„Žalgirio“ vieta – 16, „Barcelonos“ – 3.

Nuotr.: Panagiotis Moschandreou - Getty Images, ZumaPress.com Scanpix, D.Lukšta | BasketNews.lt iliustracija/M.Didė
Nuotr. Panagiotis Moschandreou - Getty Images, ZumaPress.com Scanpix, D.Lukšta | BasketNews.lt iliustracija/M.Didė

2022-2023 m. Eurolygos sezonas jau šalia. Naujos komandos, daug pasikeitimų, daug intrigos ir didžiausias talentas turnyro istorijoje.

Sugrįžtant Eurolygai, BasketNews vėl sudarė komandų reitingą. 17 ekspertų sureitingavo komandas nuo 1 iki 18 vietos, atsižvelgiant į jų formą prieš sezoną, sudėtis ir bendrą vaizdą.

Klubai gavo 18 taškų už 1-ąją vietą, 17 – už antrąją, 16 – už trečiąją ir taip toliau.

18. Berlyno ALBA

 • Taškai: 41
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 18

Kaip ir praėjusiais metais, ALBA nesulaukė daug meilės iš ekspertų ir yra reitingo dugne.

Tačiau praėjusį sezoną Vokietijos klubas užėmė 11 vietą. Ar jie vėl gali viršyti lūkesčius? ALBA išlaikė savo branduolį, išskyrus Oscarą da Silvą, ir pasirašė sutartis su keturiais naujais žaidėjais: Žiga Samaru, Gabriele Procida, Timu Schneideriu ir Yannicku Wetzellu.

17. Vilerbano ASVEL

 • Taškai: 50
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 17

Praėjusį sezoną trimis pergalėmis iš eilės pirmenybes pradėjęs ASVEL iki sezono pabaigos sugebėjo iškovoti dar tik penkias pergales.

Elie Okobo ir Chrisas Jonesas kurį laiką buvo karščiausias Eurolygos duetas, tačiau nė vienas iš jų šiemet nežais šioje komandoje.

Be to, ASVEL taip pat neteko Kosto Antetokounmpo, Victoro Wembanyamos ir kelių kitų žaidėjų. Tačiau verta paminėti, kad ASVEL sugebėjo įsigyti Nando de Colo ir Joffrey Lauvergne'ą.

16. Kauno „Žalgiris“

 • Taškai: 62
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 15

Žvelgiant atgal, praėjęs sezonas „Žalgiriui“ buvo niūrus. Jį gerbėjai norėtų kuo greičiau pamiršti. Trys skirtingi vyriausieji treneriai, prasti rezultatai ir prarastas LKL titulas.

Artėjant naujam sezonui žalgiriečiai verčia naują puslapį su vyriausiuoju treneriu Kaziu Maksvyčiu, kuris grįžta į Eurolygą po 2014-2015 m. sezono su Klaipėdos „Neptūnu“.

Lietuvos grandas įsigijo septynis naujus žaidėjus, tarp kurių yra Ignas Brazdeikis ir Keenanas Evansas.

15. Belgrado „Crvena Zvezda“

 • Taškai: 73
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 16

Praėjusiais metais beveik patekusi į atkrintamąsias, „Crvena Zvezda“ sezoną pasitiks su daugybe pokyčių ir turės dar kartą įrodyti savo vertę.

Pagrindiniai žaidėjai, tokie kaip Nikola Kaliničius, Nate'as Woltersas, Austinas Hollinsas ir Dejanas Davidovacas, paliko komandą, o neabejotinai svarbiausia detalė, vyriausiasis treneris Dejanas Radonjičius, taip pat pasirašė sutartį su Atėnų „Panathinaikos“.

Nepaisant netekčių, Serbijos komanda pasirašė sutartį su Nemanja Nedovičiumi, Johnu Hollandu, Hasanu Martinu ir Filipu Petruševu.

Tuo metu 38-erių vyriausiasis treneris Vladimiras Jovanovičius debiutuos Eurolygoje ir bandys suburti pergalingą komandą.

