Viena iš blogesnių tendencijų NBA medijoje yra etikečių lipdymas krepšininkams. Žaidėjas, kuris suklydo svarbių rungtynių lemiamu momentu, įsivėlė į kokį nors skandalą ar priėmė kvestionuotiną karjeros sprendimą, nuolat yra vertinamas būtent atsispiriant nuo tos etiketės. Galimi ir priešingi atvejai, kuomet žaidėjas konkrečiu epizodu užsitarnauja pozityvią etiketę, kuri jam leidžia lengviau atlaikyti nesėkmingus karjeros ruožus.
NBA superžvaigždės turi laiko ir galimybių savo virtuozišku žaidimu tas etiketes nustumti į antrą planą. Pavyzdžiui, Kevinas Durantas po persikėlimo į „Warriors“ gavo „gyvatės“ pravardę dėl to, kad visiškai sugriovė galios balansą lygoje, tačiau kai jis savo unikaliu žaidimu visiškai dominavo NBA atkrintamosiose, šis naratyvas, savaime suprantama, buvo nustelbtas į antrą planą.
Tik kai šiemet Duranto „Nets“ 0-4 pralaimėjo būsimiems Rytų konferencijos čempionams, naratyvas apie KD po truputį pradėjo grįžti link to, kuris taip sėkmingai eskalavosi 2016-ųjų vasarą. Galiausiai, Durantui paprašius mainų, šį sezoną jis vėl pasitiks su gyvatės etikete, kurią, jeigu žais taip, kaip gali, tikiu, kad laisvai nusiims.
Taigi, kodėl straipsnyje, kurio nuotraukoje matote Dennisą Schroderį, aš pirmas tris pastraipas skyriau Kevinui Durantui? Todėl, kad norėjau priminti klampią KD situaciją ir parodyti, jog Schroderio etiketė yra dar sunkiau nusiimama.
Kokia ta etiketė? Na, manau, kad visi, kurie skaitote šį straipsnį, žinote, nes jau 1,5 metų bene kiekviename pokalbyje, komentare, straipsnyje, tinklalaidėje apie Schroderį pirmiausiai yra paminima, kad šis krepšininkas juk ATSISAKĖ 84 MLN. JAV DOLERIŲ KONTRAKTO. Pats ENBO tinklalaidėje esu ne kartą tai paminėjęs, tad negaliu sakyti, kad nepasidaviau šiai „pavarykime ant Schroderio“ bangai.
Vis dėlto sandoris su „Lakers“ jau yra antras Schroderio kontraktas po to, kai jis 2020-21 metų sezone atsisakė 84 mln. dolerių vertės kontrakto, bet net rungtynėse dėl Europos čempionato bronzos vienas iš pirmų komentarų apie Schroderį (kuris, beje žaidė puikų turnyrą) buvo būtent tai, kad jis atsisakė to kontrakto ir prarado daug pinigų.
Kadangi Schroderis nėra superžvaigždė, jis negali taip paprastai užčiaupti mums visiems žabtų, kaip tai savo virtuoziškumu greitai gali padaryti Durantas ar koks Kyrie Irvingas. Vienintelis būdas jam atsikratyti šios etiketės (jei, žinoma, jam tai bent kažkiek rūpi) yra... na tiesiog pagaliau gauti panašų kontraktą. Pripažinsiu, kad iki šio Europos čempionato galvojau, kad tai yra neįmanoma, tačiau tai, kaip šis įžaidėjas sugebėjo augti ir bręsti vieno, trumpo turnyro metu, mane įkvėpė.
Iš to, ką matėme rugsėjo mėnesį, bei iš to, kad Schroderis nepabijojo grįžti į komandą, kurios pasiūlyto kontrakto jis atsisakė, galime spręsti, kad gynėjas šiuo metu yra puikios psichologinės būklės vėl reabilituoti savo vertę NBA lygoje.
Kodėl sakau vėl? Galbūt būsite pamiršę, bet ne taip seniai Schroderis jau buvo laikomas žaidėju, turinčiu neigiamos vertės kontraktą ir jo galimybės prisidėti prie laiminčio krepšinio buvo labai kvestionuojamos.

Daug žadantis talentas
Jaunystėje užsiiminėjęs riedlenčių sportu, krepšinį Schroderis atrado jau vėlyvoje paauglystėje, tačiau jo beprotiškas fizinis talentas greitai leido išryškėti Vokietijos krepšinio lygose bei būti pastebėtam NBA skautų.
Atletiškas, ilgarankis gynėjas su dideliais, visą kamuolį lengviausiai apimančiais delnais kai kurių skautų buvo lyginamas su tuo metu lygoje dominavusiu Rajonu Rondo. NBA biržoje Schroderis iš loterijos (14 aukščiausių šaukimų) iškrito tik todėl, kad tuo metu (2013 m.) NBA komandos krepšininkus, ir ypatingai gynėjus, kurie nežaidė NCAA, o į NBA atėjo tiesiai iš Europos, vertino labai atsargiai. Vis tik atėjus 17-am šaukimui, Atlantos „Hawks“ per daug nedvejojo ir šį vokietį pasikvietė į savo gretas.