Edvinas Šeškus buvo tarp rezultatyviausių su 16 taškų, tačiau pagrindinio laiko pabaigoje jo klaida kainavo brangiai.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Pirmajai „Betsafe-LKL“ jubiliejinio sezono pergalei iškovoti neužteko 4 kėlinių – po papildomų 5 minučių ja džiaugėsi Jonavos „CBet“ (1-0).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 80:74 (19:14, 14:15, 12:22, 22:16, 13:7) po permainingos ir pratęsimo pareikalavusio kovos susitvarkė su Tomo Gaidamavičiaus treniruojama Prienų „Labas GAS“ (0-1) ekipa.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes švieslentėje degė lygybė – 62:62. Taiklus Edvino Šeškaus baudos metimas leido 2 taškų persvara džiaugtis jonaviečiams (66:64), o rungtyniauti buvo likusios 33 sekundės.

Karolis Giedraitis laisvas prametė tritaškį ir prieniškiai ėmėsi pražangų taktikos. Rungtynes uždaryti galėję Jonavos krepšininkai iš pradžių nerealizavo baudos metimo, likus 5 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos Edvinas Šeškus suklydo, o kamuolį perėmęs Brandonas Brownas neįtikėtinu tritaškiu išlygino rezultatą ir komandas pasiuntė į pratęsimą – 67:67.

Papildomas 5 minutes geriau pradėjo svečiai. Nors Prienų krepšininkai dar mėgino sugrįžti į rungtynes, tam laiko jau nebeužteko – Jonavos ekipa iškovojo pergalę 80:74.

Į pirmąjį laimėjimą svečių klubą atvedė Jeffery Garretto ir E. Šeškaus tandemas – abu Jonavos ekipos atstovai pelnė po 16 taškų.

V. Šeškaus kariaunai nesukliudė ir itin prastas baudų metimų realizavimas – vos 19 iš 33 (57,6 proc.).

Dėl pražangų mačo nebaigė net 5 krepšininkai – Garrettas, Artūras Valeika, Xavieras Thamesas, Brandonas Brownas ir Jylanas Washingtonas.

„Aš manau, kad ir turėjo būti tokios pirmos rungtynės, – po mačo dėstė „CBet“ vyr. treneris Šeškus. – Žaidžiame išvykoje, slėgė atsakomybė. Žaidi su komanda, kurią turi įveikti. Aš manau, kad mes patys prisidarėme sau problemų. Mes padarėme viską, kad Prienai laimėtų. Davėme tuos šansus. Man nepatiko tas kontroliavimas rungtynių. Turime 10 taškų pranašumą, turime aukštesnius žaidėjus ir jų neišnaudojame. Įsivėlėme į tokį žaidimą.

Antroje pusėje pakeitėme gynybą ir ji davė vaisių, bet mes buvome susitarę nuo metikų nenueiti, bet vėluojame, blemba. Aišku, kai nusiramini, supranti, jog komplektacija vyko labai sunkiai. Tai gynybai turėjome porą treniruočių. Reikalauji, bet kai nusiramini, pagalvoji, ko tu reikalauji. Reikia pasidžiaugti pergale, o žaidimu nelabai. Vėl tos pačios problemos. 18 proc. tritaškiai, baudos – 57 proc. Įsivaizduokite, 14 pramestų baudų. Čia yra labai daug.“

Tuo metu „Labas GAS“ vairininkas Gaidamavičius buvo patenkintas savo auklėtinių pademonstruota kova.

„Noriu pasveikinti Jonavą su pirmąja pergale ir noriu padėkoti mūsų sirgaliams už labai gerą ir aktyvų palaikymą. Pralaimėjome pirmas rungtynes ir kova esu patenkintas. Geros rungtynės buvo ir sirgaliams turėjo patikti, ypač jų pabaiga. Aišku, pratęsime pritrūkome kažkiek jėgų ir atrodėme silpniau.

Ne tik šiose rungtynėse, bet ir per draugiškas išaiškėjo, kad mums neišeina sužaisti rungtynių pabaigų. Labai trūksta tos patirties ir šalto kraujo. Buvo reikalaujama kažkiek agresyviau sužaisti, lįsti į vidų, o mes pasikliovėme tritaškiais metimais pabaigoje. Tie tritaškiai nepakrito ir dėl to pralaimėjome“, – kalbėjo Gaidamavičius.

„Labas GAS“: Brandonas Brownas 18, Karolis Giedraitis 15, Isiah Osborne'as 14, Džoko Šaličius 10, Jylanas Washingtonas 9.

„CBet“: Edvinas Šeškus ir Jeffery Garrettas po 16, Goranas Huskičius 13, Martinas Laksa 12, Lukas Kreišmontas 11, Dovis Bičkauskis 6.