14. Vitorijos „Baskonia“

 • Taškai: 74
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 8

Po gana slegiančio praėjusių metų sezono „Baskonia“ akcijos BasketNews ekspertų akyse smuko.

Per vasarą Ispanijos klubas neteko Simone Fontecchio, Wade'o Baldwino, Jaysono Grangerio ir Aleco Peterso.

Baskai naujuoju vyriausiuoju treneriu paskyrė Joaną Penarroya, o žaidėjų rinkoje „Baskonia“ neįvykdė ryškių ėjimų, pasikviesdama Markusą Howardą, Dariusą Thompsoną, Danielį Diezą, Daultoną Holmesą ir Maiką Kotsarą.

13. „Valencia“

 • Taškai: 92
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: Nėra

„Valencia“ po metų pertraukos grįžta į Eurolygą. Mike'as Tobey buvo didžiausias nuostolis, bet ekipa išlaikė didžiąją dalį savo branduolio (Klemenas Prepeličius, Martinas Hermanssonas, Samas Van Rossomas) ir pridėjo Chrisą Jonesą, Jaredą Harperį bei Jonahą Radebaughą.

Alexas Mumbru taip pat deda dar vieną žingsnį į priekį trenerio karjeroje ir stengsis pratęsti sėkmę Eurolygos lygmenyje.

12. Atėnų „Panathinaikos“

 • Taškai: 111
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 14

„Panathinaikos“ turėjo dar vieną prastą sezoną Eurolygoje ir buvo visiškai nustelbta amžinų varžovų Pirėjo „Olympiakos“.

Iki praėjusių metų „Panathinaikos“ buvo unikalaus rekordo savininkė. Šešiskart Eurolygos čempionai nuo 1998 m. buvo iškovoję bent vieną svarbų šalies ar tarptautinį titulą.

Tačiau ši serija nutrūko 2022 m., kai „Olympiakos“ iškėlė ir Graikijos taurę, ir laimėjo čempionatą.

Dabar biudžetą padidinusi „Panathinaikos“ ekipa sieks pakilti iš dugno. Vasarą klubas pasikvietė Nate'ą Woltersą, Parisą Lee, Marių Grigonį, Mateušą Ponitką, Artūrą Gudaitį, Derricką Williamsą ir brolius Kalaitzakius.

Vyriausiasis treneris Dejanas Radonjičius paliko savo komforto zoną Belgrade, bandydamas „Panathinaikos“ projektą paversti realybe.

11. Tel Avivo „Maccabi“

 • Taškai: 146
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 11

Po nestabilios antrosios sezono pusės, kai „Maccabi“ išsiskyrė su Ioanniu Sfairopoulos ir galiausiai sugrįžo į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, Izraelio grandė atliko visišką persitvarkymą.

Davidas Blattas grįžo į klubą kaip konsultantas. „Maccabi“ taip pat pasirašė sutartį su 10 žaidėjų ir vyriausiojo trenerio pareigas patikėjo Odedui Kattashui. Bus įdomu pamatyti, kaip ši „Maccabi“ komanda susilipdys.

10. Belgrado „Partizan“

 • Taškai: 147
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: Nėra

Željko Obradovičius laukia savo sugrįžimo į Eurolygą. Praėjusio sezono Europos taurės turnyre buvęs favoritu, „Partizan“ iškrito pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Nepaisant to, „Partizan“ gavo vardinį kvietimą ir buvo sugrąžintas į stipriausias Europos varžybas.

Vasarą „Partizan“ išsaugojo tokius žaidėjus kaip Kevinas Punteris, Zachas LeDay, Alenas Smaigaličius, Jamas Madaras ir kitus. Be to, serbų galiūnas įsigijo Dante Exumą, Danilo Andjušičių, Jamesą Nunnally, Ioannį Papapetrou ir Mathiasą Lessortą.

Labai stipri komanda ant popieriaus, tačiau taip buvo ir praėjusiais metais Europos taurėje ir visi žinome, kuo tai baigėsi. Ar „Partizan“ pateisins lūkesčius šį sezoną?

