Mamukelashvili dėjimu išvedė Sakartvelą į priekį (72:70), bet Jonathanas Tabu persvėrė svarstykles į belgų pusę (73:72). Vėliau Ismaelis Bako pataikė baudą (74:72), tačiau Mamukelashvili netrukus dvitaškiu lygino rezultatą (74:74).

Tiksint paskutinėms 11 sekundžių Mamukelashvili sumetė baudas (76:74), bet lemiamą žodį tarė Tabu, pataikęs tritaškį (79:76). Nors Sakartvelo rinktinė dar turėjo 3 sekundes, bet išlyginti rezultato jie nebesugebėjo.

Pergalingas Tabu metimas:

Belgus išgelbėjęs Tabu per 21 minutę surinko 14 taškų (1/2 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas bei 14 naudingumo balų.

Sakartvelo ekipos gretose išsiskyrė Mamukelashvili, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 18 taškų (5/7 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai.

Belgija: Jonathanas Tabu (3/6 trit., 5 atk. kam.) ir Jeanas Mwema (4/7 trit.) po 14, Ismaelis Bako 11 (3/7 dvit., 5/7 baud., 6 atk. kam.), Manu Lecomte 10 (5/10 dvit., 5 rez. perd.), Retinas Obasohanas 9 (3/9 dvit., 6 per. kam.), Maxime'as De Zeeuw 8 (2/5 trit.).

Sakartvelas: Sandro Mamukelashvili 18 (5/7 dvit., 2/3 trit., 13 atk. kam., 2 blok., 25 naud.), Thaddeusas McFaddenas 17 (4/10 trit., 6 rez. perd., 4 kld.), Goga Bitadze 14 (5/6 dvit., 9 atk. kam., 3 blok.).