Dar vieno žaidėjo besidairantis „Gargždų“ generolas Paulius Juodis tikisi debiutiniame sezone neiškristi iš LKL.

Nuotr.: Gargždai
Nuotr. Gargždai

Po džiaugsmingo „7bet-NKL“ triumfo treneris Paulius Juodis ir „Gargždų“ vadovybė šią vasarą turėjo susėsti ir išspręsti sudėtingą rebusą.

Su ribotomis galimybėmis sukomplektuoti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) debiutui pasirengusią komandą, kuri išsilaikytų ant aukščiausios pakylos.

Iš praėjusio sezono Juodis išsaugojo tris veteranus: 36-erių Mindaugą Stašį, 36-erių Marių Runkauską ir 37-erių Mantą Ruikį.

Tuo pačiu Juodis su kompanija iš praėjusio sezono finalo varžovų Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pačiupo į LKL sugrįžtančius Aurimą Urboną ir Šarūną Beniušį, o iš Prancūzijos prisiviliojo Julių Kazakauską bei Robertą Keliačių.

Nors tarpsezonyje „Gargždams“ pavyko iš „7bet-Šiaulių“ pasikviesti praėjusiame sezone 15,3 naudingumo balo rinkusį Giedrių Staniulį ir iš tuometinės Alytaus „Dzūkijos“ atkeliavusį legionierių Joshą Newkirką, kuris fiksavo 12,2 taško, tačiau Juodis vis dar ieško komandai pastiprinimo.

26-erių gynėjas iš Ukrainos Jurijus Kondrakovas dar nėra apšilęs kojų Lietuvoje, o Karolis Guščikas pasirašė tik trumpalaikę sutartį.

Nuotr. Gargždai

Naują klubo istorijos lapą verčiantys „Gargždai“ antradienio vakarą Pasvalyje (18 val.) mes iššūkį Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

„Nuotaikos darbinės. Turėjome mažų traumų, bet po truputį apsigydėme ir einame kautis. Ką čia daugiau galvoti? – prieš „Gargždų“ klubo debiutą LKL BasketNews svetainei sakė 44-erių strategas Paulius Juodis. – Jau kuris laikas nedirbau LKL, bet visada stebėdavau rungtynes – laikiau ranką ant pulso, todėl tai man nebus kažkokia naujiena.“

Juodis pastarąjį sykį LKL dirbo 2017-2018 m. sezone, kai treniravo Kėdainių „Nevėžį“.

„LKL per tuos ketverius metus tikrai pažengė į priekį: komandos sustiprėjo, biudžetai padidėjo, žaidžia 12 ekipų. Mūsų laukia sunkus, bet įdomus čempionatas“, – pridūrė Juodis.

Nuotr. Gargždai

Pasiruošime gargždiškiai kontrolinėse rungtynėse iškovojo pergales prieš „Žalgirio“ dublerius (87:71), Niurnbergo „Falcons“ (98:83), Valmieros „Glass“ (98:83) bei Ventspilio ekipą iš Latvijos (82:76).

Tačiau „Gargždai“ neprilygo LKL komandoms – pralaimėta Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ (81:92), „Wolves“ (64:76) ir Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (77:82).

Draugiškų rungtynių cikle rezultatyviausiai žaidė Newkirkas, vidutiniškai pelnęs po 13,1 taško. Tuo metu naudingumu išsiskyrė Kazakauskas, rinkęs po 16,7 naudingumo balo.

Prieš pat „Gargždų“ debiutą LKL Juodis BasketNews papasakojo apie komplektacijos darbus, veteranų norą nebūti nurašytiems, klubo naujokus bei uždavinį nelikti pasuktiniems.

– Kaip vertinate „Gargždų“ pasiruošimo ciklą?
– Vertinu neblogai, bet reikia turėti omenyje, kad mes dar nesame pabaigę savo komplektacijos. Dėl šios priežasties sunku dar vertinti. Šiai dienai dar dairomės vieno žaidėjo. Kokios tai bus pozicijos žaidėjas, dar nenorėčiau atskleisti. Tačiau su esamais resursais esu patenkintas pasiruošimu.