9. Bolonijos „Virtus“

 • Taškai: 162
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: Nėra

Europos taurės čempionai buvo labai arti reitingo aštuonetuko. Tačiau pažvelgę į suburtus „Virtus“ vardus, juos nesunkiai galime pavadinti vienais iš atkrintamųjų varžybų pretendentų.

Milošas Teodosičius, Nico Mannionas, Danielis Hackettas, Tornikė Šengelija, Marco Belinelli ir Isaiah Cordinieris yra pavardės iš praėjusio sezono. Be to, italai pasipildė Iffe Lundbergu, Semi Ojeleye ir Jordanu Mickey.

Nepamirškime, kad Italijos komandą treniruos ką tik iškeptas Europos čempionas Sergio Scariolo.

„Virtus“ ilgus metus demonstravo savo ambicijas grįžti į Eurolygą ir galiausiai šią svajonę išpildė. Pažiūrėsime, ar jiems pavyks driokstelėti.

8. Miuncheno „Bayern“

 • Taškai: 168
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 11

Po paskutinių dviejų sezonų rezultatų atrodo, kad Andrea Trinchieri magija įtikino mūsų ekspertus.

Vokietijos klubas pradeda mūsų aštuonetą, o prieš artėjantį sezoną daugelis mano, kad Trinchieri dar kartą nuves „Bayern“ į Eurolygos atkrintamąsias.

Tarpsezonio metu „Bayern“ nusprendė pasukti kitu keliu nei per pastaruosius kelis sezonus.

Nors anksčiau daugiausiai buvo bandoma pritraukti žaidėjus, kurie ketino palikti kitas didžiąsias Eurolygos komandas arba investuoti į jaunesnius talentus iš Europos taurės komandų, šią vasarą „Bayern“ nusprendė investuoti į žaidėjus, ateinančius iš NBA rinkos.

Visi trys pagrindiniai šios vasaros papildymai yra iš NBA arba NBA G lygos: Cassiusas Winstonas, Freddie Gillespie ir Isaacas Bonga.

7. Stambulo „Fenerbahče“

 • Taškai: 218
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 6

Nepaisant to, kad „Fenerbahče“ prarado Janą Vesely, Nando De Colo ir Pierria Henry, turkai vis tiek turi visus šansus patekti į atkrintamąsias.

Ir nesunku tai paaiškinti. Nemanja Bjelica, Scottie Wilbekinas, Nickas Calathes, Carsenas Edwardsas ir Dimitris Itoudis – tai tik keli vardai, kurie prisijungė prie Turkijos klubo.

„Fenerbahče“ tikrai turi potencialo, pažiūrėkime, ar jie jį pateisins.

6. „Monaco“

 • Taškai: 219
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 12

Praėjusį sezoną debiutavęs „Monaco“ vos nepateko į finalo ketvertą. Dabar Monako komanda padidino savo biudžetą 47 procentais iki 20,7 mln. eurų.

Dwayne'as Baconas ir Danilo Andjušičius yra didžiausi vasaros praradimai, tačiau „Monaco“ išsaugojo Mike'ą Jamesą, Dontą Hallą, Alpha Diallo ir įsigijo tokius žaidėjus kaip Elie Okobo, Jordanas Loydas, Johnas Brownas ar Adrienas Moermanas.

Daug šansų patekti į Eurolygos atkrintamąsias, o kas žino, gal bus žengta ir į finalo ketvertą?

5. Pirėjo „Olympiakos“

 • Taškai: 240
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 9

„Olympiakos“ taip pat džiaugėsi sėkmingu sezonu – pateko į finalo ketvertą ir iškovojo viską vietiniame fronte.

Tačiau šiuo metu mūsų ekspertai nemano, kad „Olympiakos“ vėl pateks į finalo ketvertą. Raudoniesiems vasara buvo gana rami, o didžiausia netektimi tapo Tyleris Dorsey. Jis pakeistas Isaiah Canaanu.

Galime tikėtis, kad „Olympiakos“ vėl bus konkurencinga, nes sezono pradžia neturėtų būti pernelyg sudėtinga prisitaikymo prasme – didžioji komandos dalis, įskaitant Georgį Bartzoką, liko klube.

