Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Pergale Lietuvos krepšinio lygos sezoną pradėjo „Wolves“ (1-0) ekipa.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 81:76 (16:26, 16:16, 28:11, 21:23) įveikė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (0-1) krepšininkus.

Įspūdingai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mindaugas Lukauskis, kuris surinko 26 taškus (4/4 dvit., 6/9 trit.), atkovotą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir 24 naudingumo balus.

„Susikaupėme. Galbūt daugiau fizinių jėgų turime. Antroje pusėje pradėjome truputį pataikyti, geriau pasigynėme, pakovojome ir pasiekėme rezultatą, – po rungtynių dėstė Lukauskis. – Galbūt mačas nebuvo gražus tiek mums, tiek sirgaliams, ir treneris ne to norėjo. Yra kaip yra. Pirmosios rungtynės, svarbu, kad laimėjome. Galbūt kažkam jauduliukas. Svarbu pergalė.“

„Aš sakiau prieš sezoną, kai mes jį pasirašinėjome. Tai – žmogus, kuris gali pakeisti rungtynių eigą“, – apie Lukauskio pasirodymą po mačo kalbėjo Kurtinaitis.

„Wolves“ ekipos gretose taip pat išsiskyrė Ahmadas Caveris, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 14 taškų (1/7 dvit., 1/3 trit., 9/10 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų bei 31 naudingumo balas.

Kėdainiečiai sąlygas diktavo nuo pat pradžių ir, vedami Pauliaus Petrilevičiaus bei Bradley Davisono, susikrovė dviženklį pranašumą (26:16).

Nors „Wolves“ antrojo kėlinio pradžioje po atkarpos 4:0 pavojingai priartėjo (20:26), tačiau kėdainiečiai prieš pertrauką vėl sugebėjo atstatyti 10 taškų persvarą (42:32).

Trečiasis kėlinys priklausė Lukauskiui. 43-ejų veteranas susmeigė 4 tritaškius, per 8 minučių atkarpą surinko 14 taškų, o jo vedami „Wolves“ surengė galingą spurtą 28:11 bei po 30 grynojo žaidimo minučių jau turėjo persvarą savo rankose (60:53).

Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos kėdainiečiai po Petrilevičiaus dvitaškio sumažino skirtumą iki 4 taškų (71:75), tačiau šaltakraujiškai pabaigę sužaidę vilkai nužygiavo į pergalę.

Nuo pralaimėjimo „Nevėžio-Optibet“ neišgelbėjo galingas Bradley Davidsono ir Petrilevičiaus duetas. Šie du krepšininkai atitinkamai pelnė 20 ir 19 taškų.

„Visų pirma, džiaugiamės, kad laimėjome, – spaudos konferenciją pradėjo Kurtinaitis. – Klubas naujas, žaidėjai susirinko iš skirtingų klubų. Kai žaidi draugiškus mačus, yra viskas paprasčiau, šiandien jautėsi atsakomybė pirmus du kėlinius. Negalėjome išsijudinti, mes žaidžiame greitai, bet šiandien to trūko. Po pertraukos pradėjome geriau gintis, galėjome tada bėgti į priekį ir taip perlaužėme rungtynes.“

Tuo metu po mačo „Nevėžio-Optibet“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas atskleidė pralaimėjimo priežastis.

„Pralaimėjimas brendo po žingsnelį nuo antrojo kėlinio. Jeigu mes pirmajame kėlinyje leidžiame varžovams atkovoti tik du kamuolius ir patys padarome tik dvi klaidas, tai antrame kėlinyje keturi atkovoti kamuoliai puolime ir keturios klaidos. Automatiškai leidome pajusti žaidimą. Matėme, kad pirmoje pusėje nepataiko vilkų komanda ir turėjome kontroliuoti kamuolius geriau. Antrojo kėlinio pabaigoje buvo tas signalas, kad mes prarandame koncentraciją ir žaidimo iniciatyvą.

Taip ir atsitiko trečiajame kėlinyje. Niekaip neradome koncentracijos nei puolime, nei gynyboje. Elementarios klaidos, kur mes natūraliai tikėjomės, jog prie dviženklio pranašumo, trenerio Kurtinaičio komanda eis labai agresyviai. Mes tuo nepasinaudojome. Turėdami 3 žmones ant savęs, mes bandėme kažkokiu būtų mesti į krepšį, vietoje to, kad atiduoti jį laisvam komandos draugui. Tai buvo kertinis dalykas, dėl ko visiškai praradome kontrolę“, – teigė treneris.

„Nevėžis-Optibet“: Bradley Davisonas 20 (7/8 dvit., 2/7 trit.), Paulius Petrilevičius 19 (6/8 dvit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 29 naud.), Darylas Doualla 11, Arturs Žagars 8 (5 rez. perd.).

„Wolves“: Mindaugas Lukauskis 26 (4/4 dvit., 6/9 trit.), Ahmadas Caveris 14 (1/7 dvit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam., 31 naud.), Adas Juškevičius 9 (1/8 trit.), Marcosas Delia (4/4 dvit., 4 rez. perd.) ir Hugo Invernizzi (2/4 trit.) po 8.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (92)
manau kitą sezoną paims i NBA
2022-09-25
Lukauskis būt rinktinėj buvęs, tai Top 4 garantuotai, bičas kasmet vis geresnėj firmoj 🔥