– Ar debiutantų statusas apsunkino komplektacijos darbus?
– Žinoma, prioritetas buvo stiprintis lietuviais – patikimais žaidėjais. Jei atvirai, mes neįkandome tų žmonių, kurių norėjome. Negalėjome viršyti savo lubų – biudžeto limito ir imti, ko norime. Dažniausiai turėdavome paimti tik tai, kas lieka. Bet komplektacija daugiau mažiau esu patenkintas. Esame pasiruošę kovai.

– Ar buvo sunku prisikviesti Stašį, Ruikį ir Runkauską dar vienam sezonui po pergalingo „7bet-NKL“ žygio?
– Ko gero, veteranus buvo lengviausia prikalbinti. Pasibaigus sezonui, kai jau pasigirdo kalbos, kad gausime kvietimą į LKL, tai pakalbėjau su šiais žaidėjais. Jie buvo tikrai teigiamai nusiteikę. Jie sakė: „Nenurašykite mūsų, norime sukovoti.“ Jie ir „7bet-NKL“ finaliniame ketverte įrodė, kad dar tikrai turi parako. Mūsų pagrindinis tikslas ir buvo surinkti ne žvaigždžių, o ambicingų ir norinčių dar pakovoti žaidėjų komandą. Tikrai nesu nusivylęs šiais žaidėjais.

Nuotr. Gargždai

– Šiems vyresniems krepšininkams reikės strategiškai paskirstyti minutes aikštėje. Ar jau esate tai apgalvojęs?
– Taip, jie bus tie rotacijos žaidėjai, kurie savo patirtimi, tikiuosi, nesugadins bendro vaizdo. Aišku, bus visai kitas lygis, fiziškumas ir greitis, bet manau, kad jie savo laiką išnaudos produktyviai. Žinoma, tas laikas bus ribotas, nes tai priklausys nuo varžovų taikomos taktikos. Tačiau jie tikrai nebus epizodiniai žaidėjai, dalyvaus rotacijoje ir savo indėlį įneš į komandą.

– Giedrius Staniulis ir Joshas Newkirkas yra vieninteliai krepšininkai „Gargžduose“, kurie praėjusiame LKL sezone ne tik žaidė, bet ir solidžiai atrodė. Ar jiedu ir turės prisiimti tą didesnę atsakomybę ir lyderystę?
– Taip, ypatingai Giedriaus įsigijimas buvo mano ir klubo prioritetas. Tikrai džiaugiuosi, kad Giedrius sutiko prisijungti prie mūsų komandos. O Joshas irgi patikrintas žaidėjas, kuris jau yra susipažinęs su LKL žaidimo braižu ir stiliumi. Praėjusį sezoną aš stebėjau ir jo žaidimą. Esu patenkintas tuo, ką šiai dienai gaunu iš jo.

– Ką peržiūroje pademonstravo ukrainietis Jurijus Kondrakovas, kad jus įtikino pasikviesti jį į komandą?
– Atitiko žaidėjo ir klubo lūkesčiai. Tai buvo kainos ir kokybės santykis, kuris mums tiko. Ko gero, pagrindiniu žaidėju jis nebus, bet savo energija ir noru žaisti tikrai bus naudingas komandai.

Jis gali žaisti tiek atakuojančio gynėjo, tiek įžaidėjo pozicijose. Šis per dvi pozicijas galintis žaisti gynėjas gali kietai ir fiziškai gintis, turi neblogą metimą ir neblogai skaito du prieš du situacijas. Tokie jo didžiausi privalumai.

– Aurimas Urbonas, Šarūnas Beniušis ir Julius Kazakauskas sugrįžta į LKL po pertraukos. Kokie didžiausi iššūkiai laukia šių žaidėjų?
– Urbonas ir Beniušis jau yra ragavę LKL. Prieš pasirašant sutartis, teko su abiem asmeniškai kalbėtis, tai tikrai turi ambicijas sugrįžti į LKL ir įrodyti savo vertę, kad jų vieta yra čia. Mano požiūris taip pat sutapo, todėl jie ir tapo komandos dalimi.

Julius irgi yra užsirekomendavęs kaip kovotojas ir rūbinės siela. Įvertinus visus jo pliusus, tikrai džiaugiuosi matydamas jį mūsų komandoje.