Ar užteks jėgos vėl patekti į finalo ketvertą? O gal „Olympiakos“ dar labiau patobulės ir taps rimtais pretendentais į titulą?

4. Milano „Armani Exchange“

 • Taškai: 263
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 5

„Armani Exchange“ pradeda mūsų ketvertą. Praėjusio sezono atkrintamosiose varžybose italai patyrė daugybę traumų ir nesugebėjo atsilaikyti prieš čempionę Stambulo „Anadolu Efes“.

Tačiau Italijos čempionai grįžta su dar stipresne sudėtimi. Kevinas Pangosas vadovaus komandai, o jį lydės Brandonas Daviesas, Billy Baronas ir Johannesas Voigtmannas.

Nicolo Melli sugrįžta po asmeniškai sėkmingo Europos čempionato, o Devonas Hallas, Shavonas Shieldsas ir Kyle'as Hinesas jau įrodė savo vertę.

Ettore Messina subūrė neabejotinai geriausią Milano komandą savo vadovavimo laikotarpiu, todėl atėjo laikas žengti į finalo ketvertą.

3. „Barcelona“

 • Taškai: 274
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 3

„Barca“ Eurolygos reguliarųjį sezoną laimėjo dukart paeiliui, tačiau galutinėje rikiuotėje katalonai atitinkamai liko antri ir treti. Atėjo laikas viską laimėti? Mes pamatysime.

Nikola Mirotičiaus nebuvimas dėl Achilo sausgyslės traumos atrodo kaip rimtas praradimas norint vėl pirmauti lentelėje po 34 turų.

Tačiau Šarūnas Jasikevičius yra žinomas dėl to, kad sugeba iš savo žaidėjų išreikalauti viską. Tai labai svarbu stabilumui viso reguliariojo sezono metu.

Šeši žaidėjai (Calathes, Exumas, Hayesas-Davisas, Šmits, Daviesas, Oriola) nebežaidžia katalonų gretose, bet Šaras nesutriko. Mike'as Tobey, Oscaras da Silva, Janas Vesely, Nikola Kaliničius ir Tomašas Satoransky papildė Ispanijos vicečempionų gretas.

2. Stambulo „Anadolu Efes“

 • Taškai: 279
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 2

Įsivaizduokite, kad laimite Eurolygą du kartus iš eilės ir į savo komandą įtraukiate Europos LeBroną Jamesą. Treneris Erginas Atamanas tikrai pasiruošęs precedento neturinčiam trijų titulų iš eilės pasiekimui, o Willas Clyburnas prisijungs prie neabejotinai geriausio Eurolygos gynėjų dueto – Vasilije Micičiaus ir Shane'o Larkino.

Taip, pastarasis yra patyręs piršto traumą, bet „Anadolu Efes“ gali pradėti žaisti kad ir po Naujųjų metų ir vis tiek jie būtų vieni geriausių, ką matėme ankstesniais metais.

Nepamirškime ir stiprios Amatho M'Baye, Achille Polonaros bei Ante Žižičiaus trijulės, kuri šią vasarą gerokai sustiprino „Anadolu Efes“ aukštaūgių liniją.

1. Madrido „Real“

 • Taškai: 291
 • Vieta prieš praėjusį sezoną BasketNews reitinge: 4

Karališkasis klubas padarė šuolį į mūsų reitingo viršūnę. Šis klubas prieš Eurolygos sezoną žygiuoja beveik nepriekaištingai.

Panašu, kad Chusas Mateo visiškai kontroliuoja savo komandą ir yra pasirengęs pergalingam sezonui, kad pratęstų tai, ką Pablo Laso įtvirtino per 11 metų klube.

Laso palikus Madridą, Mateo iškovojo du titulus per tiek pat bandymų, abu kartus įveikdamas ne ką kitą, o Šarūną Jasikevičių, kuris buvo kaip prakeiksmas ankstesniam „Real“ treneriui.

Kaip matėme Ispanijos Supertaurės finale, Walteris Tavaresas artėjantį Eurolygos sezoną nesiruošia paleisti dominuojančio centro titulo.

