Lietuvos krepšininkai pirmieji iškovojo Borislavo Stankovičiaus vardu pavadintą taurę. Šešių komandų turnyrą lietuviai laimėjo sekmadienį, anksti ryte Lietuvos laiku 77:73 (13:18, 19:19, 19:25, 26:11) įveikę Angolos vyrų rinktinę.

K.Kemzūra: „Kinijoje mes susigyvenome ir tapome tikra komanda“
Nuotr. sina.com
„Mes, treneriai, lenkiam galvas prieš vyrus, kurie kovėsi iki galo negailėdami jėgų ir iškovojo titulą. To iš mūsų mažai kas tikėjosi ir čia, Kinijoje, ir Lietuvoje, todėl dabar yra dvigubai smagiau“, – po rungtynių tinklapiui rinktine.lt sakė rinktinės trenerio asistentas Kęstutis Kemzūra.

„Kinijoje mes susigyvenome, buvome kaip šeima ir tapome tikra komanda.  Tai mums padėjo atsilaikyti rungtynių pabaigoje. Vyrai tiek emociškai, tiek fiziškai jau buvo pavargę, bet mes buvome tikra komanda ir visi kovėsi vienas už kitą, todėl galiausiai šventėme pergalę“, – teigė K.Kemzūra.

Angola pirmavo didžiąją dalį rungtynių laiko. Pirmojo rungtynių kėlinuko pradžioje aikštelėje vyko lygus žaidimas. Kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus 11:11. Tačiau antroje kėlinuko pusėje tikslesni buvo Angolos krepšininkai, kurie pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 18:13.

Antrajame ketvirtyje lietuviai savo žaidimą labiau grindė aukštaūgių krepšininkų pagalba ir netrukus tai davė savų vaisių. Skirtumą pavyko sumažinti. Tačiau Angolos krepšininkai pataikė dar kelis tritaškius metimus ir įgijo 9 taškų pranašumą - 36:27.

Po Valdemaro Chomičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinei toliau nesisekė žaidimas puolime. Lietuvių atakos baigdavosi prarastais kamuoliais. Mūsiškius gelbėjo gera gynyba. Kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki 5 taškų – 32:37

Po didžiosios pertraukos Angola didino savo persvarą. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms Lietuvos varžovai įgijo net 14 taškų persvarą – 55:41.

Lietuvos rinktinė laimėjo B.Stankovičiaus taurę
Tačiau lietuviai paskutiniajame kėlinyje kibo į lemiamą spurtą. Nuo trečiojo kėlinio pabaigos Europos čempionai laimėjo atkarpą 18:8 ir likus šešioms minutėms su puse priartėjo iki 59:63.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui lietuviai sumažino deficitą iki minimumo, o po dviejų taiklių baudos metimų Europos čempionai išsiveržė į priekį. Nors Angolai pavyko susigrąžinti persvarą, taiklus lietuvių tritaškis paskutinę rungtynių minutę leido išplėšti pergalę ir iškovoti B.Stankovičiaus taurę.

„Pradėjome keisti gynybos sistemas, o puolime žaidėme labai protingai. Komandai gerai vadovavo V.Ginevičius. Angolos komanda negalėjo sustabdyti ir M.Lukauskio prasiveržimų“, – taip rungtynių lūžį apibūdino K.Kemzūra.

Žaidėjas Min 2 tšk. 3 tšk. 1 tšk. Atk. kam. Rez.
Komanda 200 22/39 56 2/13 15 27/37 73 8 15 23 13 26 10 5 3 77

Angolos rinktinėje, kuri atvyko panašios sudėties kaip pernai Atėnų olimpinėse žaidynėse, po 11 taškų pelnė C.Dinha de Almeida, A.Moussa (5 atk. kam.) bei E.Mingasas (6 atk. kam.). 10 taškų pridėjo A.Victoriano.

Naudingiausias B.Stankovičiaus turnyro žaidėjas - M.Andriukaitis
Po šios pergalės Lietuvos rinktinė užsitikrino turnyro nugalėtojos vardą. Iš penkių susitikimų lietuviai laimėjo keturis ir tapo nebepavejami. Tokį patį rezultatą parodė ir argentiniečiai, tačiau tarpusavio dvikovoje pergalę šventė Europos čempionai.

Po kitų dvejų sužaistų rungtynių Lietuvos krepšininkai buvo apdovanoti B.Stankovičiaus tarpkontinentine taure. Taip pat Lietuvos rinktinei atiteko 100 tūkst. JAV dolerių prizas.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas buvo Martynas Andriukaitis. Jam taip pat buvo įteiktas 5 tūkstančių dolerių čekis. Į turnyro simbolinį geriausių žaidėjų penketą pateko Zhu Fangyu (Kinija), Gabrielis Fernandezas (Argentina), C.J.Brutonas (Australia), Rickas Apodaca (Puerto Rikas) ir M.Andriukaitis.

Kitos paskutinės turnyro dienos rungtynės:

Argentina – Puerto Rikas 86:79 (23:14, 22:26, 25:25, 16:14)

Argentina: G.Fernandezas 16, J.Mazzaro 14, H.Jasenas 12 (12 atk. kam.), P.Quinterosas ir R.Gonzalezas po 10.
Puerto Rikas: R.Apodaca 31, F.Riveras 15, M.Narvaezas Rivera 14 (13 atk. kam.), C.Dalmau Santana 9.

Kinija - Australija 58:71 (11:18, 19:19, 16:20, 12:14)

Kinija: Mo Ke 14,  Wangas Shipengas 12 (5atk. kam.), Yi Jianlianas 11 (5 atk. kam., 5 kld.), Liu Wei 6 (3 rez. perd.).
Australija: M.Worthingtonas 23 (6 atk. kam.), G.Saville 13 (5 atk. kam., 5 kld.), W.Helliwellas ir A.Loughtonas po 10, C.J.Brutonas 8 (6 rez. perd., 3 per. kam.).