[image=9174 left]

Jauniausias Lietuvos studentų krepšinio lygos Klaipėdos universiteto (KU) komandos vyriausiasis treneris 28 – erių Mindaugas Mockus geriau jaučiasi žaisdamas krepšinį, nei gainiodamas po aikštelę savo draugus ir vadovaudamas jiems.

Per vienuolika profesionalaus krepšininko karjeros metų Mockus pakeitė septynis klubus kol galų gale ėmėsi trenerio darbo. Nuo šių metų rugsėjo mėnesio treneriu dirbančiam M. Mockui stratego postas kol kas spygliuotas – pergalė iškovota tik ketvirtose rungtynėse.

Nemažą krepšininko patirtį sukaupęs šviežiai iškeptas treneris tvirtina, jog kol kas geriau jaučiasi krepšinio aikštelėje nei šalia jos.

– Mindaugai, kaip atsidūrėte prie Klaipėdos universiteto ekipos vairo?
– Dėl didelio užimtumo vyriausiojo trenerio postą paliko mano geras pažįstamas Mindaugas Bugys, kuris rekomendavo komandos vadovams mane. Aš su mielu noru sutikau su pasiūlymu treniruoti studentų komandą, kadangi savo ateitį sieju su krepšiniu. Be to, praėjusius kelerius metus persekiojo traumos, tad teko palikti Klaipėdos „Neptūną“ ir pereiti į žemesnį lygį. Šiuo metu rungtyniauju NKL komandoje Klaipėdos „Naftoje-Uni-Laivitėje“ ir esu patenkintas abiem savo darbais.

– Ar jau pripratote prie trenerio darbo?
– Vis dar nepriprantu, nes keista sėdėti ant suolo šalia aikštelės. Kartais atrodo, kad sėdžiu kaip žaidėjas ir dažnai net pamirštu paimti minutės pertraukėlę. Be to, labai keista vadovauti draugams, su kuriais arba žaidžiu viename klube, arba pernai žaidžiau KU komandoje, arba tiesiog juos gerai pažįstu. Žaisdamas mėgstu pašūkauti ant kolegų po vieno ar kito nesėkmingo veiksmo, tačiau būdamas treneriu esu santūresnis. Dar nepriprantu.

– Treniruodamas komandą ruošiate specialius derinius?
– Yra elementarūs deriniai, kuriuos krepšininkas žino dar nuo krepšinio mokyklos laikų. Kol kas nėra didelės galimybės pritaikyti savo minčių ruošiant naujus derinius. Tad kol kas naudojamės tradiciniais krepšinio elementais – du prieš du, užtvaros, gynybos sistemos.

– Per vienuolikos metų krepšininko karjerą esate ragavęs ir legionieriaus duonos. Ar likote „sotus“ rungtyniaudamas užsienyje?
– Sunku buvo Suomijoje, kur buvau vienintelis lietuvis, be to ir kalbos barjeras trukdė. Ne pyragai manęs laukė ir Graikijoje, kur komandoje beveik niekas nešnekėjo angliškai. Aš ir pats nesu didelis kalbų žinovas, bet ten net ir elementariausi žodžiai buvo problema. Apskritai, man karjera užsienyje nelabai pavyko. Gal išvažiavau per jaunas. Reikėjo dar metus kitus žaisti Lietuvoje, kur būčiau dar labiau patobulėjęs.

– Vis dar esate krepšininkas ir žaidžiate NKL pirmenybėse. Neatsisveikinote su mintimi grįžti į LKL?
– Dabar jaučiuosi tikrai gerai ir apie ateitį per daug nesvarstau. Nekankina traumos, neblogai žaidžiame NKL – oje, tad viskas puiku. Tad ir krepšinio pasaulyje, ir gyvenime esu patenkintas. Turiu merginą, kartu auginame penkerių metų sūnų. Kol kas apie vedybas nešnekame, nors, jaučiu nebe už kalnų ir jos. Sunku nuolat aiškinti abiejų tėvams, kodėl mes gyvename taip, o ne kitaip. Nuolatinis spaudimas vargina. Gali būti, kad teks jam pasiduoti.

Mindaugas Mockus per krepšininko karjerą beveik devynerius metus praleido Klaipėdos „Neptūno“ komandoje ir geriausiame 2002 – 2003 – iųjų metų sezone LKL – oje pelnydavo beveik po 20 taškų per rungtynes. Krepšininkas legionieriaus duonos ragavo Suomijos Levaneno „Lappeenranta“ klube, Graikijos antrojoje lygoje, kur žaidė vos pusmetį. Mockus dar vilkėjo Estijos Raplos „BIG/New balance“, bei trumpai Rusijos Sankt Peterburgo „Spartak“ komandų marškinėlius.

Komentarai:
To Bugnas you can never know
2008-10-23
-6
Atsakyti
Vargiai jis begrįš į LKL-ą
2008-10-22
+2
Atsakyti
vaidutis
gerti maziau reikejo,mindaugai,gal tada karjera butu susikloscius kitaip :)
2008-10-22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.