Nuotr. Gargždai

– „Gargždus“ papildė ir 24-erių Robertas Keliačius. Kaip jam sekėsi ketvirtoje Prancūzijos lygoje ir ar tai žaidėjas, kuris pribrendo LKL debiutui?
– Ieškojome žaidėjo, kuris gali praplėsti mūsų žaidimą, o ir jam pačiam tai – naujas iššūkis. Manau, kad ir Robertui kažkiek laiko LKL tikrai atsiras, o treniruotėse jis dirba, tobulėja ir turi perspektyvų. Bus matyti, kaip ateityje bus su juo.

– Palyginus šio ir praėjusio sezono „Gargždų“ komandą, kiek ir kaip skirsis žaidimo braižas?
– LKL – visai kitokia lyga, kitoks lygis, todėl žaidimo braižas, be abejo, turės skirtis. Praėjusiais metais turėjome tą patį Simą Galdiką ar tuos pačius veteranus Stašį, Ruikį ir Runkauską, todėl to žaidimo neforsuodavome, nes pagrindiniai žaidėjai žaisdavo liūto dalį minučių. Kad juos išlaikytume, nebėgdavome chaotiškai į priekį ir nepriimdavome skubotų sprendimų. O šiemet mes turėsime greitį ir fiziškumą išlaikyti. Tikiuosi, kad patikrinti žaidėjai atlaikys krūvį ir duos tą pačią kovą.

– LKL startuosite išvykos rungtynėmis su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Kaip sekasi ruoštis komandos debiutui?
– Sakyčiau, kad Pasvalys yra tikrai neblogai susikomplektavęs. Akivaizdu, jog jų varomoji jėga yra perimetro žaidėjai. Abu amerikiečiai ir patikrinti senbuviai (Ignas) Vaitkus bei (Evaldas) Šaulys. Ten ir ruošiame stipriausias pajėgas.

– Kokie debiutuojančių „Gargždų“ sezono tikslai ir uždaviniai?
– Mūsų tikslai yra pamatuoti, norime debiutiniame sezone neiškristi iš lygos. Turime eiti kautis kiekvienose rungtynėse.

„Gargždų sudėtis:

Josh Newkirk PG 185 cm 28 m.
Julius Kazakauskas SF 198 cm 31 m.
Aurimas Urbonas PG, SG 198 cm 29 m.
Robertas Keliačius PF, C 210 cm 25 m.
Mindaugas Stašys PG 179 cm 36 m.
Jokūbas Žilius SG 187 cm 16 m.
Yuri Kondrakov SG, PG 191 cm 26 m.
Juozas Virkutis C 201 cm 16 m.
Mantas Ruikis SF, PF 197 cm 37 m.
Karolis Guščikas PF 206 cm 30 m.
Šarūnas Beniušis C 206 cm 29 m.
Giedrius Staniulis C 206 cm 31 m.
Marius Runkauskas SG, SF 186 cm 36 m.
Paulius Kazlauskas SG, SF 193 cm 20 m.
Paulius Kulikauskas SF, PF 203 cm 16 m.

 

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (6)
Anonimas
Reiketu Kisieliaus Gargzdam
2022-09-27
-1
Atsakyti
Sudėtis jų atrodo silpniausiai iš visų lygos komandų,su visa pagarba.Žaidėjai vidutinio lygio,vieninteliai Staniulis,Newkirkas ir Kazakauskas atitinka LKL lygį.Nelinkiu jiems nieko blogo,tačiau žiūrint vien į pavardes,tai kol kas jie atrodo kaip paskutinė lygos komanda.
2022-09-27
-3
Atsakyti
Stepas
galbut aplenks dii bent dvi kom
2022-09-27
+1
Atsakyti
Lol
sio sezono patranku mesa max 4 pergales
2022-09-27
-1
Atsakyti
gerai atrodo tie pasiruošimų marškinėliai Gargždų
2022-09-27
+1
Atsakyti
valdas
Pasvalyje bus sunku Gargždams,bet bet kokiu atveju sėkmės žemaičiams
2022-09-27
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.