Sujungę tai su Sergio Rodriguezo, Džanano Musos, Mario Hezonjos ir Petro Cornelie'o atvykimais, turime titulo potencialą.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
Kąąą ????????????
Barsa 3 vietoj ??? Be Šaro, gal ir 3-ia, o su juo gal 9-10-ta
2022-10-03
-1
Atsakyti
Anonimas
nu ir ka kad alba 11 vietoj buvo? jei nebutu ismete rusu butu geriausiu atveju 14. o del asvel, nepamirskite kad pradzioje buvo ne tik 3-0, bet ir 7-1, o tada jie iskovojo tik 1 wina per visa likusi sezona.
2022-10-01
-2
Atsakyti
Stepas
ir septyniolikta butu gerai
2022-10-01
Atsakyti
A.
realiai negali nei bnews nei knet buti per daug objektyvūs ir kritiški, nes dalinai priklauso nuo Ž pinigų (sąsajos su Ulanovu, be to, parašys kažką per daug, negaus info). reiktingas buvo reikalingas, vieta Žalgiriui objektyvi oagal turimą sudėtį. gaila kad nebuvo rasoma to kas cia komentaruose pvz. matyti -- 3 sf į vieną vietą).
2022-09-30
+6
Atsakyti
Anonimas
egspertai klounu klounai visu pirme reiktu liautis gerti stipriosius gerimus ir vartoti narkotikus o tada sudarinieti kazkokius klubu sarasus bent jau reiktu palaukti kol visos komandos suzais po koki 7 rungtynes ir tada svaiciuoti
2022-09-30
-4
Atsakyti
ziurim ka turim
Zalgiris per aukstai, reali vieta fiba europa cup viduriuke, bet kaip ir paskutinius 20 metu taip ir siemet vel kazko naiviai tikesimes:D
2022-09-30
-9
Atsakyti
aha
sitie basketnews gudragalviai jau europos cempionate grybo pripjove
2022-09-30
+9
Atsakyti
17 ekspertų :D
2022-09-30
+12
Atsakyti
Apklausa vyko per vedėjo veselę 🤡 nu žėsim ant kiek pasitvirtins prognozės.
2022-09-30
+5
Atsakyti
Žurnaliūga
Basketnews žurnalistai, kodėl neatskleidžiate, kas tie "ekspertai" ? Jeigu tai jūs patys, šio portalo žurnalistai, tai tuomet tikrai ne ekspertų reitingas.
2022-09-30
+16
Atsakyti
Kodel Alba taip nuvertinami? Juk ta pati komanda susilpnėjusioje lygoje...
2022-09-30
-3
Atsakyti
gana realistiska zalgirio pozicija. bet jus paklausykit milasiaus kuris siulo eurolygoje lkl cempiona ir isivaizduokit kaip siame reitinge atrodytu rytas.
2022-09-30
+13
Atsakyti
Anonimas
Jomajo koks dar bayern ir fener astuntuke? Visiska fufeli supirko abi komandos o siemet Eurolyga prasides kaip niekad stipresne. Feneris pernai nepateko ir siemet paeme lavona calathesa ir savanaudi wilbekina ir cia gana atseit? Itudis eilinis treneris kuris tik su milzinisku biudzetu gali laimet.
2022-09-30
+8
Atsakyti
na
siek tiek matematikos: 41+50+62+73+74+92+111+146+147+162+168+218+219+240+263+274+279+291 = 2910, vienas "ekspertas" skiria 171 taskus, yra 17 "ekspertu": 171 x 17 = 2907. Tai ar tikrai sita reitinga sureitingavo "ekspertai"?
2022-09-30
+15
Atsakyti
jei ir pakils auksciau, tai nedaugiau keliom vietomis. prie protingesnes vadybos galima butu kabintis uz desimtuko bet kol milijonai taskomi visokiems inkarams kaip kalnietis, dimsa ir lukosiunas, kol perkama po 3 zaidejus i viena pozicija(ulanovas, butkevcius ir brazdeikis) tai akivaizdu kad elitines komandos tikrai isnaudos sias skyles ir lemiamais momentais perlauz rungtynes
2022-09-30
+12
Atsakyti
vilnietis
optimistu portalas
2022-09-30
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.